70 yıl sonra bir ilk! Kral Charles banknotları dolaşıma girdi

İngiltere Merkez Bankasından (BoE) yapılan açıklamaya göre, 10 Eylül 2022 tarihinde resmi olarak Kral ilan edilen Charles'ın portresini taşıyan 5, 10, 20 ve 50 sterlinlik banknotlar kullanıma sunuldu.

İngiltere Merkez Bankası (BoE) tarafından yapılan yeni bir açıklamaya göre; Kral III. Charles'ın portresinin yer aldığı 5, 10, 20 ve 50 sterlinlik banknotlar bugün itibarıyla ülkede dolaşıma girdi.

Kral Charles’ın

Kral Charles’ın

"BU TARİHİ BİR AN!"

70 yıllık bir geleneğin değiştiğine işaret eden BoE Başkanı Andrew Bailey, banknotların dolaşıma girmesinden memnun olduklarını belirterek, "Bu tarihi bir an, çünkü banknotlarımızın üzerindeki hükümdarı ilk kez değiştiriyoruz. Nakit paranın pek çok kişi için önemli olduğunu biliyoruz ve halk talep ettiği sürece banknot sağlamaya kararlıyız. Yeni banknotları tedavüle sokmak bu kararlılığın bir göstergesi." şeklinde konuştu.

Kral III. Charles'ın 2013'te çekilen bir fotoğrafının yer aldığı banknotların yanı sıra Kraliçe II. Elizabeth'in portresinin yer aldığı banknotlar da ödeme aracı olarak kullanılmaya devam edilecek.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK VİDEO:

Diyarbakır'dan anlamlı hareket! Gazze'ye yönelik saldırılara dikkat çekmek için...

İsveç'te çete hesaplaşmaları çığrından çıktı: C. Gambino'nun cinayetinde iki gözaltı

İLİŞKİLİ HABER

İsveç'te çete hesaplaşmaları çığrından çıktı: C. Gambino'nun cinayetinde iki gözaltı
Nursena Akbaba Yasemin.com - Editör
Yasemin - Nursena Akbaba

Editör Hakkında

1997 yılında İstanbul'da dünyaya geldi. İlk, orta ve lise öğrenimini İstanbul'da tamamladıktan sonra 2019 yılında Sakarya Üniversitesi Gazetecilik Bölümü'nden mezun oldu. 2018 yılında Hürriyet Gazetesi ve 2019 yılında TRT'de stajlarını tamamladı. 2021 yılından itibaren Kanal 7 Medya Grubu bünyesinde yer alan Yasemin.com'da İçerik Editörü olarak görev yapmaktadır.

BİR YORUM YAPIN 0