Doğumda hipnoz yöntemi nasıl uygulanır?

10 Aralık 2018, 16:00
Doğumda hipnoz yöntemi nasıl uygulanır?

Bebeğini kucağına almayı sabırsızlıkla bekleyen ancak doğum yapmaktan da korkan annelere müjdeli haber! Doğumun sancısız ve rahat geçmesi konusunda etkili bir yöntem olduğu söylenilen hipnoz ile doğumlar artık çok kolay geçecek. Peki hipnozla doğum nedir? Hipnozla doğum nasıl yapılır? Haberin detaylarını inceleyebilirsiniz.

Bazı anne adayları çevrelerinden duydukları olumsuz hikayelerden sonra doğum yapma konusunda gereksiz yere kaygılanır ve korkar. Bebeklerini dünyaya getirecekleri o muhteşem gün  daha gelmeden psikolojileri bu durumdan olumsuz etkilenir. Doğum yapmaktan korkan kadınların rahat ve sancısız bir doğum için yaptıkları araştırmalarda elde edilen sonuçlardan birisi de hipnozla yapılan doğum yöntemi.

Anne adaylarının doğuma öz güvenli, korkusuz ve rahat girmesi için uygulanan bu doğum yönteminin en büyük faydası ağrı kesici içmeden ve sancı görülmeden doğumun yapılması. Doğum esnasında anne adayına uygulanacak olan hipnoz, oluşabilecek sancıların önüne geçiyor.

Hipnozla yapılan doğum yöntemi artık yavaş yavaş ülkemizdeki üniversite hastanelerine de girme noktasına geldi. 

HİPNOZ YÖNTEMİ İLE DOĞUM

Anne adayının tercih edeceği hipnoz yöntemi için doğuma yönelik tüm kaygılar bu yöntem sayesinde yok edilir. Seanslar sırasında öğretilen doğru davranış teknikleri anne adayının bebeğini dünyaya getirdikten sonrası içinde yararlı olacaktır. 

Google+'ta Paylaş Pinterest'te Paylaş
Yorumlar