Montessori nedir? Montessori yatak yapımı ve modelleri

11 Mart 2020, 07:55
Montessori nedir? Montessori yatak yapımı ve modelleri

Son dönemin en çok aratılan ve merak edilen yatak modeli Montessori, çocuk odaları için en ideal dekorasyon ürünüdür. Peki montessori nedir, yapımı ve modelleri nasıldır? İşte montessori hakkında tüm bilinmesi gerekenler!

Montessori, çocuk odası dekorasyonları için en bilinen ve tercih edilen mobilya çeşididir. Aynı zamanda bir felsefe çeşidi de olan montessori, çocukların kendi işlerini kendilerinin yapabilmesini sağlayacak ortamlar hazırlamakta. Bu aynı zamanda çocukların özgüven kazanmasını da sağlar. Bu dekorasyonda; gardırop, yatak, raf modelleri ve çocuk odasında yer alabilecek mobilya parçaları kapsanır. Bu dekorasyonda her parça; çocuğun kendi boyutunda hazırlanır. O'nun boyunda yatak, dolap ve raf... Bu dekorasyon sayesinde çocuğunuz kendi işlerini yaparak özgüven kazanmış olacak.

montessroi yatak yapımı ve modelleri

MONTESSORİ NE DEMEK?

Çocuğun özgüven kazanmasını sağlayan montessori, temelde; yer yatağı, çocuğun boyuna uygun masa ve gardroplar ile kişiye uygun bir oda kullanımını sağlamak amaçlanır.

montessori yatak çizimi

Bu tarz modeller, 6-7 ve 8 yaşlarına kadar kullanılabilir. Yükseklik 10 cm., uzunluk 190 cm. ve genişlik 90 cm. olacaktır.

MONTESSORİ YATAK TAKIMI VE MODELLERİ

montessori yatak ölçüleri yükseklik

Çocukların bulunduğu ortamda , her şeyin düzenli bir şekilde durması önemlidir. Çünkü onlar için önemli olan, rahatça hareket edebilecekleri geniş alanlardır.

montessori yatak için kereste

Bu geniş alanda çocuk kendisini daha özgür hisseder ve birey olma duygusunun farkına varmaya başlar.

montessori yatak süsleri

 

Google+'ta Paylaş Pinterest'te Paylaş
Yorumlar