Karadeniz turunda nerelere gidiliyor? Karadeniz'in doğal güzellikleri

24 Haziran 2019, 08:20
Karadeniz turunda nerelere gidiliyor? Karadeniz'in doğal güzellikleri

Yaz aylarında gidilecek olan şüphesiz en güzel yerler yaylalardır. Türkiye yaylalarıyla meşhur bir ülke olup Türkiye'de yaşayanlar için bu kaçınılmaz fırsatın değerlendirilmesi en doğru seçenektir. Karadeniz batısı kuzeyi fark etmeksizin yaylalarıyla meşhurdur. Yaz aylarında yapılması gereken en güzel etkinliklerden biri olan Karadeniz turu yaylarını görmek için haberimizin içeriğine göz atınız...

Şehir yaşamından sıkılanlar ve başka şehirlere kaçmak isteyenlere en güzel fırsat şüphesiz Türkiye'nin yaylaya sahip olan beldeleridir. Ülkemizdeki yaylaların yemyeşil doğası ve bol oksijenli havasına bir de dağ esintisi katılınca eşsiz bir görünüm ortaya çıkmaktadır. Bu sayede hem gözünüze hem de ruhunuzun yapısına katkı sağlamış olabilirsiniz. Peki, Türkiye'de görülmesi gereken yaylalar nerelerdir? Yaz aylarında hangi yaylalara yolculuk yapılır? En fazla konaklama yapılan ve tavsiye eden yaylaları sizler için derledik...

TIKLA OKU: KARADENİZDE MUTLAKA YAPILMASI GEREKENLER

TÜRKİYE'NİN MEŞHUR YAYLALARI

Karagöl, Borçka/Artvin

Artvin'in Karagöl yaylasında biraz zaman geçirdiğinizde stresten uzak olmak size iyi gelecek ve bu yemyeşil kartpostal tadındaki yerden hiç ayrılmak istemeyeceksiniz.

Pokut Yaylası, Çamlıhemşin/Rize

Rize'nin en meşhur yaylası olan Pokut Yaylası Çamlıhemşin ilçesinde yer almaktadır. Emsalsiz dağ havası ve sakinliği size enfes bir tatil yaşatacak.

Kümbet Yaylası/ Giresun

Kümbet Yaylası Giresun'un en sessiz sakin ve serin yeri olduğu kadar Giresun'un gözbebeği olarak da betimlenmektedir. Burası temizliği ve berraklığı ile sizi ve sevdiklerinizi büyüleyecek.

Kiraz Yaylası, Maçka/Trabzon

Trabzon'un şenliklere doymayan 1850 m rakımlı Kiraz Yaylası'nda çim kayağı gibi bir aktivite de yapabilirsiniz. Temmuz ayının üçüncü cuma gününde "Ayeser Şenlikleri" yapılmaktadır. 

Perşembe Yaylası, Aybastı/Ordu

Temmuz ayında yapılan etkinlikleriyle sizi kendine hayran bırakacak olan Perşembe Yaylası'nda,Ordu'nun misafirperver halkıyla karşılaştığınızda evinizde gibi hissedeceksiniz.

Azdavay, Pınarbaşı/Kastamonu

Serin mi serin bir diğer yayla Kastamonu'da bulunan Azdavay Yaylasıdır. Yemyeşil doğası ile sizleri kucaklayacak ve unutulmaz bir yaz tatili yaşatacak.

Google+'ta Paylaş Pinterest'te Paylaş
Yorumlar
1 Yorum Var
  • Mavigoz 4 hafta önce Şikayet Et
    Harika
    Cevapla