Eski dönemlerde tecrübe edilmiş deneyimlerle uygulanan bazı hamilelik testi ile hamile kalıp kalmadığınızı öğrenebilirsiniz! Kesin sonucu her ne kadar doktorunuzdan öğrenecek olsanız da evinizde zararsız doğal bir şekilde uygulayabileceğiniz bazı testlerle merakınızı giderebilirsiniz. İşte hamileliği tespit etmek için evde uygulanan ve oldukça yaygın yapılan limon ve karbonat ile gebelik testi...

Hamilelik müjdesini bekleyen kadınların evde uyguladıkları bazı denenmiş yöntemler, çiftlerin çocuk sahibi olup olmayacağı konusunda önemli ipuçları verebiliyor. Teknoloji günümüz kadar gelişmemiş iken uygulanan bazı doğal yöntemlerle sağlık alanında müdahaleler edilebiliyor ve bununla ilişkili olarak da yeni yöntemler keşfedilebiliyordu. Deneme yanılma tekniği ile ortaya çıkabilen diş macunu, toz şeker gibi eski usul hamilelik yöntemlerinden en popüler olanı ise; limon ve karbonat testi!

Evet, yanlış duymadınız, ancak yine de kesin bir sonuç almak için muhakkak idrar (kan) testi ile durumu netleştirmeniz lazım.

İLİŞKİLİ HABEREczaneden alınan hamilelik testi nasıl yapılır? Evde hamilelik testi yapılışı

HAMİLELİK İÇİN LİMON VE KARBONAT TESTİ NASIL YAPILIR?

limonla hamilelik testi nasıl yapılır?

LİMONLA YAPILAN HAMİLELİK TESTİ DOĞRU ÇIKAR MI? EVDE KOCAKARI YÖNTEMİYLE LİMONLA HAMİLELİK TESTİ

Şeffaf ve plastik bir bardağın içine idrar yapıp, küçücük bir limonu ikiye ayırın. Bir kısmını yaptığınız idrarın üzerine sıkın. Tortular ya da minik granüller idrarın dibine çöküyorsa müjde! Hamilesiniz...  Hamilelik şüphesinin ilk duyulacağı bulgulardan olan adet dönemi gecikmesi bazı kimseleri ev usulü hamilelik testi yapmaya sevk edebiliyor. Kocakarı yöntemiyle evde yapılan eski usul hamilelik testlerinden olan limonla ve karbonatla hamilelik testinde limon suyunun içindeki asidin hacimsel dengesini kurmaya yarar. Normal idrarın içindeki asit hacim seviyesi, limon suyundaki aside göre fazladır. Ancak hamile kalan bir kadının idrarındaki asit normal insan idrarındakinden daha az asitli olacağı için bu devrede limonla hamilelik testi araya girmektedir.

Limon suyu dibe çökmeyip de idrarda dağılma yapmışsa sonuç olumsuzdur. Sadece limonla hamilelik testinde değil evde uygulanan tüm hamilelik testlerinde ne zaman uygulanıldığı önemlidir. Hamilelik planlayan kadınların en az 1 hafta adet gecikmesini beklemesi gerekir.

İLİŞKİLİ HABERHamile kalmak için çörek otu bal ve tarçın macunu tarifi! Hamilelikte çörek otu kullanımı

KARBONATLA HAMİLELİK TESTİ

Plastik ve şeffaf bardağın içine idrarı yapın. 1 çay kaşığı miktarında karbonatı idrara dökün. Karbonat idrarın üzerinde köpük köpük oluyorsa hamilesiniz demektir.

İLİŞKİLİ HABERMeryem Ana otu hamilelikte nasıl kullanılır? Meryem Ana Otunun şaşırtıcı faydaları

EVDE YAPILAN HAMİLELİK TESTLERİ GÜVENİLİR Mİ?

Doktor kontrolünü bekleyemeyen kadınlar evde doğal hamilelik testlerini denemek isteyebilir. Temizliğine önem verildiği takdirde kimi kimyasal maddelerin vücuda değmesi sonucunda problem görülmez iken hamilelik testlerinin doğru çıkacağına dair kesin bilgide yoktur. Bazı uzmanlara göre evde yapılan testlerin doğruluk oranı yüzde 60-70 civarındadır. 

İLİŞKİLİ HABER

Bebeğin cinsiyeti en erken ve kesin ne zaman belli olur? Cinsiyeti kim belirler?

İLİŞKİLİ HABER

Topuk dikeninin belirtileri nelerdir? Topuk dikeni tedavisi nasıl yapılır?

İLİŞKİLİ HABER

Rahat ve kolay doğum için dua: İnşikak Suresi doğum için nasıl okunur?

İLİŞKİLİ HABER

Coğrafi işaretli "Geyve ayvası"nın hasadı başladı

BİR YORUM YAPIN 944

Viloscan 1 hafta önce

Yorumları okudum da, test negatif adet günü geçiyor ama hamile olup olmadığınızı sormuşsunuz çoğunuz. kıymetli hanımlar. Hamilelik var ise eğer, adetinizin üzerinden 1-2 gün bile geçmiş olsa hormon değişiklikleri olur kan testi pozitif çıkar. Sonuç negatif iken hala adet görmemişseniz bir kadın doğum uzmanına gidin adet düzensizliğinizi ihmal etmeyin. Bir kadının düzenli adet görmesi, rahminin gebelik için hasır ve düzenli bir şekilde çalıştığının alametidir. Adet gecikmeleri çoğunlukla stresten ve kaygıdan olur. Allah dilediği zaman verir evlat. Bunu düşünüp strese girip sağlığınızı bozmayın

Aaa 2 hafta önce

Bu evde yapilan tesleri deneyen varmi sonuc dogrumu acaba

Burcu 4 hafta önce

Merhabalar benim 8 günlük gecikmem var test yaptım negatif gec yuumurtladım bu ay adetim 3 gn gecmişken kan testi yaptırdım negatif. Addet olcakmıs gibi ağrılarım var 8 gündür ama yok 2 gündürde miğde bulantım var uyku halim ve su gibi akıntım var sizce hamile olabilirmiyim

Toplam 3 beğeni

Nurdan 2 ay önce

Adet olmadan 3 gün önce kan tahlili verdim ve negatif çıktı ama adetim şu an 3 gündür geçiyor hasta olmadım baş dönmem var aşırı baş agrım ve bel ağırım var acaba hamilelik var mıdır ?

Nur 2 ay önce

Adet olmadan 3 gün önce kan tahlili verdim ve negatif çıktı ama adetim şu an 3 gündür geçiyor hasta olmadım baş dönmem var aşırı baş agrım ve bel ağırım var acaba hamilelik var mıdır ?

Toplam 1 beğeni
Yorumların Tümünü Okuyun