Beyni 4 günde bozan besinler

11 Ekim 2018, 08:11
Beyni 4 günde bozan besinler

Yapılan araştırmalarda bazı besinler 4 gün içerisinde beynin çökmesine neden olduğu ortaya çıkarılmıştır. Sizler için bu konuyu mercek altına aldık. İşte beyni 4 günde bozan besinler...

ABD'de yapılan bir araştırmada beynin hangi besinlerden olumsuz etkilendiğine bakılmış. Araştırmada denekler 4 boyunca kahvaltıda şeker ve yüksek yağlı yiyecekler tüketmişler. Daha sonra şeker ve yağlı yiyecekler tüketen bu deneklerin beyin dalgaları ve hareketleri gözlemlenmiş. Düşünme ve hatırlama becerileri olumsuz etkilenen bu deneklerin bilişsel sağlıklarının günden güne bozulduğu tespit edilmiş.

BEYNİN TOKLUK SİNYALLERİ BOZULUR

Buna benzer bir diğer araştırma İngiltere'de yapılmış. Burada da deneklerin dikkat ve hafıza fonksiyonlarıyla beraber ruh hallerinin de bozulduğu ortaya çıkmıştır. Aynı zamanda uzmanlar kiloluk ve zayıflığında beyni olumsuz etkilediğini vurguluyor. İdeal kiloya sahip olmayan kişilerde beyin ya tamamen açlık ya da tamamen tokluk hisseder. Bu durumda mideye giden sinir hücrelerini engeller. Kalp krizi, felç inme, diyabet, kemik ve mide-bağırsak gibi hastalıklar ortaya çıkar.

İŞTE BEYNİ 4 GÜNDE BOZAN YİYECEKLER

- İşlenmiş yağ; tereyağ, ve ayçiçek

- Hamurlu yiyecekler: simit, kurabiye, poğaça ve kek

- İşlenmiş et ürünleri: sucuk, salam ve sosis

- Şeker; fabrikada sıkıştırılmış şeker

Google+'ta Paylaş Pinterest'te Paylaş
Yorumlar
3 Yorum Var
 • Cesur Kadin 2 ay önce Şikayet Et
  Buna inanmıyorum tereyağı en zengin yağdır 55 yaşındayım kahvaltıda tereyağı olmasa kahvaltı yapmam pilavlar tereyağında yaparım bu tamamiyle yalan tereyağında zeytin yağı dışında yağ kullanmam
  Cevapla
 • ben 2 ay önce Şikayet Et
  margarin dururken tereyağın beyni bozduğu bana hiç inandırıcı gelmedi. saçma sapan bir yazı olmuş. tereyağı zararlı değildir. çok komik bir durum demek margarin zararlı değil bu yazıya göre. yıllarca bizi kandırdılar tereyağından uzak tuttular. 51 yaşındayım ve 10 yıla yakındır ayda 1 kilo civarında tereyağı yiyorum. bu sürede yaklaşık 20 kilo verdim. yaptığım en belirgin şey ekmeği yüzde seksen oranında azalttım. margarin kesinlikle yemiyorum. Allah'a şükür çıkıp bir saat yürüsem yorulmuyorum bile. 3-4 duraklık mesafeleri kesinlikle yürüyerek gidiyorum.
  Cevapla
 • Abdullah 2 ay önce Şikayet Et
  Hatta ben bir yerde okumuştum. Sucuk, salam, sosis gibi işlenmiş et ürünleri en az sigara kadar zararlıymış...
  Cevapla