Uyumayan bebeklere okunacak en etkili dualar! Huzursuz bebeklerde rahatlatan dualar

Uyumakta zorlanan bebekler ve çocuklar için okunabilecek en etkili ve tesirli uyku dualarını sizlere derledik. Zor uyuyan bebeklere hangi dualar okunur? Nazar değen bebeğe okunabilecek dualar neler? Uyumayan bebeğe okunacak dualar...

Özellikle de yeni doğan bebeklerin ilk aylarında görülen uyku düzensizlikleri ebeveynlerin en çok zorlandığı ve sıkıntı çektiği durumlardan biridir. Uykusuz gecelerin çözümü için anne ve babalar çeşitli bebek uyutma yöntemleri arasa da en etkilisi bebeklerin uykuya kolay dalmasını sağlayacak dualardır. Özellikle ikiz gibi çoğul bir hamilelik sonrasında anne-babalar için bu mesele çok daha mühim bir hal almaktadır. Çünkü içlerinden bir bebeğin ağlaması diğer kardeşini uyandırmasına neden olabileceği gibi hepsinin mışıl mışıl derin bir uykuda olması önemlidir. Bebeğini uyutmakta sıkıntı çeken annelerin okuyabileceği uyku dua tavsiyelerini sizler için araştırdık...

Korkan çocuğa okunacak en etkili dua! Gece uykusunda ağlayan çocuğa korku duasıİLİŞKİLİ HABERKorkan çocuğa okunacak en etkili dua! Gece uykusunda ağlayan çocuğa korku duası

DUA ETMEDEN ÖNCE UYUMAYAN BEBEĞE NE YAPILMALI?

dua etmeden önce uyumayan bebeğe ne yapılmalıdır

dua etmeden önce uyumayan bebeğe ne yapılmalıdır

Bebeğin huzursuz olmaması için ilk önce fiziksel ihtiyaçlarının karşılanıp karşılanmadığına bakılmalıdır. Çünkü karnı aç ise devamlı bir şekilde ağlamalar görülebilir ve uykuya geçiş zorlanır. Ardından altının temiz olup olmadığından emin olun. Çocuk, uzun süredir kullandığı bez ile kendini rahatsız hisseder ve uyuyamaz. Bunların yanı sıra beslenme sonrasında gazını güzelce çıkartın. Göğsünüze yatırıp biraz sakinleşmesine izin verin.

Çabuk uyutan ve rahatlatan en güzel bebek ninnileri! Bebekleri mışıl mışıl uyutan ninni listesiİLİŞKİLİ HABERÇabuk uyutan ve rahatlatan en güzel bebek ninnileri! Bebekleri mışıl mışıl uyutan ninni listesi

 UYUMAYAN BEBEKLERE OKUNACAK ETKİLİ DUALAR

Huzursuz bebek duası

Huzursuz bebek duası

- FATİHA SURESİ

Uyumakta zorlanan bebek ya da çocuklar için günümüzde sıklıkla Fatiha Suresinin okunabildiği bilinmektedir. Bebeklerin rahat ve huzurlu uyuması için bebeklerde uyku niyetiyle Fatiha Suresini okuyabilirsiniz.

Fatiha Suresi

Fatiha Suresi

Türkçe Okunuşu: Bismillahirrahmanirrahim.

El hamdu lillahi rabbil alemin. Er rahmanir rahim. Maliki yevmid din. İyyake na'budu ve iyyake nestain. İhdinas sıratel mustakim. Sıratallezine en'amte aleyhim gayril magdubi aleyhim ve lad dallin.

Anlamı: Rahman ve Rahim olan Allah'ın adıyla

Hamd, Âlemlerin Rabbi, Rahmân, Rahîm, hesap ve ceza gününün (ahiret gününün) maliki Allah'a mahsustur. (Allahım!) Yalnız sana ibadet ederiz ve yalnız senden yardım dileriz. Bizi doğru yola, kendilerine nimet verdiklerinin yoluna ilet; gazaba uğrayanlarınkine ve sapıklarınkine değil.

3 ihlas 1 FatihaİLİŞKİLİ HABER3 ihlas 1 Fatiha'nın fazileti nedir? İhlas suresi ile hatim sevabı! İhlas hatmi yapılışı

İNŞİRAH SURESİ

Uyku sorunu ile karşı karşıya kalan kimselerin içten ve samimi bir şekilde Allah'tan yardım dilemesi sorunun çözümü için faydalı olacaktır. Uyku problemi için de tavsiye edilen İnşirah Suresini 3 defa okuyabilirsiniz. 

İnşirah suresi arapça okunuşu

İnşirah suresi arapça okunuşu

İnşirah Suresi Türkçe Okunuşu: Bismillahirrahmanirrahim.

E lem neşrah leke sadrek. Ve vedagna anke vizrek. Ellezi enkada zahrek. Ve refa'na leke zikrek. Fe inne maal usri yusra. İnne maal usri yusra. Fe iza feragte fensab. Ve ila rabbike fergab.

Anlamı: Rahman ve Rahim olan Allah'ın adıyla 

Senin için bağrını açmadık mı? İndirmedik mi senden o yükünü? O sırtında gıcırdamakta olan (ve bu şekilde sana eziyet veren) yükünü? Senin şanını yüceltmedik mi? Demek ki, zorlukla beraber bir kolaylık var. Evet o zorlukla beraber bir kolaylık var! O halde boş kaldığında yine kalk yorul! 8- Ve ancak Rabbinden ümit et, hep O'na doğrul!

Manevi sıkıntılar için İnşirah suresi okunuşu ve fazileti!İLİŞKİLİ HABERManevi sıkıntılar için İnşirah suresi okunuşu ve fazileti!

NAZAR NEDENİYLE UYUYAMAYAN BEBEKLER İÇİN ARAPÇA NAZAR DUASI

Bebekleri farkında olmadan severken bile nazar edebiliriz. Pek çok hadis-i şerifte de belirtildiği gibi nazarın gerçekte hak olduğunu buyuran Efendimiz (SAV), ''İnsanların yarısı nazardan ölür.'' (Taberani) buyurmuştur. Sevdiklerimize istemeden bile olsa zarar vermemek için dilimizden 'Maşallah' kelimesini eksik etmememiz gerekiyor. Okuyabileceğiniz etkili nazar duası ise şu şekildedir:

ARAPÇA NAZAR DUASI OKUNUŞU:

Nazar duası arapça okunuşu

Nazar duası arapça okunuşu

Türkçe okunuşu: Ve in yekadulleziyne keferu leyuzlikuneke biebsarihim lemma semi'uzzikre ve yekulune innehu lemecnunun.

Ve ma huve illa zikrun lil'alemiyne.

Anlamı: Şüphesiz inkâr edenler Zikr'i (Kur'an'ı) duydukları zaman neredeyse seni gözleriyle devirecekler. (Senin için,) "Hiç şüphe yok o bir delidir" diyorlar. Hâlbuki o (Kur'an), âlemler için ancak bir öğüttür.

FELAK VE NAS SURESİ ARAPÇA OKUNUŞU:

Felak ve Nas suresi arapça okunuşu

Felak ve Nas suresi arapça okunuşu

FELAK SURESİ TÜRKÇE OKUNUŞU:

Türkçe okunuşu: Bismillahirrahmânirrahîm.

Kul e'ûzü birabbil felak
Min şerri mâ halak
Ve min şerri ğasikın izâ vekab
Ve min şerrinneffâsâti fil'ukad
Ve min şerri hâsidin izâ hased

Anlamı: Rahmân ve Rahîm olan Allah'ın ismiyle.

De ki: "Sığınırım o sabahın Rabbine,
Yarattığı şeylerin şerrinden,
Karanlığı çöküp bastırdığında bir gecenin şerrinden,
O düğümlere üfleyen üfürükçülerin şerrinden
ve kıskançlık gösterdiğinde bir kıskancın şerrinden!"

NAS SURESİ TÜRKÇE OKUNUŞU:

Türkçe okunuşu: Bismillahirrahmânirrahîm.
Kul e'ûzü birabbinnâs
Melikinnâs
İlâhinnâs
Min şerrilvesvâsilhannâs
Ellezî yüvesvisü fî sudûrinnâsi
Minelcinneti vennâs

Anlamı: Rahman ve Rahim olan Allah'ın adıyla

De ki: Sığınırım ben insanların Rabbine,
İnsanların hükümdarına,
İnsanların ilahına,
O sinsi vesvesecinin şerrinden.
O ki, insanların göğüslerine vesveseler fısıldar.
Gerek cinlerden, gerek insanlardan.

BİR YORUM YAPIN 24

Nehir 2 hafta önce

Asla uyumayan bir kizim var

Şeyma 3 ay önce

Üç aylık oğlum var oda uyumamk için elinden geleni yapıyor kucağıma alıp gezdiriyorumda ağlamaya başlıyor ya sabır diyecez

Toplam 2 beğeni

Sine. 7 ay önce

Cok şeyler düşünüorum

Tuba dora 11 ay önce

Kızım 3,5 yaşında hala bebek gibi saat başı yarım saatte bir kalkıyor neden düzelmiyor bu kız niye uyumuyor

Toplam 3 beğeni

Sabır anneler 1 yıl önce

İki yasında oğlum var 2 yaşına kadar geceleri hic uyumaz uyuduğunda da sallatırtı kendini sabaha kadar sabah da 6 da uyanırdık hic sıkıntısı yok biraz sabır anneler zor biliyorum ama geciyor 2 yasında sonda uymaya basladı ama hala gece3 kere kalkıyor

Toplam 6 beğeni
Yorumların Tümünü Okuyun