19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı çeşitli etkinliklerle kutlanacak!

Her yıl olduğu gibi bu yıl da 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı, yurt genelinde çeşitli etkinliklere kucak açacak. 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı ile Gençlik Haftası, Gençlik ve Spor Bakanlığı'nın öncülüğünde yurt genelinde çeşitli etkinliklerle kutlanacak.

Bakanlıktan yapılan açıklamaya göre, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 19 Mayıs'ta gençler ve sporcularla bir araya gelecek. Farklı disiplinlerde 30 genç ve 10 sporcudan oluşacak kafile, Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak nezaretinde, Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından İstanbul'da Vahdettin Köşkü'nde kabul edilecek. Gençlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü koordinesinde bestekar, müzisyen, şair ve siyasetçi Yücel Arzen tarafından hazırlanan gençlik marşı, ilk defa Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın katılımıyla düzenlenecek etkinlikte seslendirilecek.

19 Mayıs etkinlikleri

19 Mayıs etkinlikleri

HAREKETLİLİK YILI ETKİNLİKLERİ

Etkinlikler kapsamında, 81 il ile Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti ve Azerbaycan'dan birer erkek ve kadın temsilci, Ankara'da buluşacak. Toplam 166 temsilci genç, Ankara, Samsun, Amasya ve Sivas'ta çeşitli ziyaretler gerçekleştirerek programlara katılacak. Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Herkes İçin Spor Federasyonu iş birliğinde 19 Mayıs'ta 81 il kent meydanlarında "Hareketlilik Yılı" etkinlikleri kapsamında Gençlik ve Spor Festivalleri düzenlenecek. 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı ile Gençlik Haftası kutlamaları çerçevesinde "Türkiye'nin Gücü Gençliği" mottosuyla çeşitli iletişim kampanyaları düzenlenecek. 360 derece iletişim stratejisine uygun olarak, reklam filmi, sosyal medya içerik çalışmaları gibi, farkındalığı arttırmaya yönelik kampanyalar yürütülecek.

Hareketlilik Yılı etkinlikleri

Hareketlilik Yılı etkinlikleri

"YURT GENELİNDE GENÇLİK VE SPOR FESTİVALLERİ DÜZENLEYECEĞİZ"

Açıklamada görüşlerine yer verilen Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı ile Gençlik Haftası'nın en güzel şekilde kutlanması için çalıştıklarını belirterek, şu ifadeleri kullandı:

"19 Mayıs 1919, milli mücadelemizin ilk adımının atıldığı gündür. Bugün sahip olduğumuz tüm değerler, 19 Mayıs'ta başlatılan mücadelenin eseridir. Gazi Mustafa Kemal'in Türk gençliğine armağan ettiği 19 Mayıs'ın, anlam ve önemine uygun olarak kutlanması için etkinlikler planladık. Gençlerin bayramını ve gençlik haftasının coşkusunu yansıtmak amacıyla ilk kez GSB 19 Mayıs Marşı hazırladık. Hafta boyunca yurt genelinde Gençlik ve Spor Festivalleri düzenleyeceğiz. Çeşitli etkinliklerle dolu kutlama programı hazırladık. 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı ile Gençlik Haftası’nı kutluyor, başta Gazi Mustafa Kemal olmak üzere Kurtuluş Savaşımızın bütün kahramanlarını saygıyla anıyorum."

Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak

Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak

Oryalden yanan saçlara ne yapılır? İşlem görmüş saçların bakımı nasıl olmalıdır?

İLİŞKİLİ HABER

Oryalden yanan saçlara ne yapılır? İşlem görmüş saçların bakımı nasıl olmalıdır?
19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı'nda gezilecek yerler!

İLİŞKİLİ HABER

19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı'nda gezilecek yerler!
Şifalı doğal güzellik: ‘Beyaz cennet’ Pamukkale

İLİŞKİLİ HABER

Şifalı doğal güzellik: ‘Beyaz cennet’ Pamukkale
İlknur Gülmek Yasemin.com - Multimedya Editörü
Yasemin - İlknur Gülmek

Editör Hakkında

İstanbul Aydın Üniversitesi Yeni Medya ve İletişim bölümünden 2022 yılında mezun oldu. Eğitim hayatı boyunca çeşitli dijital medya ajanslarında sosyal medya içerik üreticisi ve video editörü olarak çalıştıktan sonra 2021 yılında internet haberciliğine başladı. Meslek hayatına Kanal7 Medya Grubu Yasemin.com bünyesinde Multimedya Editörü olarak devam etmektedir.

BİR YORUM YAPIN 0