Topuk dikenine iyi gelen eczanedeki kremler hangisi?

Geçmeyen topuk dikeni için kesinlikle sağlık kuruluşuna başvurulmalıdır. Topuk dikenine ne iyi gelir? diyorsanız “Topuk dikenine çözüm olacak eczanedeki kremler” içeriğimizden detaylıca okuyabilirsiniz.

Topuk dikeni günlük hayatta kişinin hareket kabiliyetini kısıtlayan sancılı bir süreçtir. Sık sık ayakta duran, çıplak yakla taş zeminde yürüyen, aşırı kilolu kişilerde oluşur. Evde yapılabilecek bazı doğal ve bitkisel yöntemlerle topuk dikeni tedavi edilebilir. Karbonat, uygulaması, istirahat ve limon topuk dikenine iyi gelen şeyler arasında yer alır. Topuk dikeni altta yatan bir sağlık sorununa bağlı olarak gelişebileceği gibi bağımsız olarak da görülebilir. Topuğun önünde ayak kemerinin hemen altında ya da topuğun arkasında bulunabilir. 

Topuk dikeninin belirtileri nelerdir? Topuk dikeni tedavisi nasıl yapılır?İLİŞKİLİ HABERTopuk dikeninin belirtileri nelerdir? Topuk dikeni tedavisi nasıl yapılır?

Fazla kilo, uzun süre ayakta kalma, yanlış ayakkabı seçimi, ayakları zorlama, yanlış basma nedenleri ile oluşan topuk dikenine iyi gelen krem listemize göz atabilir, doktorunuza danıştıktan sonra kullanabilirsiniz.

  • - SULİDİN JEL:

Bu krem enflamatuar semptomlar ve örneğin postoperatif ağrı, kas-iskelet yaralanmasına bağlı ağrı, küçük yumuşak doku yaralanmasına bağlı ağrı, spor yaralanmaları, kas burkulmaları, kas incinmeleri ve morarmalar için kullanılır. Eklem dışı romatizmal bozukluklar ve yumuşak doku yaralanmaları dahil olmak üzere ağrı ve iltihapla karakterize akut ve kronik kas-iskelet sistemi bozukluklarının tedavisinde lokal uygulama için idealdir. 

SULİDİN JEL NASIL KULLANILIR?

Doktorunuz tarafından başka bir şekilde tavsiye edilmediği takdirde bu kremi etkilenen bölgeye günde üç veya dört kez uygulayın. Uygulama süresi için doktorunuza danışın.

Bu krem yalnızca topikal kullanım içindir. Bu kremi kullanmadan önce ellerinizi sabun ve suyla yıkayın. Ardından bu ilacı etkilenen bölgeye nazikçe uygulayın. Tedavi sırasında bandajlama veya kapatma (oklüzyon) uygulamayın. Etkilenen bölgeye bu kremi kuvvetli bir şekilde ovarak sürmeyin.

  • - NEVPLUS KREM:

Bitkisel yağlar ile desteklenmiş bu ürün, içerisinde alkol, boyar madde ve paraben içermez. İçeriğinde lahana yağı, haşhaş yağı, kantaron yağı, portakal yağı, biberiye yağı, mentol, kafur, kırmızı biber, formik asit, salistik, vazelin yer alır.

NEVPLUS KREM NASIL KULLANILIR?

Ürünü kullanmadan önce ilk olarak bölgeye yaklaşık 5 dakika buz kompresi yapmalısınız. Ardından parmağınızla yeterli bir miktarda üründen aldıktan sonra bölgeye dairesel masaj hareketi ile uygulayın ve ardından çorabınızı giyin. Günde 2 kere, sabah ve akşam olmak üzere kullanabilirsiniz.

  • - PRODERM GOLD TOPUK DİKENİ KREMİ:

Kremin içeriği, özel bitki yağları kullanılarak hazırlanmış olup tamamen bitkisel bir üründür. Kremin içeriğinde parapen, alkol ve franrence gibi kimyasal maddeler yer almamakta olduğundan güvenle kullanılabilen ve yan etkisi olmayan bir üründür.

PRODERM GOLD KREM NASIL KULLANILIR?

remin uygulanmasından önce sorunlu bölgeye 6-8 dakika süresince buz kompresi uygulanması gerekmektedir. Buz kompresinden sonra bölgenin kurulanmasından sonra yeterli miktarda krem alınarak sorun bulunan bölgenin üzerine masaj yapılarak uygulanır.
Kremin uygulanmasından sonra ayaklara çorap giyilmesi tavsiye edilmektedir. Kremin sabahları ve akşamları olacak şekilde sorunlu bölgeye günde iki kez uygulanması tavsiye edilmektedir. Kremin kullanılmasından sonra güneş ışığına maruz kalmayacak şekilde serin bir yerde saklanması gerekmektedir.

Bal ile tüketildiğinde faydası artan besinler! Soğuk havalarda bir kaşık ballı ceviz yerseniz

İLİŞKİLİ HABER

Bal ile tüketildiğinde faydası artan besinler! Soğuk havalarda bir kaşık ballı ceviz yerseniz

BİR YORUM YAPIN 0