Türkçe şarkı söyleyince ülkesinde protesto edildi

21 Nisan 2017, 10:12
Türkçe şarkı söyleyince ülkesinde protesto edildi

Çırağan Sarayı'nda klip çekerek İstanbul'u tanıtan Bulgar sanatçı Anelia, şarkısını Türkçe'ye uyarladığı için ülkesinde protesto edildi.

Bulgaristan'ın pop müzik sanatçısı Anelia, 'Dai Me Oshte / Bana Daha Ver' adlı parçasına Çırağan Sarayı'nda klip çekti. İstanbul'un tanıtımı yapılan klipte 15 Temmuz Şehitler Köprüsü, Kız Kulesi ve İstiklal Caddesi yer aldı.

Şarkıcı 'Unutamam' adını verdiği şarkısının Türkçe uyarlamasını da yaptı. 20 Şubat'ta yayınlanan klibin ardından Anelia'nın Türkçe şarkı söylemesine kızan bir grup Bulgar, tepki gösterdi. Şarkıcı protesto edilerek vatansever olmamakla suçlandı.

Katıldığı bir programda açıklama yapan Anelia, "Ben sanatçıyım ve bu da benim işimin bir parçası. İnsanları milletlerine göre değil, iyi olup olmadıklarına göre ayırıyorum" dedi

KAYNAK : MİLLİYET

Google+'ta Paylaş Pinterest'te Paylaş
Yorumlar
4 Yorum Var
 • TURK 1 yıl önce Şikayet Et
  TÜRKÇE söylemişse söylemiş.Biz bu vatanı seviyoruz.TURK OĞLU TÜRKÜM.İnkar mı edeyim!
  Cevapla
 • Analizci 1 yıl önce Şikayet Et
  Üzümcü seni seviyoruz demiyor. Niye bozuldun? Sevilmeyecekler sevilmez. Millete hizmet edenler sevilir. Sizler gibi demokrasi çağdaşlık deyipte nerde akşam orda sabah içip sarhoş olup birde millete aptal diyenler, ne bir yoksulun nede bir işsizin derdine derman olmayanlar özel hayatıma garışmayın lan deyip milleti görmezden gelenlermi sevilecek bu memlekette?
  Cevapla
 • Dost 1 yıl önce Şikayet Et
  Üzümcü ne alaka yanlış yere parketmissin
 • Hatun 1 yıl önce Şikayet Et
  Hatuna bak maşallah Türkü seven biri baştacidir
  Cevapla