Bebeklerin saçları nasıl hızlı uzar? Bebeklerde saç uzatma yöntemleri

15 Haziran 2019, 07:54
Bebeklerin saçları nasıl hızlı uzar? Bebeklerde saç uzatma yöntemleri

Bebeğinizin saçlarının hızlı ve sağlıklı bir şekilde uzayarak daha gür çıkmasını istiyorsanız, bazı doğal yöntemleri denemek işinize yarayabilir. Minik minik çıkan saçların boyunu uzatmak için işinize yarayacak en etkili saç bakım kürleri ile saç uzatabilirsiniz. Uzun ve gür saçlı bir bebek için uygulamanız gereken bakım tarifleri...

Hamileliğiniz dönemi boyunca hep rapunzel gibi sırma ve uzun saçlı bir kız çocuğu ya da hafif uzun saç modelli bir erkek çocuğu hayal ettiyseniz, beklentinizi karşılayacak güzel bir haberimiz var sizlere! Bebeğiniz doğduğu zaman saçları kel ise ya da yok denecek kadar az saçlara sahipse ilerleyen zamanlarda gür saç çıkmasını istiyorsanız bunun için bazı yöntemleri deneyebilirsiniz. Aloe Vera, badem yağı ve bazı doğal saç kremleri ile bebeğinizin saçlarının daha sık ve çabuk çıkmasını sağlayabilirsiniz. Peki bebeğinizin saçlarını gürleştirmek için neler yapabilirsiniz? Bebeklerde saç bakımı nasıl yapılır? Evde sağlıklı saç kremi tarifi için detaylara bakabilirsiniz...

PROF. DR. İBRAHİM SARAÇOĞLUNDAN ZAYIF SAÇLARA BAKIM KÜRÜ İÇİN TIKLAYIN

BADEM YAĞI İLE SAÇ ÇIKARMA YÖNTEMİ

bebeklerde saç gürleştirme

 İçerisindeki A, B1, B2, B6 ve E vitamini ile oldukça faydalı olduğu bilinen badem yağı, uzmanlar tarafından gerek bebekler için gerekse yetişkinler için saç bakımından önerilen bir yağ türüdür. Bebeğinizin saç derisine badem yağı ile nazikçe masaj yaparak köklerin gürleşmesini sağlayabilirsiniz. Bu esnada avucunuza  bir miktar badem yağı dökmek yeterli olacaktır.

BEBEKLERDE SAÇ GÜRLEŞTİREN KÜR TARİFİ İÇİN TIKLAYIN

ALOE VERA BİTKİSİ İLE SAÇ GÜRLEŞTİRME TEKNİĞİ

bebeklerde saç gürleştirme

Dışarıdan satın aldığınız bir Aloe vera bitkisinin yapraklarını uzunlamasına kesin. Yaprağın içindeki jeli kaşık yardımıyla çıkarın ve bir miktar su ile karıştırın. Biraz katılaştıktan sonra banyo bitiminde bu suyla bebeğinizin saçını yıkayın. İşte bitti bile!

BEBEKLER İÇİN EVDE DOĞAL SAÇ KREMİ YAPIMI

bebeklerde saç uzatma yöntemleri

Saç gürleştirme konusunda birebir etki yapmasa da saç bakımını gerçekleştirebileceğiniz krem tarifi ile sağlıklı bir görünüm kazandırabilirsiniz. Bunun için yarım fincan kadar saf balı, eşit miktardaki saf sızma zeytinyağı ile karıştırıp iyice çalkalayın. Daha sonra saç derisine yavaşça masaj yapın. Özellikle de kuru ve kıvırcık saçlı bebekler için bu tarif çok iyi gelecektir.

BEBEĞİN SAÇLARINI KAZITMAK GÜRLEŞMEYE NEDEN OLUR MU?

bebeklerde saç kazıtınca gür çıkar mı

Bebeklerin fiziksel özellikleriyle ilgili halk arasında çok duyduğumuz 'saç kazıtınca daha gür çıkar' ibaresi ne yazık ki doğru değildir. Bilimsel olarak kanıtlanamayan bu durumun bu şekilde anlaşılmasının sebebi bebeğin rahimdeki duruş şekli ile bağlantılı olup saç fotiküllerin hemen uyarılmamasındandır.

Özellikle de ilk çıkan saçlar normal zamandakilere göre daha koyu renkli çıkınca anne ve babalar, saçlarını kazıttığı zaman daha çok ve gür çıktığını zannedebilir.

Google+'ta Paylaş Pinterest'te Paylaş
Yorumlar
1 Yorum Var
  • Dolapdereli Sabri 4 ay önce Şikayet Et
    Kendiliğinden çıkıyor zaten, çocuğun kafasına birşeyler sürmenize gerek yok.
    Cevapla