Her ortamda yaşayan hamam böcekleri genellikle insanların yediği her şeyden beslenirler. Evde gördüğünüz hamam böceklerini yok etmek istiyorsanız bazı yöntemler kullanarak tamamen kurtulabilirsiniz. Peki evdeki hamam böceği nasıl ilaçlanır? Diğer böceklerden farklı olarak daha büyük olan hamam böceğinden kurtulmanın birkaç yolu var. İşte detaylar:

5000'e yakın türü bulunan hamam böceği sağlam ve dayanıklı yapılarıyla çok hızlı bir şekilde üreyebiliyor. Bütün iklim şartlarında her yerde yaşayabilen hamam böceği dünya üzerinde varlıklarını yüzyıllardır sürdürmektedir. Hamam böceği sıcak ve karanlık ortamlarda yaşamayı sever ve genelde geceleri ortaya çıkar. Yaz aylarında daha çok görülen böcekler kapı aralığından, buldukları her delikten evlere girerler. Evi her ne kadar detaylı bir şekilde temizleseniz de eğer kapı komşunuz gereken temizliği yapmıyorsa oradan gelme ihtimali de yüksektir. Hamam böcekleri bilinen bir zararı olmasa da girdiği banyo tuvalet gibi yerler de bulunan mikropları taşıyıcı durumunda olduğu sağlığımız için tehdit oluşturabilir. 50 mm uzunluğunda olan ve 6 bacağı olan hamam böceği nasıl yok edilir? İşte bazı ayrıntılar:

İLİŞKİLİ HABEREvdeki karıncalar nasıl yok edilir? Karıncalardan kurtulmak için en etkili yöntem nedir

KOKULU İLAÇLAMA YÖNTEMİNDEN UZAK DURUN!

Haşere ve böcek ilaçlama konusunda faaliyet gösteren firmanın yetkilisi Hakan Öcal, kokulu ilaçlama yöntemini önermediklerini söyledi. Öcal, sözlerine şöyle devam etti:

"Firma olarak kokulu ilaç özellikle de kapalı alanda hiç kullanmıyoruz. Kokulu uygulama dediğimiz sivrisinek vb. türlere karşı bahar aylarında sırt atomizörleri ile uygulamalar yapılıyor. Kapalı alanda kullanılmasını biz önermiyoruz."

EVDEKİ HAMAM BÖCEKLERİNDEN KURTULMANIN YOLLARI

Hamam böceği nasıl yok edilir

 • Hamam böcekleri genelde kirli ve pis olan yerlerde daha fazla görülür. Böceklerin dışarıdan geçmesini önlemek için evde bulunan bütün delikleri bulup iyice kapatmak gerekiyor. Sonrasında yapacağınız ilk işlem hamam böceklerinin yiyecek bulmalarını engellemek gerekir.
   
 • Eğer hamam böceğinin üremiş ve her tarafa yayılmışsa ilk olarak süpürge makinenizle evin çekmeceleri, dolapları saklandığını düşündüğünüz her yeri güzelce çekin.
   
 • Böceklerin yumurtaları, böcek dışkıları ve pisliğini süpürgeyle çektiğinizde çoğu hamam böceğinden kurtulmuş olursunuz. 

Evdeki hamam böceği nasıl ilaçlanır?

İLİŞKİLİ HABERSaksı çiçeklerinin sineklenmesi nasıl önlenir? Çiçek sineklenmesini önlemenin pratik yöntemi..

 • Böceklerin geri kalanını da öldürmek için marketlerde satılan jel ilaçlama ve kalıcı etkili sprey böcek ilaçlarını ve duvarlar için de toz ürünler kullanabilirsiniz.
   
 • Jel yemlerini doğru yerlere koymanız hamam böceklerinden daha hızlı kurtulmanızı yardımcı olur.

Hamam böceği

 • Özellikle mutfak alanlarında bütün yiyecekleri kaldırdığınızda böcekler çok daha kolay jel yemlere ulaşmaya çalışacaklardır.
   
 • Ayrıca doldurabileceğiniz tüm çatlak ve boşlukları doldurmanız, böceklerin yeni yuva aramak için dışarı çıkmalarına neden olacağından kalıcı böcek ilaçlarıyla temas etme olasılıkları daha fazla olacaktır. 

Evdeki hamam böceklerinden kurtulmanın yolları

İLİŞKİLİ HABER

Mumlarla ev nasıl dekore edilir? Mum dekorasyon fikirleri

BİR YORUM YAPIN 6

böcek uzmanı 1 hafta önce

İlaçsız yöntem: tibtrap(yeşil yapışkan diye geçiyor) alın büyük veya birden fazla kartona geçiş yollarına koyarak ilacı yayın. 1 gecede eğer fazla dışarı çıkmıyorlarsa 1 haftada kurtulursunuz.

böcek uzmanı 1 hafta önce

İlaçsız yöntem: tibtrap(yeşil yapışkan diye geçiyor) alın büyük veya birden fazla kartona geçiş yollarına koyarak ilacı yayın. 1 gecede eğer fazla dışarı çıkmıyorlarsa 1 haftada kurtulursunuz.

Defne 10 ay önce

çok faydalı

Toplam 1 beğeni

Onur m. 1 yıl önce

Bence hiç uğraşmayın. Profesyonel sertifikası olan bir ilaçlama şirketi çağırın. Kimyasallar doğru kullanılmadığı taktirde evde çocuk, bebek ve evcil hayvanlarınıza zarar verebilir. Ekonomik açıdan da, internetten alacağınız jel ve sıvı ilaç min 100 tl üzerinde tutacağından 50 tl daha vererek işi ehline verip, sağlığınızı riske atmayın.

Toplam 5 beğeni

Derya şanlan 1 yıl önce

Tek bir çaresi var toz naftalin babaannelerin yöntemi ben annemin evini böyle kurtardm kenarlara dolap altlarına serpin abartmadan kokusu rahatsız eder bir hafta Snra bisey kalmiyor

Toplam 16 beğeni

Aynur 1 yıl önce

Nerden bula bilirim toz naftalin?

Toplam 0 beğeni
Yorumların Tümünü Okuyun