Bebeklerin saçları kazıtılınca daha gür çıkar mı?

Gündelik yaşantı içerisinde dilden dile dolaşan ama doğruluğunun olup olmadığı bilinmeyen saç kazıtmanın gürleştirdiğine dair söylemler, bir çok aileyi bebeklerinin saçlarını sıfıra vurdurmaya itebiliyor. Kazıtma işleminin gerçekten denildiği kadar gürleştirip gürleştirmediğini haberimizden öğrenebilirsiniz! Bebeklerde saç kazıtma durumu ile ilgili bilinmesi gerekenler...

Bebeklerin her hali ne kadar sevimli olursa olsun bazı kişiler kıvır kıvır bir saç modelini daha çok beğenirken bazıları sırma gibi dümdüz olmasını ister. Fiziksel özellikleri anne karnında iken beliren bebeğin saçları, doğum sonrasında beklenenden daha az ise ilerleyen zamanlarda daha gür çıkması için saç kazıtma yöntemine gidilebilir. Halk arasında saç kazıtmanın, olan saçları ya da çıkacak olan bebek saçların daha gürleştirdiğine dair bazı inanışlar vardır. Halbuki bebeğin saçlı ya da saçsız doğmasındaki en büyük etken, anne karnındaki kafasının duruş pozisyonuyla ilgilidir. Doğum sonrasında saç fotikülleri hemen uyarılamayacağından dolayı hemen uzama göstermez.

BEBEKLERİN SAÇLARI NASIL HIZLI UZATILIR? ÖĞRENMEK İÇİN TIKLAYIN

bebeklerin saçı kazıtılınca gürleşir mi

bebeklerin saçı kazıtılınca gürleşir mi

Bu durumda ebeveynler paniğe kapılarak, bebeklerinin saçlarını kazıtmak isteyebilir. Saçların kazıtılması halinde kıl köklerinin çabuk uzadığı düşünülse de bunun kazıtma ile bir ilgisi yoktur.

bebeklerin saçlarını kazıtmak

bebeklerin saçlarını kazıtmak

Uzmanlar, kazıtma durumunun saçları gür çıkardığının düşünülmesinin sebebini, farklı boylarda olan saçların aynı anda uzamasına bağlıyor. Ayrıca bebeğin yeni çıkan saçları genelde koyu olur ve bu da göz aldanması ile saçların daha gür çıktığının zannedilmesine neden olur.

SAÇ GÜRLEŞTİRMEDE ALOE VERA MUCİZESİ...

bebeklerde saç gürleştirme

bebeklerde saç gürleştirme

Aloe Vera bitkisinin cilt bakımından tutun saç sağlığına kadar olan faydaları saymakla bitmez. Günümüz piyasasında kozmetik ürünleri olarak satılan pek çok ürünün içerisinde Aloe Vera olduğunu görüyoruz. Bitkinin içerisindeki yaprakları boyuna doğru kesip içinden jelini çıkarın. Su ile karıştırdıktan sonra saç derisine masaj uygulayın. Düzenli olarak yapıldığı zaman saçlardaki değişimi göreceksiniz...

Çocuklar teknolojiyle ne kadar iç içe olmalı?

İLİŞKİLİ HABER

Çocuklar teknolojiyle ne kadar iç içe olmalı?
Sıcak havalarda bebeklere ne yedirilmeli?

İLİŞKİLİ HABER

Sıcak havalarda bebeklere ne yedirilmeli?
Çocuklar ne sıklıkla yıkanmalı?

İLİŞKİLİ HABER

Çocuklar ne sıklıkla yıkanmalı?
Baba olmak isteyenler dikkat!

İLİŞKİLİ HABER

Baba olmak isteyenler dikkat!

BİR YORUM YAPIN 3

Şenol 5 yıl önce

Yeni doğan bebeğin saçını kazıtmak ve tabii ağırlığınca altını fakir fukaraya sadaka vermek sünnettir. Bebeklerin saçını kazıma daha çok bu sebeple toplumumuzda yaygındır.

Toplam 12 beğeni

RuHi 5 yıl önce

Saçın ağırlığından ne olacak kardeşim. Bebeğin ağırlığı dersen o zamanda işimiz var. Ne bu şehzade mi?

Toplam 0 Beğeni

madenci 5 yıl önce

agziniza sağlık. sunnet ve gozlerinin ve zekasinin keskin olusuna faydalidir.

Toplam 3 Beğeni