Ramazan Bingöl'den lokum gibi kavurma tarifi! Kavurma pişirmenin püf noktaları neler?

Kurban bayramının olmazsa olmazı kavurma ve mis gibi mutfağı saran et yemekleridir. Ancak birçok kişi eti pişirirken hatalar yaparak, etin sert olmasına ya da dinlendirmeden pişirdikleri için tadının lezzetli olmaması konusunda sorunlar yaşıyor. Tüm bu sorunları ortadan kaldıracak, bayram kahvaltısında adeta lokum gibi bir kavurma yiyebileceğiniz tarifi et restoran zincirlerinin sahibi Ramazan Bingöl verdi.

20 yılı aşkın tecrübesini 2008 yılında "RB Et Lokantası'nı" kurarak farklı bir konsept ile sektöre yeni bir soluk getiren Ramazan Bingöl,  2011 yılında ise "Geleneksel Lezzetler" markası ile geçmişten bugüne gelen birçok lezzeti restoranlarında ve sanal mağazasında satışa sunmuştu. Şimdilerde Bayrampaşa, Esenler ve Ümraniye olmak üzere üç farklı restoranın sahibi olan Ramazan Bingöl, milyonlarca kişiye ev sahipliği yapıyor. Restoranında hazırladığı grup menülerle dikkat çeken Bingöl, kurban bayramı öncesinde lokum gibi et pişirmenin püf noktalarından et pişirirken kullanılan baharatlara kadar birçok soruyu "yasemin.com mikrofonuna" yanıtladı. 

Türk mutfağının olmazsa olmazı olan etin en sevilen lezzetlerinden biri olan kavurmayı baharatsız pişirme tavsiyesinde bulunan Ramazan Bingöl, etin but kısmından kendi yağında pişmesi gerektiğini vurguladı. 

Etle beraber demirhindi şerbeti içilmesini öneren ünlü işletmeci bu geleneğin Osmanlı Dönemi'nden geldiğini belirterek, demirhindi şerbetinin etin tadını daha yoğun alınmasını sağlarken ayran gibi diğer içecekler etin yanına yakışmadığı hakkında açıklamalarda bulundu. 

Et kavurma tarifi

Et kavurma tarifi

Busenur Karakaya Yasemin.com - Yayın Koordinatörü ve İçerik Sorumlusu
Yasemin - Busenur Karakaya

Editör Hakkında

2015 yılında Kanal 7 Medya Grubu'nun Haber7.com bünyesinde stajyerlik yaptı. 2016 yılında Haber7.com Kurumsal İletişim Sorumlusu olarak mesleğe ilk adımını atarak sonrasında İçerik Editörü ve Sosyal Medya Uzmanı olarak görev aldı. 2018 yılında yeni kurulan Yasemin.com Kadın Sitesinde önce SEO editörü sonrasında Haber Şefi olarak görev yaptı. 2021 yılında Yasemin.com'un Yayın Koordinatörü ve İçerik Sorumluluğu ünvanını alarak çalışmalarına devam ediyor.

BİR YORUM YAPIN 0