Dondurucuda barbunya nasıl saklanır? Kışlık barbunya

Yaz mevsiminin sonunda tam olgunlaşan fasulye ve barbunyayı kışın da enfes bir şekilde yemek için dondurucuda saklamak en ideal yöntemlerden biridir. Kışlık hazırlamanın tam zamanı olduğuna göre sizler de dondurucu için barbunyayı hazırlayabilirsiniz. Nasıl mı? Kışlık barbunya hazırlamanın yollarına yazımızdan kolayca ulaşabilirsiniz.

Barbunya,  fasulyenin bir varyetesidir. Vitamin ve mineral değeri yüksek olan barbunya baklagiller familyasından geliyor. Birçok yemek türüne eşlik eden bu gıda lif bakımından oldukça zengindir. Sağlıklı beslenmek adına ideal bir besin olan barbunya dış görünümü benekli ve kırmızı tonlarda olup daha şişkin bir yapıya sahiptir. En önemli özelliği metabolizmayı aktif olarak düzenli çalışması olan barbunya, B1, B2, B3, B5 ve B6 vitamini bakımından oldukça zengin bir yapıya sahiptir. Özellikle kolesterol hastası olanlar için mükemmel bir yiyecek olan bu besin, içerisinde bulunan antioksidanlar serbest radikallere karşı mücadele etmektedir.

  • Yaz aylarında fasulyenin kurusundan elde edilen barbunyaları kışında enfes bir şekilde tüketmek isteyenler için en pratik yöntem konserve ve poşetlemedir. Kışın da tıpkı yaz mevsimindeki tazeliğiyle barbunya tüketmenin yolu aslında çok kolay. Sadece 4 adımda, bozulmadan, lezzetini kaybetmeden barbunya saklamak istiyorsanız mutlaka hazırladığımız adımları takip edebilirsiniz.

En kolay barbunya yemeği nasıl yapılır? Barbunya yemeği yapımıİLİŞKİLİ HABEREn kolay barbunya yemeği nasıl yapılır? Barbunya yemeği yapımı

barbunya nasıl saklanır

barbunya nasıl saklanır

Taze olan barbunyaları ayıklayarak bol suyun içerisinde güzelce yıkayın. Yıkadıktan sonra sularının süzdürülmesi için bir kenara alın. Bu sırada bir tencerenin içerisine su koyun ve kaynatın. Su ısınınca ayıkladığınız barbunyaları içerisine koyun.

10 dakika kadar haşlanan barbunyaları buz ve soğuk su dolu kabın içerisinde 30 saniye kadar bekletin.

Barbunyanın faydaları nelerdir? Barbunya hangi hastalıkları önlüyor? Barbunya zararlı mı?İLİŞKİLİ HABERBarbunyanın faydaları nelerdir? Barbunya hangi hastalıkları önlüyor? Barbunya zararlı mı?

kışlık barbunya nasıl saklanır

kışlık barbunya nasıl saklanır

Ardından kevgir yardımıyla süzdürerek bir kaba aktarın. En son buzdolabı poşetlerine koyarak ağzını güzelce bağlayın.

Dizdikten sonra buzdolabına koyabilirsiniz. Bu şekilde uzun süre saklayabilirsiniz.

Afiyet olsun...

Lejyoner hastalığı nedir? Lejyoner hastalığı belirtileri ve tedavisi var mı?

İLİŞKİLİ HABER

Lejyoner hastalığı nedir? Lejyoner hastalığı belirtileri ve tedavisi var mı?
Pizza diyeti ile 7 günde 2 kilo verin! Pizza diyeti nasıl yapılır? En kolay pizza tarifi

İLİŞKİLİ HABER

Pizza diyeti ile 7 günde 2 kilo verin! Pizza diyeti nasıl yapılır? En kolay pizza tarifi
Busenur Karakaya Yasemin.com - Yayın Koordinatörü ve İçerik Sorumlusu
Yasemin - Busenur Karakaya

Editör Hakkında

2015 yılında Kanal 7 Medya Grubu'nun Haber7.com bünyesinde stajyerlik yaptı. 2016 yılında Haber7.com Kurumsal İletişim Sorumlusu olarak mesleğe ilk adımını atarak sonrasında İçerik Editörü ve Sosyal Medya Uzmanı olarak görev aldı. 2018 yılında yeni kurulan Yasemin.com Kadın Sitesinde önce SEO editörü sonrasında Haber Şefi olarak görev yaptı. 2021 yılında Yasemin.com'un Yayın Koordinatörü ve İçerik Sorumluluğu ünvanını alarak çalışmalarına devam ediyor.

BİR YORUM YAPIN 0