Bu simitçiye gelen 4 simit almadan gidemiyor! Simit arabasına öyle bir yazı yazmış ki...

Hatay'ın Antakya ilçesinde 34 yıldır simitçilik yapan İsa Subaşı, simit arabasının üzerine yazdığı yazıyla dikkat çekiyor. Herkes onu "1 simit alana Allah ölülerine kavuştursun, 4 simit alana ise Allah korusun" sloganıyla tanıyor.

Hatay'ın Antakya ilçesinde bir simitçi ilginç sloganıyla dikkat çekti. Maşuklu Mahallesi'nde 34 yıldır simitçilik yapan 56 yaşındaki İsa Subaşı, "Allah ölülerine kavuştursun simitçisi" olarak tanınıyor. Evli ve 5 çocuk babası adam, depremin yıkımına rağmen mahallesini terk etmedi. Esprili söylemiyle ün salan Subaşı, caddeden geçen vatandaşların ilgisini çekiyor.

Allah ölülerine kavuştursun simitçisi

Allah ölülerine kavuştursun simitçisi

'ALLAH ÖLÜLERİNE KAVUŞTURSUN' SİMİTÇİSİ

Bu tezgahta 1 simit alana nazaran 3-4 simit alanlara öncelik veriliyor. İsa Subaşı bir satış stratejisi olarak, "1 simit alanı Allah ölülerine kavuştursun, 4 simit alanı Allah korusun" sloganını tutturmuş. Esprili diliyle vatandaşların beğenisini toplayan simitçi, 15 yıldır bu sloganla devam ediyor. Subaşı, "Herkes bu sözü benimsedi. Hiç kimse itiraz etmedi. Benimde ve müşterilerimin de hoşuna gitti. İsimi tutturduk böyle devam ediyor. Bu isimle 15 yıldır simit satıyorum. Depremden öncede seyyar camekan olarak aynı yerde satış yaptım. Sabah 6’dan öğlen 2’ye kadar buradayım. O kelimeyi söylemeden almıyorlar. Bir tane simit istediği zaman onu bekletiyorum, 3 veya 4 tane isteyenlere öncelik veriyorum. Allah ölülerine kavuştursun deyince daha fazla ver diyorlar. Bir tane alanlara Allah ölülerine kavuştursun. 4 tane alanlara Allah korusun diyorum" şeklinde konuştu.

Simitçinin daimi müşterilerinden Mehmet Aslanoğlu, "Uzun zamandır burada tanınmış bir kişi kendisi olur. Simitçi abimiz; ufak esprileriyle ve mizacıyla insanları burada güldürüp aynı zamanda alışveriş yaparken eğlendiren kişidir. O yüzden baya bir ilgi ve rağbet görüyor. Sabahları kendisinin şakalarına karşılık vererek güne güzel başlıyoruz. Bir tane simit alanlar için Allah ölülerine kavuştursun diye söyler. Güzel bir şey, kötü bir şey düşünmemek gerekiyor" dedi.

Allah ölülerine kavuştursun simitçisi

Allah ölülerine kavuştursun simitçisi

DEPREMDEN SONRA HERKES ONU MERAK ETTİ

Simitçi Subaşı’nın 15 yıldır aynı cümleyi söyleyerek satış yaptığını belirten vatandaş Hasan Can, "Simitçi arkadaş çok güzel duygu yaşatıyor. Bir tane simit aldığımız zaman bize ölülerimize kavuşturmaya çalışıyor ama üç taneden sonra güzel dualar da ediyor. Simitçi burada yaklaşık 15 yıldır satış yapıyor. 15 yıldır aynı lafı söylüyor. Sıkıntı. Bütün millet kendisine alıştı. Depremden sonra bilhassa burada yokken de herkes gelip onu soruyordu" dedi.

Antalya'da tarihi keşif! 2 bin yıl sonra gün ışığına çıktı

İLİŞKİLİ HABER

Antalya'da tarihi keşif! 2 bin yıl sonra gün ışığına çıktı
MeryemÜ. ÜSTÜN Yasemin.com - Editör
Yasemin - MeryemÜ. ÜSTÜN

Editör Hakkında

1996 yılında İstanbul Kadıköy’de doğdu. İstanbul Üniversitesinde Gazetecilik ve İstanbul 29 Mayıs Üniversitesinde İlahiyat okudu. Halen İstanbul 29 Mayıs Üniversitesinde Felsefe bölümünde yüksek lisans yapmaktadır. Ekim 2023’ten bu yana Kanal 7 Medya Grubu bünyesinde yer alan Yasemin.com kadın sitesinde İçerik Editörü yapmaktadır.

BİR YORUM YAPIN 0