Dikdörtgen salon nasıl dekore edilir?

18 Ekim 2019, 08:03
Dikdörtgen salon nasıl dekore edilir?

Son dönemde en çok merak edilen dekorasyon konusu, dikdörtgen salon dekorasyonu ve buna yönelik örneklerdir. Peki dikdörtgen salon dekorasyonları nasıl yapılır? Dikdörtgen salon dekorasyonu örnekleri nelerdir? 2019 dikdörtgen salon dekorasyonu örnekleri ile ilgili tüm detaylar sadece yasemin.com'da!

Salonlarınızı dekore ederken çeşitli yöntemlere başvurur ve belirli kısımlara önem veririz. Ancak bilinmesi gereken en önemli şey, salonun geometrik yapısıdır. Yani dikey bir salon ile dikdörtgen bir salonun dekorasyonu asla aynı olmaz. Bu sebeple, dekorasyon yaparken bu detaya ayrıca önem vermeniz gerekir. Peki dikdörtgen yapıdaki bir salon nasıl dekore edilir? Dekorasyon yapılırken nelere önem vermek gerekir? Dikdörtgen salon dekorasyonu örnekleri nelerdir? İçeriğimiz içerisinde tüm bu sorulara yanıt aradık.

evim şahane dikdörtgen salon dekorasyonu

DİKDÖRTGEN SALON DEKORASYON ÖRNEKLERİ

Temelde mobilyaya odaklanalım. Mobilya seçerken veya tasarlatırken, form yapısına özen gösterin. Dikdörtgen salonlar için en uygun koltuk modeli, l koltuk yapıları olacaktır. Hem oda yapısı hem de fonksiyonel açıdan uygun olacaktır.

büyük dikdörtgen salon dekorasyon örnekleri

Alanları kalabalık tutmamaya özen gösterin. Küçük bir halı ve sehpa dekorasyonu bu açıdan doğru tercih olacaktır. Duvarlara aynayı tercih edin. Ayna derinlik algısı oluşturur. Bu derinlik algısı, odayı daha geniş görmenizi sağlayacaktır.

dikdörtgen salon dekorasyon örnekleri

Beyaz renk daha açık ve aydınlık bir alan oluşturmanızı sağlayacaktır. Bununla birlikte, son dönemin trendi olan pampas otu dekorasyonundan da aynı şekilde, ev dekorasyonu için yararlanabilirsiniz.

dikdörtgen salon koltuk yerleştirme

dikdörtgen salon nasıl dekore edilir?

Google+'ta Paylaş Pinterest'te Paylaş
Yorumlar