Islak mendilin farklı kullanım alanları

08 Kasım 2018, 08:05
Islak mendilin farklı kullanım alanları

Islak mendil çok amaçlı kullanarak hayatımızı kolaylaştırabiliriz. "Yasemin.com" olarak sizlere ıslak mendilin çeşitli kullanım alanlarından bahsedeceğiz.

Islak mendili sadece temizlik işlerinde kullanmanın yanı sıra bir çok alanda da değerlendirilmesi konusunda "Yasemin.com" olarak pratik çözümlerini sizlere sunuyoruz.

İşte, ıslak mendilin farklı kullanım alanları...

- Plajda ayaklarınıza yapışan kumları temizlemek için ıslak mendil kullanabilirsiniz. Mendili kumların üzerine  sirkeler gibi çarparak rahat bir şekilde kumların etrafa dağılmasını sağlayabilirsiniz.

- Çocuğunuzun duvara yazdığı boyalı kalemleri ıslak mendil ile zorlanmadan temizleyebilirsiniz.

- Burnunuzu ıslak mendil ile silersiniz hem burnunuzdaki tıkanıklığı açmaya faydası olabilir.

- Kötü bir koku hissettiğinizde midenizin bulanmasını önlemek için ıslak mendili koklayabilirsiniz.

- Bebeğinizin altını yumuşak ve paraben içermeyen bir ıslak mendil ile temizleyebilirsiniz.

- Parkeye yapışan mum kalıntılarını, yapışkan izleri veya duvar kenarlarındaki topaklanan tüyleri almak için ıslak mendil kullanabilirsiniz.

- Saçlarınızın kabarıklığını almak için düzleştirmek adına yapmanız gereken bir yöntem olarak ıslak mendil kullanabilirsiniz.

- Bitkilerinizin üzerindeki tozu ıslak mendil ile alabilirsiniz. Evdeki bazı eşyalarında tozunu almak için kullanabilirsiniz.

- Örtüden veya kilimin üzerine dökülen lekeleri temizlemek için ıslak mendil kullanabilirsiniz.

- Saç boyası yaptığınızda boyaların taştığı yerleri ıslak mendil yardımı ile çıkarabilirsiniz. Makyaj çıkarıcı olarak da kullanabilirsiniz.

- Ayakkabı temizliği ve ayakkabınızı parlatmak için ıslak mendil kullanabilirsiniz.

- Çöp kutusunun içini ıslak mendille sildikten sonra poşet takınız. Çöp kutusunu sildiğiniz için bakteri birikmeyeceği için çöpün eskisi gibi kokmadığını fark edeceksiniz.

- Terlediğinizde koltuk altınıza 2 dakika için ıslak mendil koyabilirsiniz. Hem teri emer hem de güzel kokmasına neden olabilir.

Google+'ta Paylaş Pinterest'te Paylaş
Yorumlar