Gözlük camının buharlaşmasına en pratik çözümler

25 Eylül 2018, 08:17
Gözlük camının buharlaşmasına en pratik çözümler

Göz hastalıkları tedavisinde doktorların önerisi üzerine kullanılan gözlükler oldukça hassas bakıma ihtiyaç duyar. Farklı sebeplerden dolayı gözlük kullanımında yaşanan sorunların başında buharlaşması gelir. İşte, gözlük camının buharlaşmaması için yapılması gereken en pratik yöntemler...

Gözlük camının buğulanması sorunu genelde gözlük kullananların hoşuna gitmeyen bir durumdur. Bunu önlemek için "Yasemin.com" ekibi olarak sizler için en pratik yöntemleri derledik.

İşte, gözlük camının buharlaşmaması için yapılması gereken en pratik yöntemler...

- Gliserin gözlük buğulanmasını önleyen en önemli etkendir. Tamamen temizlenmiş gözlük camlarına uygulayınız,buhardan eser kalmayacağını göreceksiniz.

- Elma yapısından dolayı parlaklık veren bir meyvedir. Bu nedenle camların buğusunu önlemek amaçlı elmayı gözlüğünüzün cam kısımlarına sürünüz. Gözlüklerinizin görüş kalitesini engellememiş olacaksınız.

- Diş macunu da en az elma kadar parlatan bir diğer maddedir. Diş macununu sürüp bekletiniz daha sonra suyun altında iyice durulayınız. Gözlük bezi ile kurulamanız yeterli olacaktır.

- Bir diğer yöntem ise bulaşık deterjanıdır. Camınızı yavaş hareketler yaparak köpürtünüz. Suyun altında ovalayarak yıkayınız. Temiz gözlük bezi ile kurulayınız. 

Google+'ta Paylaş Pinterest'te Paylaş
Yorumlar
1 Yorum Var
  • esas 8 ay önce Şikayet Et
    Diş macunu aşındırıcı partikül içerir cam kaplamasına ve hatta camın kendisine zarar verebilir. Dikkat edin. Hafifletilmiş gözlük camları özellikle dikkat etsin. En azından baskı ile ovalamayın.
    Cevapla