Karantina sürecinde kahvaltı ve brunch yapmak isteyenlere özel, zengin ve kullanışlı sunum tabakları her zaman dikkat çekici ve sofraların şık görünmesine neden olur. Sofralarda görünen tabaklar arasında en gözde tabak, peynir tabağı olarak belirlendi. Peki, peynir tabağı nasıl hazırlanır? Peynir tabağı hazırlamanın püf noktaları nelerdir? İşte, şık peynir tabağı hazırlamanın incelikleri...

Peynir tabağı yabancı ülkelerde olduğu gibi ülkemizde de önem verilen kahvaltı kültürünün bir parçasıdır. Peynir çeşitleri olmadan sofranın eksik kaldığı herkes tarafından kabul görmüştür. Yöresel ve geleneklere göre yemekten vazgeçilmeyen peynirler çeşitlerine göre birbirinden ayrı servis edilmektedir. Hafta sonlarına özel ve bayram sofralarına özel olarak hazırlamak isteyeceğiniz kahvaltı tabaklarını beğeninize sunuyoruz. İşte, birbirinden şık kahvaltı tabağı hazırlamanın püf noktaları...

İLİŞKİLİ HABERPeynir nasıl saklanır? Peynir buzdolabına nasıl koyulmalı? Peynir kokusu

Peynir tabağı nasıl hazırlanır?

PEYNİR TABAĞI HAZIRLAMANIN PÜF NOKTALARI

- Peynir tabağında peynirin yanında en güzel giden seçim yeşil ve siyah sele zeytin olabilir. (Az tuzlu olmasına dikkat ediniz)

- Kırmızı biber ve havuçları dekoratif şekilde doğrayarak renkli bir sunum gerçekleştirebilirsiniz.

- Salatalıkları uzun  ince doğrayabilirsiniz. Örgü peynirlerin yanına dizerseniz çok şık bir tabak elde edebilirsiniz.

kahvaltı sofrası nasıl hazırlanır

- En çok sevilen peynir çeşitlerini tabağın her köşesine yayabilirsiniz. Örgü, Hellim, Çeçil, Otlu peynir, Dil peyniri, Tulum ve kaşar çeşitlerini bir arada servis edebilirsiniz.

- Birbirinden farklı tatta reçelleri tabakta değerlendirebilirsiniz. Elma ve üzüm ile süsleyebilirsiniz.

Peynir tabağı hazırlanışı

- Badem, ceviz, fındık gibi sevdiğiniz kuru yemişleri tabağınızın köşesine koyabilirsiniz. Sevdiğiniz meyveleri de tabağın kenarına koyabilirsiniz.

peynir sunum tabakları nasıl hazırlanır

- Çeşitleri baharatları kahvaltı tabağının üzerinde süsleyebilirsiniz. Baharatlar kahvaltının görselliğine ayrı bir tat ve ahenk verir.

İLİŞKİLİ HABER

Kahvaltıda ne yapılır? Kahvaltıda yapılacak en güzel ve sunumu şık tarifler

İLİŞKİLİ HABER

En kolay bayram tatlıları! Bayramda evde yapılabilecek en kolay tatlı tarifleri

İLİŞKİLİ HABER

Ramazan Bayramı kahvaltısı sofralarına özel sunum önerileri

BİR YORUM YAPIN 0