Naciye teyze oğlunun acısını balık tutarak dindiriyor!

Ordu’nun Fatsa ilçesinde yaşayan 77 yaşındaki Naciye Coşkun, evlat acısını balık tutma hobisi ile dindiriyor.

Ordu’da amatör balıkçılığın en yaygın ilçe olduğu Fatsa ilçesinde iskelenin ‘Naciye Teyzesi’ dikkatleri üzerine çekiyor. 77 yaşında olmasına rağmen neredeyse her gün sabahın erken saatlerinde oltasını alarak, yağmur da yağsa iskelede balık tutan Coşkun, bu hobiye 3 yıl önce vefat eden oğlunun acısı üzerine başladığını belirtiyor. Coşkun, balık tutmanın kendisine çok iyi geldiğini, doktor tedavisi ve antsiyete ilaçları kullanmayı bıraktığını söyledi.

Eşinin kendisini her gün iskeleye bıraktığını, balık tutmanın kendisine tedavi gibi geldiğini ifade eden Naciye Coşkun, “Vefat eden oğlumun acısı beni buralara sürükledi. Bu acıdan sonra balık tutmak bana iyi geldi, ilaçlarımı da bıraktım. Balık tutmaya gelmek benim için hiç zor değil, aksine sabahın olmasını bekliyorum. Kimi zaman sabah 07.00 sıralarında geldiğim bile oluyor. Eşim sağ olsun beni her gün bırakıyor, akşam da geri alıyor. Hep komşularıma, esnaflara ve akrabalarıma dağıtıyorum. İnsanlar satıyor ama ben zevk için geliyorum. Balık tutmak bana doktorların tedavisinden daha iyi geldi. Balık tutmayı herkese tavsiye ediyorum, çok güzel bir eğlence. Kafanı dinliyorsun ve rahatlıyorsun” dedi.

Naciye teyze oğlunun acısını balık tutarak dindiriyor!

Naciye teyze oğlunun acısını balık tutarak dindiriyor!

İskelede balık tutan İlhan Süğür ise Naciye Coşkun’un sürekli olarak balık tuttuğunu, bunun kendisine iyi geldiğini söylediğini kaydetti. Süğür,

Naciye teyze oğlunun acısını balık tutarak dindiriyor!

Naciye teyze oğlunun acısını balık tutarak dindiriyor!

“Gerçekten de o şekilde, bizlere de iyi geliyor. Biz de onun gibi nasibimizi kovalıyoruz. Sadece balık tutmak değil, bu havayı solumak da şifa oluyor. Halimizden çok memnunuz” diye konuştu.

ETİKETLER

Busenur Karakaya Yasemin.com - Yayın Koordinatörü ve İçerik Sorumlusu
Yasemin - Busenur Karakaya

Editör Hakkında

2015 yılında Kanal 7 Medya Grubu'nun Haber7.com bünyesinde stajyerlik yaptı. 2016 yılında Haber7.com Kurumsal İletişim Sorumlusu olarak mesleğe ilk adımını atarak sonrasında İçerik Editörü ve Sosyal Medya Uzmanı olarak görev aldı. 2018 yılında yeni kurulan Yasemin.com Kadın Sitesinde önce SEO editörü sonrasında Haber Şefi olarak görev yaptı. 2021 yılında Yasemin.com'un Yayın Koordinatörü ve İçerik Sorumluluğu ünvanını alarak çalışmalarına devam ediyor.

BİR YORUM YAPIN 0