Geleneksel yöntemlere dayanarak eski dönemdeki kadınların hamilelik tespiti için uyguladıkları bazı işe yarar yöntemleri araştırdık. Hamilelik testi satın almadan evdeki malzemelerle uygulanabilecek bazı yöntemlerle hamile olup olmadığınızı öğrenebilirsiniz. İşte eski usul yollarla hamileliği anlamanın yöntemleri...

Gelenekselci bir aile yapısına sahip olan kimselerin planlı ya da plansız bekledikleri bebek müjdesini öğrenebilmek için evinde uygulayabileceği bazı yöntemler mevcuttur. En kesin sonucu her ne kadar doktordan öğrenecek olsanız da evinizde uygulayabileceğiniz eski koca karı yöntemleri ile hamileliğinize dair ipuçlarını yakalayabilirsiniz. Hamileliğin ilk belirtisi olarak karşımıza çıkan adet gecikmesi görüldüğü zaman şüphelenebilir ve buna mide bulantıları da eşlik ediyorsa bu şüpheniz kuvvetlenebilir. Sizde bu meraktan kurtulmak istiyor ve hamilelik testini evinizde uygulamak istiyorsanız eski geleneksel usulleri uygulayabilirsiniz.

TIKLA OKU: EVDE KOLAY HAMİLELİK TESTİ NASIL YAPILIR?

EVDE KOCAKARI USULÜ HAMİLELİK TESTİ YAPIMLARI

1- DİŞ MACUNU YÖNTEMİ

İçi boş bir kaseye rengi beyaz olan diş macununu sıkıp üzerine idrarınızı ilave edin. Köpük köpük bir görünüm elde edilir ve rengi sabitse olumsuz, köpürme olur ve renk maviye dönerse olumludur.

TIKLA OKU: NEGELE YÖNTEMİ İLE HAMİLELİK HESAPLAMA

2- ÇAMAŞIR SUYU YÖNTEMİ

Çamaşır suyunu plastik kaba koyup üstüne 3 çay kaşığı çamaşır suyu dökün. İdrarla birlikte çamaşır suyu köpürüyorsa olumlu, aynı duruyorsa olumsuzdur. 

TIKLA OKU: LİMON İLE GEBELİK TESTİ YAPIMI

3- İDRAR BEKLETME YÖNTEMİ

İdrarı boş bir kaba veya şişeye koyun. Düz yüzeyde durduktan sonra 1 gün geçene kadar ellemeyin. İdrarın üstü beyaz, ince tabaka olduysa olumsuz, aynı görünüyorsa olumludur.

4- SİRKE VE TON BALIĞI YÖNTEMİ

Çeyrek fincan ton balığı suyu ve çeyrek fincan sirkeyi karıştırın, gece boyunca sıcaklığında tutun. Ertesi gün idrarınızı bunun üstüne koyun, parlak yeşil olursa olumlu, turuncu ya da sarıya dönükse olumsuzdur. Burnunuzun ve ağzınızın kapalı olmasına dikkat edin.

5- TOZ ŞEKER YÖNTEMİ

Kabın içindeki toz şekere sabah uyandığınız andaki idrarınızı ekleyin. Şeker tamamen çözülünce olumsuz, topaklanma olursa olumludur.

İLİŞKİLİ HABER

Tatile giderken bebek valizine ne konur? Bebekler için tatil ihtiyaç listesi

İLİŞKİLİ HABER

Kimyasal gebelik nedir ve sebepleri neler? Kimyasal gebelik olmaması için...

BİR YORUM YAPIN 131

Rosemary 1 ay önce

Millet delirmiş ya . Nimetle sidikle uğraşmaktan ağzınız yüzünüz yamulacak . Gidin eczaneden test kiti alın en fazla 15-20 TL dir. Yok hamile miyim yok değil miyim kafayı yemişsiniz ya .

Toplam 1 beğeni

Nisanur 2 ay önce

Hanımlar bütün yöntemleri denedim merak ettiğim icin ama hep olumsuz cikti test yaptim pozitif

Eylül 2 ay önce

Bütün yöntemleri denedim olumsuz cikti

Aysenn 3 ay önce

Bende çamaşır suyuyla yaptım biraz kopurdu ama macunla yaptım hiç birşey olmadı neden

Toplam 5 beğeni

Merve 3 ay önce

Evde çamaşır suyu ile test yaptım pozitif cıktı gebelik testinde negatif görünüyor

Toplam 3 beğeni

Seval 1 ay önce

Peki hamile misiniz ben yaptım köpürdü ama daha doktora gitmedim

Toplam 0 beğeni

Zeynep 1 ay önce

Bende de öyle oluyor

Toplam 0 beğeni
Yorumların Tümünü Okuyun