Mobilyadan su izleri nasıl çıkar?

14 Kasım 2017, 07:25
Mobilyadan su izleri nasıl çıkar?

Mobilyalarınız da oluşan lekelerden tamamen kurtulmak isterseniz size önereceğimiz yöntemleri deneyebilirsiniz. İşte mobilyalardan su lekesini çıkarmanın püf noktası

Mobilyalarda zaman içerisinde su, bardak, tencere ve tava izleri oluşması kaçınılmazdır. Her ne kadar hanımlar bu tür kullanım hatalarının oluşmaması için bardak altlığı kullanıp sıcak tencere ve tavaları mobilyalarından uzak tutsa da bazı istisnai durumlarda kalıcı lekeler kaçınılmaz olur. 

Fakat bu lekelerden kurtulmak için mobilya değiştirmenize gerek yok! İşte rahatsız edici mobilya lekelerinden kurtulmanın 2 basit püf noktası...

-İlk yöntem çok kolay. Elinize ıslak bir bez alın ve bezin üzerine diş macunu sıkın. Bu macunlu bez ile mobilyayı temizleyin. Bu yöntemle çok eski su lekelerini bile çıkartabilirsiniz.

-Bir diğer yöntemse çok daha kolay. Bir tatlı kaşığı mayonezin içine bir paket kabartma tozu koyun ve ikisini iyice birbirine karıştırarak bir krem elde edin. Oluşan bu karışımı leke olan bölgeye sürün. Lekelerin çıktığını göreceksiniz. 

Google+'ta Paylaş Pinterest'te Paylaş
Yorumlar