Emine Erdoğan, dünyanın en büyük üçüncü gen tohum bankasını ziyaret etti!

Yer aldığı sosyal sorumluluk projeleriyle adından sık sık bahsettiren Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan, geçtiğimiz gün 3’üncü gen bankası konumunda olan Ankara'daki 'Türkiye Tohum Gen Bankası'nı ziyarette bulundu. Ziyaretine ilişkin detayları sosyal medya hesabından aktaran Emine Erdoğan, paylaşımı sırasında yerli ve milli üretimin önemine dikkat çekti.

HABERE AİT VİDEO İÇİN TIKLAYIN İZLE

Sosyal medya hesaplarından yaptığı paylaşımlar ile sık sık gündeme gelen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan, geçtiğimiz gün Ankara’nın Yenimahalle ilçesindeki Tarla Bitkileri Merkez Araştırma Enstitüsü Türkiye Tohum Gen Bankasıziyaret ederek, gerçekleştirilen çalışmalar hakkında bilgi aldı. Ziyareti esnasında Tarım ve Orman Bakan Yardımcısı Ahmet Bağcı, Tarımsal Araştırmalar ve Politikalar Genel Müdürü Metin Türker ve Enstitü Müdürü Dr. Hümeyra Yaman tarafından karşılanan Emine Erdoğan, ziyaretine ilişkin detayları sosyal medya hesabından paylaştı.

"AKADEMİK ARAŞTIRMALARA DA KATKI SUNULUYOR"

Paylaşımı sırasında 'Mirasımız Yerel Tohum Projesi'nin katkılarıyla, 2020-2022 yılları arasında bin 537 tohum toplandığını dile getiren Emine Erdoğan; "Dünyanın 3’üncü gen bankası konumunda olan Ankara'daki 'Türkiye Tohum Gen Bankası'nı ziyaret ettim. Ülkemizin bütün zenginliklerini oluşturan bitki örtüsüne ait tohumların tasnifine ve analizine dair bilgi aldım. Mirasımız Yerel Tohum Projemiz vesilesiyle toplanan ata tohumlarla birlikte binlerce genetik materyal burada çoğaltılıyor, yerli üretime değer katılıyor ve akademik araştırmalara da katkı sunuluyor." ifadelerini kullandı.

Emine Erdoğan Türkiye Tohum Gen Bankası

Emine Erdoğan Türkiye Tohum Gen Bankası

"YERLİ VE MİLLİ ÜRETİMİN GÜVENCESİ..."

Sözlerine Türkiye Tohum Gen Bankası için "Hem geçmişimiz hem de geleceğimiz muhafaza altında tutuluyor. Bu sayede atalarımızın emeğini, bilgeliğini ve doğayla uyum içinde yaşama sanatını temsil eden tohumlar, nesilden nesile aktarılıyor. Yerli ve milli üretimin güvencesi olan tohum gen bankalarımızın sayılarının artmasını diliyor, emeği geçenlere teşekkür ediyorum." diyerek devam eden Emine Erdoğan, çalışmalarından dolayı personellere ayrıca teşekkür etti.

Kısa süre içerisinde hızla yayılan görüntülerin ardından Emine Erdoğan'ın paylaşımı sosyal medyada büyük beğeni topladı. 

ETİKETLER

Meryem Türk Yasemin.com - Editör
Yasemin - Meryem Türk

Editör Hakkında

Üsküdar Üniversitesi’nden çift anadal programıyla 2022 yılında mezun oldu. Eğitim hayatı boyunca çeşitli marka ve reklam ajanslarında metin ve senaryo yazarı olarak görev aldıktan sonra 2021 yılında internet haberciliğine başladı. Pek çok özel haber ve röportaja imza attı. Kariyer hayatına Kanal 7 Medya Grubu bünyesinde yer alan Yasemin.com kadın sitesinde İçerik Editörü olarak devam etmektedir.

BİR YORUM YAPIN 0