Geleneksel yöntemlere dayanarak eski dönemdeki kadınların hamilelik tespiti için uyguladıkları bazı işe yarar yöntemleri araştırdık. Hamilelik testi satın almadan evdeki malzemelerle uygulanabilecek bazı yöntemlerle hamile olup olmadığınızı öğrenebilirsiniz. İşte eski usul yollarla hamileliği anlamanın yöntemleri...

Gelenekselci bir aile yapısına sahip olan kimselerin planlı ya da plansız bekledikleri bebek müjdesini öğrenebilmek için evinde uygulayabileceği bazı yöntemler mevcuttur. En kesin sonucu her ne kadar doktordan öğrenecek olsanız da evinizde uygulayabileceğiniz eski koca karı yöntemleri ile hamileliğinize dair ipuçlarını yakalayabilirsiniz. Hamileliğin ilk belirtisi olarak karşımıza çıkan adet gecikmesi görüldüğü zaman şüphelenebilir ve buna mide bulantıları da eşlik ediyorsa bu şüpheniz kuvvetlenebilir. Sizde bu meraktan kurtulmak istiyor ve hamilelik testini evinizde uygulamak istiyorsanız eski geleneksel usulleri uygulayabilirsiniz.

Evde koca karı usulü hamilelik testi

TIKLA OKU: EVDE KOLAY HAMİLELİK TESTİ NASIL YAPILIR?

EVDE KOCAKARI USULÜ HAMİLELİK TESTİ YAPIMLARI

Diş macunuyla hamilelik testi

1- DİŞ MACUNU YÖNTEMİ

İçi boş bir kaseye rengi beyaz olan diş macununu sıkıp üzerine idrarınızı ilave edin. Köpük köpük bir görünüm elde edilir ve rengi sabitse olumsuz, köpürme olur ve renk maviye dönerse olumludur.

TIKLA OKU: NEGELE YÖNTEMİ İLE HAMİLELİK HESAPLAMA

Çamaşır suyu ile hamilelik testi

2- ÇAMAŞIR SUYU YÖNTEMİ

Çamaşır suyunu plastik kaba koyup üstüne 3 çay kaşığı çamaşır suyu dökün. İdrarla birlikte çamaşır suyu köpürüyorsa olumlu, aynı duruyorsa olumsuzdur. 

TIKLA OKU: LİMON İLE GEBELİK TESTİ YAPIMI

İdrar ile hamilelik testi

3- İDRAR BEKLETME YÖNTEMİ

İdrarı boş bir kaba veya şişeye koyun. Düz yüzeyde durduktan sonra 1 gün geçene kadar ellemeyin. İdrarın üstü beyaz, ince tabaka olduysa olumsuz, aynı görünüyorsa olumludur.

Sirke ve ton balığı ile hamilelik testi

4- SİRKE VE TON BALIĞI YÖNTEMİ

Çeyrek fincan ton balığı suyu ve çeyrek fincan sirkeyi karıştırın, gece boyunca sıcaklığında tutun. Ertesi gün idrarınızı bunun üstüne koyun, parlak yeşil olursa olumlu, turuncu ya da sarıya dönükse olumsuzdur. Burnunuzun ve ağzınızın kapalı olmasına dikkat edin.

Toz şeker ile hamilelik testi

5- TOZ ŞEKER YÖNTEMİ

Kabın içindeki toz şekere sabah uyandığınız andaki idrarınızı ekleyin. Şeker tamamen çözülünce olumsuz, topaklanma olursa olumludur.

İLİŞKİLİ HABER

Tatile giderken bebek valizine ne konur? Bebekler için tatil ihtiyaç listesi

İLİŞKİLİ HABER

Kimyasal gebelik nedir ve neden olur? Kimyasal gebelik olmaması için...

BİR YORUM YAPIN 157

Ayşe 3 hafta önce

Şekerle idrarı testini yaptım şeker erimedi hamilemiyimdir

Toplam 1 beğeni

Tuğba kirmizi 1 ay önce

Ben gebelik testi yaptım bı kaç gün oldu. Dün baktimdgimda silik çizgi vardı acaba varmidir

Neşe 2 hafta önce

Bir belli diğeri az silik bile olsun varsa hayırlı olsun hamilesiniz

arfjkfshgkkg 2 ay önce

asitli gibi oldu sallayınca iyice asitlendi sonuç ne oluyor?

Gülnur 4 ay önce

Adetim 5 gün gecikti sizce hamilemiyimdir

Toplam 3 beğeni

Gülnur 4 ay önce

Kızlar merhaba adetim 5 gün gecikti sizce hamilemiyimdir adet hala olmadım ama idrar enfeksiyonu için hap da kullanıyorum

Damla 4 ay önce

Merhaba bende enfeksiyon icin geçen ay hap kullandım o yüzden gebe kalamadım çünkü enfeksiyon engellemiş bu ayda adet olamadım 7 gun gecikti bende ilacın etkisi mi yoksa hamile miyim bilmiyorum

Yorumların Tümünü Okuyun