Gebelik nasıl anlaşılır? Limon ve karbonatla gebelik testi nasıl yapılır?

07 Şubat 2020, 06:12
Gebelik nasıl anlaşılır? Limon ve karbonatla gebelik testi nasıl yapılır?

Eski dönemlerde tecrübe edilmiş deneyimlerle uygulanan bazı hamilelik testi ile hamile kalıp kalmadığınızı öğrenebilirsiniz! Her ne kadar en kesin sonucu doktorunuzdan öğrenecek olsanız da evinizde zararsız bir şekilde uygulayabileceğiniz bazı testlerle merakınızı giderebilirsiniz. İşte hamileliği tespit etmek için evde uygulanan ve çok merak edilen limon ve karbonat ile gebelik testi...

Hamilelik müjdesini bekleyen kadınların evde uyguladıkları bazı denenmiş yöntemler, çiftlerin çocuk sahibi olup olmayacağı konusunda önemli ipuçları verebiliyor. Teknoloji eski zamanlarda günümüz kadar gelişmemiş iken uygulanan bazı doğal yöntemlerle sağlık alanında müdahaleler edilebiliyor ve bununla ilişkili olarak da yeni yöntemler keşfedilebiliyordu. Bu yöntemler arasında uzun zamandır çocuk hayali kuran çiftlerin bebek müjdesi ile karşı karşıya olup olmadığı da öğrenilebilmektedir. Deneme yanılma tekniği ile ortaya çıkabilen sonuçlardan bazıları gerçekten hamileliği gösterirken bazılarında birkaç defa farklı yöntemler uygulamak gerekebiliyor. Bunlardan bir tanesi de diş macunu, toz şeker gibi eski usul hamilelik yöntemlerinden en popüler olanı limon ve karbonat testi! Evet, yanlış duymadınız, gündelik yaşantımız içerisinde mutfaklarda kullandığımız limon ve karbonat malzemesi ile hayallerinizin gerçeğe yaklaşıp yaklaşmadığını öğrenebilirsiniz. Ancak yinede kesin bir sonuç almak için muhakkak idrar (kan) testi ile durumu netleştirmeniz lazım. Evde limonla hamilelik testi nasıl yapılır? Limon ve karbonat testini yaparak hamileliği anlamanın yolu...

HAMİLELİK İÇİN LİMON VE KARBONAT TESTİ NASIL YAPILIR?

LİMONLA HAMİLELİK TESTİ

Şeffaf ve plastik bir bardağın içine idrar yapıp, küçücük bir limonu ikiye ayırın. Bir kısmını yaptığınız idrarın üzerine sıkın. Tortular ya da minik granüller idrarın dibine çöküyorsa müjde! Hamilesiniz...

KARBONATLA HAMİLELİK TESTİ

Plastik ve şeffaf bardağın içine idrarı yapın. 1 çay kaşığı miktarında karbonatı idrara dökün. Karbonat idrarın üzerinde köpük köpük oluyorsa hamilesiniz demektir.

LİMONLA YAPILAN HAMİLELİK TESTİ DOĞRU ÇIKAR MI? EVDE KOCAKARI YÖNTEMİYLE LİMONLA HAMİLELİK TESTİ

Limonla hamilelik testi nasıl yapılır?

Hamilelik şüphesinin ilk duyulacağı bulgulardan olan adet dönemi gecikmesi bazı kimseleri ev usulü hamilelik testi yapmaya sevk edebiliyor. Kocakarı yöntemiyle evde yapılan eski usul hamilelik testlerinden olan limonla ve karbonatla hamilelik testinde limon suyunun içindeki asidin hacimsel dengesini kurmaya yarar. Normal idrarın içindeki asit hacim seviyesi, limon suyundaki aside göre fazladır. Ancak hamile kalan bir kadının idrarındaki asit normal insan idrarındakinden daha az asitli olacağı için bu devrede limonla hamilelik testi araya girmektedir.

Limon suyu dibe çökmeyip de idrarda dağılma yapmışsa sonuç olumsuzdur. Sadece limonla hamilelik testinde değil evde uygulanan tüm hamilelik testlerinde ne zaman uygulanıldığı önemlidir. Hamilelik planlayan kadınların en az 1 hafta adet gecikmesini beklemesi gerekir.

EVDE YAPILAN HAMİLELİK TESTLERİ GÜVENİLİR Mİ?

Evde hamilelik testi nasıl yapılrı?

Doktor kontrolünü bekleyemeyen kadınlar evde doğal hamilelik testlerini denemek isteyebilir. Temizliğine önem verildiği takdirde kimi kimyasal maddelerin vücuda değmesi sonucunda problem görülmez iken hamilelik testlerinin doğru çıkacağına dair kesin bilgide yoktur. Bazı uzmanlara göre evde yapılan testlerin doğruluk oranı yüzde 60-70 civarındadır. 

Pinterest'te Paylaş
Yorumlar
51 Yorum Var
 • Zeynep 3 hafta önce Şikayet Et
  Çok fazla sancı cekiyorum 4 gündür evde yaptıgım pozitif sağlık ocağında yaptımda hamile değilsin kanında bozukluk var dedi . Kime güveneceğimi şaşırdım .
  Cevapla
 • Zeynep 3 hafta önce Şikayet Et
  Merhaba ben test yaptım pozitif çıktı doktora gittim negatif çıktı ama hala adet görmüyorum çok fazla sancı cekiyorum kanımda bozukluk olduğunu söyledi hamile olma ihtimalim olabilirim kanda gözükmeme şansı varmı acaba ?
  Cevapla
 • Mimi 1 ay önce Şikayet Et
  Adetim 8 gün gecikti test yaptm negativ Ilk defa boyle oluyor
  Cevapla
 • Bi kişi 1 ay önce Şikayet Et
  Merhaba benim adetim 14 gün geçikti ve adet olmadım test yaptım negatif çıktı napmam lazım?
  Cevapla
 • Cvp2 3 hafta önce Şikayet Et
  Mevsim değişikliği falan da neden olabilir bende öyleyim çünkü
 • Cvp 1 ay önce Şikayet Et
  Doktora git baska bir sebebi vardir illaki
 • Abcdf 1 ay önce Şikayet Et
  Bende aynı durumdayım negatif çıkıyor hep mide bulantı baş dönme filanda yok hani ama regl olmuyorum
 • Büşra Tezgel 1 ay önce Şikayet Et
  Kesinlikle doktora git
 • Yasemin 1 ay önce Şikayet Et
  Karbonat tın içine idrar koydum köpük köpük oluştu hamile olabilir miyim
  Cevapla
Yorumların Tümünü Okuyun