Hamile kalmak için çörek otu bal ve tarçın macunu tarifi! Hamilelikte çörek otu kullanımı

21 Şubat 2021, 16:33
Hamile kalmak için çörek otu bal ve tarçın macunu tarifi! Hamilelikte çörek otu kullanımı

Çocuk sahibi olma şansını arttıran kürler bir yana hamilelik için uygulanan çörek otu ve ballı macun tarifi hormonları düzenleyerek hamilelik şansını arttırmaktadır. Hamilelikte çörek otu kullanımı ile ilgili bilinmesi gerekenleri sıraladık. Çörek otunun faydaları! Hamile kalmak için çörek otu macunu nasıl yapılır? Hamilelikte çörek otu zararlı mı? İşte cevapları...

Toplum içerisinde sık kullanılan faydalı bitkilerden birisi de hiç şüphesiz ki yemeklerde kullandığımız çörek otudur. Sağlık problemlerinden cilt sorunlarına, cilt sorunlarından fazlalık kilolara karşı olumlu etki gösteren çörek otu aynı zamanda Peygamber Efendimiz (SAV)'in ölümden başka her şeye ilaç olacak kadar faydalı gördüğü bir besindir. Doğru ve ölçülü tüketildiği zaman kişiye fayda sağlayan çörek otu zayıflamak için kullanılacağı zaman detoks kürleri ya da çörek otu yağı kullanımı ile başarılı bir şekilde sağlanabilir. Eski dönemlerde alternatif tıpta sık sık tercih edilen yöntemlerden birisi de değişik karışım halleri ile tüketilen çörek otudur. Çörek otunun faydalarıyla ilgili belkide bugüne kadar ilk defa duyacağınız hamilelikteki kullanımı ile çok şaşıracaksınız! Çünkü çörek otu mucizesi çocuk sahibi olmak isteyen çiftler tarafından da kullanılıyor. Hamilelik için yine de uzman onayı almadan kullanılmaması gereken çörek otu, sağlıklı ve doğru kullanılırsa fayda sağlayabilir. Peki hamile kalmak için çörek otu nasıl kullanılır? Hamilelik için çörek otu bal ve tarçın macunu nasıl yapılır? İşte çörek otunun doğru kullanım şekli...

HAMİLELİKTE ÇÖREK OTUNUN FAYDALARI NELER?

Hamilelikte çörek otu kullanımı

TIKLA  OKU: EVDE HAMİLELİK TESTİ NASIL YAPILIR?

Bebek sahibi olma şansını arttıran bitkilerden birisi de planlık hamileliğin 6-8 ay öncesinde tüketilecek olan çörek otudur. Rahim kaslarının kasılmasını harekete geçiren çörek otunun fazla ve uygunsuz kullanımı düşüğe sebep olabileceği için hamile kalındıktan sonra kullanıma mola verilir, doğuma yakın vakitlerde yeniden başlanır.

Hamileliğin son dönemlerine doğru kullanılması önerilen çörek otu anne adaylarının doğum sancılarını hafifletecek ve doğum sonrasındaki süt üretimini arttırmaya yarayacaktır. Çörek otunu macun şeklinde tüketmek isterseniz bu da sizin sütünüzü arttırmada oldukça önemlidir. 

HAMİLE KALMAK İÇİN ÇÖREK OTU NASIL KULLANILIR?

hamilelikte çörek otu macunu tarifi

TIKLA OKU: MERYEM ANA OTUNUN HAMİLELİKTE KULLANIM

HAMİLE KALMAK İÇİN ÇÖREK OTU BAL VE TARÇIN MACUNU TARİFİ:

MALZEMELER:

12 silme tatlı kaşığı taze öğütülmüş çörek otu
10 çay kaşığı toz tarçın
10 yemek kaşığı saf bal

Adet döneminin ikinci günü 1 yemek kaşığı miktarında bu malzemelerden elde edilen karışımı tüketin. 12. gün gelene kadar aç iken ya da yemek yedikten 1,5 - 2 saat sonra tüketin. Düzenli ve doğru kullanımın sonucunda yumurtalar büyür ve hormonlar düzenlenir. Bu da çocuk sahibi olma şansını arttırmada etkilidir.

NOT: Tarifi verilen karışım yalnızca kadınlarda değil erkeklerde tüketildiği zaman sperm kalitesini arttırmada ve hareketliliğini sağlamada olumlu etkiler sunacaktır.

HAMİLELİKTE ÇÖREK OTU YAĞI! EVDE ÇÖREK OTU YAĞI YAPIMI

çörek otu yağı nasıl yapılır

MALZEMELER:

2 yemek kaşığı miktarında öğütülmüş çörek otu

Cam şişe

Bir miktar saf zeytinyağı

HAZIRLANIŞI:

Tercih ettiğiniz cam şişenin içine 2 yemek kaşığı kadar öğütülen çörek otunu koyun. Daha sonra şişe dolana kadar zeytinyağı koyup ortalama 10 dakika bekletin. Karışımdaki malzemeler iyice birbirine geçtikten sonra kullanılabilir.

Pinterest'te Paylaş
Yorumlar
3 Yorum Var
 • Semra 1 ay önce Şikayet Et
  Kürü hazırladıktan sonra ac ve ya tok karniylami tüketilmeli yada sabah akşam mi bilgi verirseniz sevinirim
  Cevapla
 • Kader 1 yıl önce Şikayet Et
  Yaa peki bu kürü adetten sonra kullansak olurmu
  Cevapla
 • N.n 2 ay önce Şikayet Et
  Yanlislikla sikayet geldi affedin