Montessori nedir? Montessori yatak yapımı ve modelleri

09 Ekim 2019, 08:30
Montessori nedir? Montessori yatak yapımı ve modelleri

Son dönemin en çok aratılan ve merak edilen yatak modeli Montessori, çocuk odaları için en ideal dekorasyon ürünüdür. Peki montessori nedir, yapımı ve modelleri nasıldır? İşte montessori hakkında tüm bilinmesi gerekenler!

Montessori, çocuk odası dekorasyonları için en bilinen ve tercih edilen mobilya çeşididir. Aynı zamanda bir felsefe çeşidi de olan montessori, çocukların kendi işlerini kendilerinin yapabilmesini sağlayacak ortamlar hazırlamakta. Bu aynı zamanda çocukların özgüven kazanmasını da sağlar. Bu dekorasyonda; gardrop, yatak, raf modelleri ve çocuk odasında yer alabilecek mobilya parçaları kapsanır. Bu dekorasyonda her parça; çocuğun kendi boyutunda hazırlanır. O'nun boyunda yatak, dolap ve raf... Bu dekorasyon sayesinde çocuğunuz kendi işlerini yaparak özgüven kazanmış olacak. 

montessroi yatak yapımı ve modelleri

MONTESSORİ NE DEMEK?

Çocuğun özgüven kazanmasını sağlayan montessori, temelde; yer yatağı, çocuğun boyuna uygun masa ve gardroplar ile kişiye uygun bir oda kullanımını sağlamak amaçlanır.

Bu tarz modeller, 6-7 ve 8 yaşlarına kadar kullanılabilir. Yükseklik 10 cm., uzunluk 190 cm. ve genişlik 90 cm. olacaktır.

MONTESSORİ YATAK TAKIMI VE MODELLERİ

montessori yatak ölçüleri yükseklik

montessori yatak için kereste

montessori yatak süsleri

montessori yatak çizimi

 

Google+'ta Paylaş Pinterest'te Paylaş
Yorumlar