Meryem Ana otu hamilelikte nasıl kullanılır? Meryem Ana Otunun şaşırtıcı faydaları

Hamile kalmayı kolaylaştıran ve doğum sancılarını azaltarak rahmin kolay açılmasını sağlayan Meryem Ana Otu (Fatma Ana Eli Otu) birçok derdin devası! Sağlık açısından da çok faydalı olduğu bilinen Meryem Ana Otunun hamile kalmak için nasıl kullanılacağını ve doğumdaki kullanımı haberin detaylarında. Meryem Ana Otunun faydaları! Meryem Ana Otu ne işe yarar? Tarçına benzer tadı olan Meryem Ana Otu kullanımı...

Hangi yolu denerlerse denesinler yine de bebek sahibi olamayan çiftlere umut olacak bir bitki olan Meryem Ana Otu, doğurganlığı desteklemesi bakımından önemli bir doğal tedavi yöntemidir. İlk olarak Arabistan'da ortaya çıkan Meryem Ana Otu, yumruk gibi kapalı bir el görünümünde olup kuru kök şeklindedir. Yağmurlu havalarda ya da suya atıldığı zaman yaprak açan bitki bu esnada deposunda su biriktirip yeniden eski kuru halini alır. İçerisinde oldukça fazla olan östrojen hormonu sayesinde kan dolaşımını hızlı bir şekilde hareketlendirir ve erkeklerdeki sperm hücre sayısını çoğaltmaktadır. Erkeğin sperminin kadındaki yumurtalığa daha rahat geçmesini sağlayarak, hamilelik oluşumu konusunda en büyük yardımcılardır. Çocuk sahibi olamayan kimselerin son çare olarak gördükleri ve belirli bir dönem iğnelere maruz kaldığı tüp bebek tedavisi gibi maliyetli yöntemlerden ise hem ekonomik anlamda çok daha ucuz hem de daha doğal yollardan halledebilirsiniz. Belki de senelerdir hayalini kurduğunuz anne ve baba olma kararının olumlu yönde ilerlemesini sağlayacak bu bitkinin kullanımını sizlere araştırdık.

TIKLA OKU: DOĞUMU KOLAYLAŞTIRAN DUALAR

İKİZ HAMİLELİK İÇİN NE YAPILMALI? İŞTE O YÖNTEMLER İÇİN TIKLAYIN

Meryem Ana Otu gebelik için nasıl kullanılır?

Meryem Ana Otu gebelik için nasıl kullanılır?

Meryem Ana Otu halk arasında Meryem ana eli ya da Meryem ana eli otu şeklinde de adlandırılmaktadır. Kendi kendini tohumlama özelliği olan bu bitki doğurganlığı harekete geçirmesinin yanı sıra doğum yapacak olan anne adaylarının daha kolay ve rahat doğum yapma imkanı da sunuyor.

Peki hem sağlıklı hem de hamile şansını arttıran Meryem Ana Otu nasıl kullanılır? Meryem Ana Otunun faydaları neler? İşte yanıtı...

TIKLA OKU: HAMİLELİKTE HURMA ŞEKERİ NE İŞE YARAR?

MERYEM ANA OTU İLE NASIL HAMİLE KALINIR? 

meryem ana otu nasıl kullanılır?

meryem ana otu nasıl kullanılır?

Hamile kalmak isteyen kadınların bebek şansını arttırması için Ovulasyon döneminde eşiyle yakın olması gerekir. Bu yakınlaşmadan önce Meryem Ana Otunu içi su dolu büyük bir kaba alarak bekleyin. Meryem Suresini, Felak, Nas ve Ayetel Kürsi gibi doğumu kolaylaştırıcı sureleri okuyup suya üfleyin. Bekletilen bu şifalı suyu günde sabah ve akşam olmak üzere 2 defa için.

Hamile kalıpta yalnızca daha rahat bir doğum geçirmek isteyen kadınlar da aynı Meryem Ana Otunu suda 20-30 dakika beklettikten sonra içerek rahmin kolay açılmasını sağlayabilirsiniz. Bu esnada 1 bardaktan fazla içmemeye dikkat edin.

TIKLA OKU: DOĞUMU KOLAYLAŞTIRAN HURMA SİRKESİ YAPIMI

MERYEM ANA OTUNUN FAYDALARI

Meryem ana otu faydaları neler? Meryem ana otu doğum için kullanımı

Meryem ana otu faydaları neler? Meryem ana otu doğum için kullanımı

- Ovulasyon dönemine denk getirilerek kullanıldığı zaman hamile kalma şansını arttırır.

- Doğum kaygısı çeken anne adaylarının içini rahatlatacak olan Meryem Ana Otu, doğum yapılacağı gün anne adayına içirilirse ağrıları azalacak ve rahim ağzı daha kolay açılacaktır.

- Kan akışını hızlandırma etkisi bulundurduğundan dolayı doğum gerçekleştikten sonra rahim kanamalarını azaltır.

- Çocukluk döneminde tuvalet sorunu yaşayan kimselerde altına kaçırmayı önler.

- Cilt üzerinde görülen açık yaraların iyileşme sürecini hızlandırarak tedavi eder.

- Sperm sayısını arttırarak hücrelerdeki kaliteyi etkili hale getiriyor.

TIKLA OKU: HAMİLE KALMAK İÇİN MANEVİ REÇETELER

MERYEM ANA OTUNUN YAN ETKİLERİ

DOĞURGANLIĞI ARTTIRAN BESİNLER

Gündelik yaşantınız içerisinde tüketeceğiniz sağlıklı yiyecekler ile doğurganlığınızı destekleyebilirsiniz. Yeme alışkanlıklarının oldukça önemli olduğu bu evrede et, tavuk ve sebzeler doku büyümesi ve gelişmesinde etkilidir. Omega-3 bakımından zengin olan balık hormonların düzenlenmesinde etkisini gösterip vajinal akıntının artmasına ve kan dolaşımının hızlanmasında etkilidir. Ay çekirdeği, susam, badem, ceviz gibi tam tahıllı besinler E vitamini ve kalsiyum desteklidir.

İçerisinde soya bulunan gıdaları yememeye özen göstererek hormonlarınızda ki dengeyi bozmayınız. Sağlıklı yağ çeşitlerinden ise (zeytinyağı, fındık yağı, Hindistan cevizi yağı gibi) tercih ediniz.

TIKLA OKU: HZ. MERYEM'İN DOĞUMU NASIL OLDU?

Maca kökü denir? Maca turpunun faydaları nelerdir? Maca tozu ne işe yarar?

İLİŞKİLİ HABER

Maca kökü denir? Maca turpunun faydaları nelerdir? Maca tozu ne işe yarar?
Maydanozun cilde faydaları nelerdir? Evde maydanoz maskesi nasıl yapılır?

İLİŞKİLİ HABER

Maydanozun cilde faydaları nelerdir? Evde maydanoz maskesi nasıl yapılır?
Kartepe'ye gittiğinizde görmeniz gereken doğal ve tarihi yerler

İLİŞKİLİ HABER

Kartepe'ye gittiğinizde görmeniz gereken doğal ve tarihi yerler

BİR YORUM YAPIN 12

Cansu 8 ay önce

Ben hamile kalamiyorum hamile kalmam icin ayni sekildemi uygulamam gerekiyo faydasini goren varmi Beğen Cevapla Toplam 1

Nida 2 yıl önce

Ben hamile kalamiyorum hamile kalmam icin ayni sekildemi uygulamam gerekiyo faydasini goren varmi

Toplam 1 beğeni

Neslihan 3 yıl önce

Benim bir cocugum var ve troit hastasiyim hormonlarim iyi calismiyo ikinci bebegi dusunuyoruz ve olmuyo cocuk icin kullanipta hamile kalan varmi

Toplam 3 beğeni

Meryem 4 yıl önce

Merhabalar.sezeryan ile Doğum yapmak zorunda olan anneler için nasıl bi faydası var ecaba?

Toplam 1 beğeni

tubaaa 4 yıl önce

Suyun ilik olmasi gerekmiyor. Sanci basladigi anda genis kavonoza koyup direk su ekleyin ve cicek açılmaya baslayinca icmeye baslayin. Cok etkili. 3. Doğumumu yapacagim ve faydasini cok gordum.

Toplam 6 beğeni

Meryem 1 yıl önce

Icmesek doğum kolay olurmu

Toplam 0 Beğeni

Zeliş 2 yıl önce

Bu duaları kaç defa okumamız gerekiyo 1 er defa okusak yeterli olur mu

Toplam 0 Beğeni

Nurdan 3 yıl önce

Bu otu suya koyuldgunda dua okunuyormus acaba sizde dua okudunuzmu çok faydasini gördüm demişsin ve okuduysanz hangi dualar okudunuz

Toplam 0 Beğeni

Hyzl 3 yıl önce

Faydasını olarak açılma mı kolay oldu? Ben sadece. Suyun içine koyacağız diye biliyordum içme konusunu yeni öğrendim. Biraz bilgi verir misiniz? 3 doğumunuz da da kullandınız mı?

Toplam 1 Beğeni

Büşra 3 yıl önce

Merhaba siz ne kadar içtiniz o sudan

Toplam 0 Beğeni
Yorumların Tümünü Okuyun