Bebeğin cinsiyeti tahmin edilir mi? Kilo cinsiyeti etkiler mi?

20 Mart 2019, 14:56
Bebeğin cinsiyeti tahmin edilir mi? Kilo cinsiyeti etkiler mi?

Hamilelik sürecinde anne karnındaki bebeğin cinsiyetini tahmin etmek, günümüzde yaygın olsa da bazı yöntemler geçmişten günümüze uzanan batıl inançlardan ibarettir. Peki doğru çıkan cinsiyet tahmin etme yolu var mı? Hamilelikte alınan kilolar bebeğin cinsiyetini etkiler mi? Hamilelikte cinsiyet tahmin etme...

Hamilelik döneminin başlangıcında anne ve baba adaylarını en fazla heyecanlandıran konu; bebeğin kız mı yoksa erkek mi doğacağıdır. Doğruluğu kanıtlanmamış ancak gündelik yaşantı içerisinde doğru olduğu bilinen bazı işaretler öne sürülmektedir. Hamilelik tecrübesini daha önce yaşayan anne adayları tecrübelerine dayanarak doğacak olan yeni bebekleri için cinsiyet tahmin yapmayı severler.

hamilelikte alınan kilolar cinsyeti etkiler mi

Misal: Öne doğru sivri bir karna sahip olan hamileler bebeğinin erkek olacağını tahmin edebilir. Gerekçeleri ne olduğu tam bilinmese de işin özü, erkek bekleyen anne adaylarının kilo almaya daha müsait olduklarıdır. Alınan kilolar ise çoğunlukla mide çevresinde toplanır ve buna bağlı olarak da göbek daha sivri gözükür. 

BEBEĞİN CİNSİYETİ TAHMİN EDİLEBİLİR Mİ?

Yapılan çalışmalara göre, hamilelik döneminde 11 kilodan daha çok kilo alan anne adaylarının erkek bebek doğurma ihtimali %50’den fazla olduğu görülmüştür.Hamile kadın, 18 kilo aldıysa oran %52,5 ve 27 kilo aldıysa ihtimal %54 oluyor.

bebek cinsiyeti tahmin etme

Sebebi kesin olarak bilinemese de doktorlar, erkek embriyo ve fetüslerin metabolizmalarının daha hızlı çalıştığını ve daha fazla kaloriye ihtiyaç duyduğunu açıklıyor. 

Sonuç olarak bebeğinin erkek olmasını bekleyen anne adayları evet, fazla kilo alabilir. Fakat bu durum, bilerek daha fazla kilo almak ile erkek bebek sahibi olunacağı anlamına gelmez. Bu nedenle erkek çocuğa sahip olmak için sakıncalı işler yapıp kendi başınıza kilo almaya çalışmayın. 

Google+'ta Paylaş Pinterest'te Paylaş
Yorumlar