Kurban Bayramı'nda et kesimi için en kaliteli bıçak nasıl seçilir? Kaliteli bıçak modelleri

09 Ağustos 2019, 08:07
Kurban Bayramı'nda et kesimi için en kaliteli bıçak nasıl seçilir? Kaliteli bıçak modelleri

Pazar günü Kurban Bayramı'na giriyoruz. Dört gün boyunca, kestiğimiz kurbanların kesimi ve dağıtımı işlemleriyle uğraşacaksınız. Peki Kurban Bayramı sürecinde kullanacağınız, işinizi daha kolay hale getirecek bıçak modelleri nelerdir? Kaliteli bıçak örnekleri nasıldır? Mutfaklarınız için kolay kesen bıçaklar nasıl seçilir? Sizler için en doğru ve en kullanışlı bıçak modellerini derledik.

Bıçak tercihi yaparken dikkat etmemiz gereken noktalar bulunur. Bunları bilmek gerekir. Ancak bu durum özellikle Kurban Bayramı'nda kullanacağımız bıçaklar için çok daha önemlidir. Kurban bıçakları nasıl bilenir? Kurban bıçakları fiyatları nasıldır? Kurban bayramında et kesimi işleminizi kolaylaştıracak, size zamandan kazandıracak ve etlerinizi keserken sizleri zorlamayacak bıçak modellerini ve kurban bıçaklarını bilerken dikkat edilmesi gerekenleri bir araya getirdik. İşte Kurban eti için bir bıçak alırken bilinmesi gerekenler!

KURBAN BIÇAKLARI NASIL BİLENİR?

kurban bıçakları

Bıçağınızı bilemeye başladığınız zaman dikkate almanız gereken şeyler vardır. Bunlardan ilki, bıçağınızın bilenmeye uygun bir çeliğe sahip olup olmadığıdır. İkinci önemli nokta ise ağız kısmının da, bilenmeye uygun olup olmadığıdır. Bundan emin olmak için bir bilene danışmanız kesinlikle şarttır. Bunlarla birlikte, bıçanığızın yıllardır bilenip bilenmediği noktasına da yakından bakmanız gerekir.

jilet gibi bıçak bileme

Bıçak bilemesi çoğunlukla taşlama ile yapılır. Eğer bu yöntem ile yapılıyorsa, bıçağı mutlaka bolca soğutma suyuna tutup bilemelisiniz. Aşırı ısınmadan kaçının. Bu, bıçağın yapısını değiştirir.

KURBAN BIÇAKLARI FİYATLARI

en iyi bıçak markaları

( SÜRMENE ) SÜRBİSA: 80 / 63 TL

kurban bıçak seti

KARACA: 160 / 800 TL

Bir bıçak satın alırken önem vermeniz gereken ilk şey, kavrayış halidir. Eğer elinize kolayca alabilyor ve tutuş sağlayabiliyorsanız, bu sizin için doğru bir bıçaktır. Bununla birlikte, bir bıçağı kaliteli kılan çelik yapısıdır. 

 

bıçak setleri ve fiyatları

KARACA: 500 / 200 TL

Bıçağın kesim noktasına önem verin. Ucu sivri ya da kalın olmayan bıçaklar, dayanıklı ve kaliteli modellerden olmayacaktır. Bıçağın ağır yapıda olmasına önem verin. 

kurban bıçak çeşitleri

EMSAN: 300 - 200 TL

 kurban bıçakları ve kemik kesme aletleri

SCHAFER: 500 / 350 TL

schafer bıçak setleri

SCHAFER: 350 / 429 TL

Google+'ta Paylaş Pinterest'te Paylaş
Yorumlar