Coresatin krem ne işe yarıyor? Coresatin krem nasıl kullanılır?

17 Mayıs 2019, 08:17
Coresatin krem ne işe yarıyor? Coresatin krem nasıl kullanılır?

Son yıllarda kadın platformlarının en çok konuşulan kremlerinden biri olan Coresatin, uzmanların bazı cilt sorunlarıyla karşı karşıya kalanlar için önerdiği ürünlerden biri. Üç farklı seçeneği ile karşımıza çıkan Coresatin krem ne işe yarıyor? Coresatin krem nasıl kullanılır? Coresatin nereden alınır? Coresatin fiyatı nedir? Coresatin cilde faydaları nelerdir? Coresatin kremin yan etkileri var mıdır? Merak ettiğiniz tüm soruların yanıtı yazımızda.

Coresatin krem; sivilce, akne, leke, yara gibi farklı cilt sorunlarını tedavi etmek amacıyla doktorlar tarafından reçete ediliyor. Pembe, mavi, mor, yeşil gibi farklı renkleri bulunan bu kremin içerisinde üre, B6, aloe vera, E vitamini, allantoin gibi farklı maddeler bulunuyor.  Cildi onararak, yeni hücre oluşumuna yardımcı olan Coresatin krem, adeta bir peeling ve tonik gibi hareket eder, cildi gerginleştirir ve daha parlak ve canlı bir cilde kavuşmanıza olanak tanır. Her cilt tipi ve cilt sorunu için farklı üretilen kremi eczanelerin yanı sıra e-ticaret sitelerdeki eczanelerden de satın alabilirsiniz. Ancak Coresatin krem kullanmaya başlamadan önce mutlaka doktorunuza danışmalısınız.

coresatin krem nasıl kullanılır

PEKİ CORESATİN KREM NE İŞE YARAR?

Coresatin kremin 12 farklı çeşidi, farklı cilt sorunlarına uygun olarak bilimsel çalışmalar sonrasında formüle edilmiştir. Ancak her birinde bulunan ortak özellikleri aşağıdaki gibidir;

- Cilt sorunlarını etkili bir şekilde giderir.

- Koruyucu bir bariyer gibi cildi güneş ve soğuk hava gibi çevresel etmenlere karşı korur.

- Ciltte iltihap ve bakteri oluşumunu ciddi oranda önler.

- Mavi sedef olarak isimlendirilen cilt sorununu tedavi edicidir.

- Egzama tedavisinde de başarılı bir rol üstlenir.

- Özellikle kuru ciltler için birebir bir ürün olarak, cildi derinlemesine nemlendirir ve besler.

- Cilt kuruluğunun beraberinde getirdiği cilt pullanmasına ve cilt döküntülerine iyi gelir.

- Ciltte alerjik reaksiyon oluşumunu önler.

- Cildi ölü hücrelerden ve toksinlerden arındırır, cildi yeniler ve kırışıklıklarla savaşır.

- Kozmetik ürün kullanımı vb. nedenlere bağlı olarak tahriş olan cildi eski görünümüne kavuşturur.

coresatin krem yan etkileri

CORESATİN KREM NASIL KULLANILIR?

Coresatin krem, temiz cilde uygulanmalıdır. Kremi cildinize sürmeden önce cildinizi makyaj kalıntılarından ve kirden arındırmalı, ardından cildinize peeling ve tonik uygulamalısınız. Bu sayede krem kullanımından daha iyi bir sonuç elde edebilirsiniz.

Coresatin kremi günde birkaç kez olacak şekilde ince bir tabaka halinde cildinize sürebilirsiniz. Kremi cildinize sürmeden yani kullanmaya başlamadan önce mutlaka kremin içeriğini de okumalısınız.

CORESATİN KREMİN YAN ETKİLERİ VAR MIDIR?

Coresatin krem kullanımı, bazı kişilerde nadir de olsa yan etkiler doğurabilir. Yan etkiler daha çok kremin etkin maddelerine hassasiyeti olan ya da krem kullanımı esnasında doz aşımına kaçan kişilerde görülür.

En sık karşılaşılan Coresatin krem yan etkileri ise baş dönmesi, mide bulantısı, nefes almada güçlük çekme, ciltte kızarıklık, pullanma ve tahriştir. Bu durumlardan herhangi biriyle karşılaştığınızda mutlaka hastaneye gitmelisiniz.

coresatin krem faydaları

ANA RENKLERDEN OLUŞAN CORESATİN KREMİN ÇEŞİTLERİ NE İŞE YARAR?

Coresatin Pembe Krem:

Coresatin Pembe Krem:

Kortizon içermeyen Coresatin krem, E ve B6 vitaminleri açısından son derece zengindir. Kremde aynı zamanda panthenol, allantoin, bisabolol gibi yardımcı maddelerde yer alır. Çocuklar ve bebekler tarafından da kullanıma uygun olan bu krem, hafif ya da şiddetli dermatit problemine iyi gelir.

Ciltte enfeksiyona yol açan mikroorganizmalar ile de savaşarak, ciltte bakterilerin daha geniş alanlara yayılmasını önler.

Coresatin Sarı Krem:

CORESATİN SARI KREM

Seboreik dermatit tedavisinde kullanılan Coresatin sarı krem; özellikle kuru ve hassas ciltlerin dostudur. Cildi yenileyen ve onaran bu krem, tıpkı diğer Coresatin çeşitleri gibi hiçbir şekilde kortizon içermez. Kortizon içermediği için de sağlığınızı hiçbir şekilde tehdit etmez.

Bileşenlerinde bulunan vitamin ve mineraller sayesinde cildi besleyen sarı krem, aynı zamanda egzama tedavisinde de etkilidir. Egzamanın yanı sıra rozasea olarak bilinen gül hastalığının tedavisinde de kullanılabilir. Krem, 15 yaş üstü genç ya da yetişkin herkesin kullanımı için uygundur.

Coresatin Mor Krem:

Coresatin Mor Krem:

Her cilt tipi ile uyumlu olan Coresatin mor krem, cildi besler ve cildin daha canlı görünmesine katkıda bulunur. Travma ve ameliyat yaralarının tedavisinde etkili olan mor krem, birinci ve ikinci derece yanıkların yol açabileceği bakteri ve mantarları da kısa bir sürede yok eder.

Antiseptik bir yönü bulunan mor kremin içeriğinde aloe vera, nane yağı, E vitamini, B5 vitamini, gliserin gibi birtakım maddeler bulunur.

Coresitin Mavi krem:

Coresatin Mavi krem:

Dermatit ve sedef hastalığının tedavisinde son derece başarılı olan mavi krem, antimikrobiyel etkisi sayesinde bakteri ve mantarları öldürür. Her yaş grubunun kullanımına uygun bir krem olarak, cildi derinlemesine nemlendirir ve cildin yumuşacık olmasını sağlar. Kremin bileşenlerinde gliserin, aloe vera, allantoin, bisabolol, E vitamini, propolis vb. maddeler yer alır.

CORESİTİN KREM FİYATLARI NELERDİR?

Coresitin krem fiyatı genelde çeşidine ve kullanım alanına bağlı değişiklik göstermesine karşın ortalama 45 ile 60 TL arasında satılmaktadır.

Coresatin Mavi krem: 69,90 TL

Coresatin Mor Krem: 69,90 TL

Coresatin Sarı Krem: 69,90 TL

Coresatin Pembe Krem: 69,90 TL

Google+'ta Paylaş Pinterest'te Paylaş
Yorumlar