Karabük Keltepe Kayak Merkezi'ne nasıl gidilir? Nerede kalınır? Ne yapılır?

05 Ocak 2020, 17:34
Karabük Keltepe Kayak Merkezi'ne nasıl gidilir? Nerede kalınır? Ne yapılır?

Türkiye'nin bilinmeyen nadide kayak merkezlerine bir yenisi eklendi. Karabük'te bulunan Karabük Keltepe Kayak Merkezi, tüm kayak ve kar manzarası sevenleri bekliyor. Peki, Karabük Kayak Merkez'ine nasıl gidilir? Nerede konaklanır? İşte, çiçeği burnunda kayak merkezi Karabük hakkında temel ayrıntılar...

20 yıldır gündemde konuşulan Karabük Keltepe Kayak Merkezi, bu hafta günübirlik kayak turizmiyle tanıtımını gerçekleştirecek. Harika kar manzarasına sahip Karabük'te, 2 bin rakımlı Keltepe Dağı'nda yer alan ve turizmde önemli bir lokasyon olması hedefleniyor. Kar sevenlerin ve ailesiyle kış tatilini yapmayı dört gözle bekleyenlerin değerlendireceği yerlerden biri olacağı söylenen Karabük Kayak Merkezi'ne nasıl gidilir? Karabük Kayak Merkez'inden bazı kareleri siz değerli okuyucularımızla paylaşıyoruz...

KARABÜK KAYAK MERKEZİ'NE NASIL GİDİLİR?

İstanbul'dan Karabük merkeze 4 saat 38 dakika civarı mesafede ulaşılmaktadır. Karabük'ten kayak merkezine rahatlıkla ulaşım sağlayacağınız vasıtalar bulunmaktadır. Kendi aracınız ile de buraya kolaylıkla ulaşım sağlayabilirsiniz. Karabük'ten yaklaşık 1 saat süren Keltepe, ziyaretçilerini bekliyor.

Saatte 2 bin 200 kişi taşıyabilen, 61 sandalyeli 873 metre uzunluğunda telesiyej, 690 metre uzunluğunda, 58 askı sandalyesi bulunan teleski, bayblift sistemleri kurulması Karabük'ün turizmine canlandıracak.

Karabük valisi Fuat Gürel,"Yoluyla ilgili sıkıntılar vardı onları giderdik. Pistlerin eksikleri vardı onları tamamladık. Kantinlerle ilgili kiralamalar yaptık, 6 aylığına onları kiraya verdik. İnşallah bu hafta itibarıyla turizme açacağız" sözleriyle bu turizme kattıkları emeklerden bahsetti.

Gürel, " Bu hafta artık günü birlik kullanım için tesis tamamen hazır hale gelecek. Bölge insanlarını kayak merkezine bekliyoruz. Zonguldak, Bartın, Karabük hattında böyle bir tesis, sadece Keltepe Kayak Merkezi'nde var. Bizim için önemli bir tesis, önemli bir merkez. Kışın 2-3 aylık süreçte kar turizmi için orayı kullanacağız ama orayı biraz daha doğa turizmi, yaz sporları ve kamp turizmi için kullanabiliriz. Özellikle onun üzerinde yoğunlaşıyoruz. Değişik işlevler kazandırabilir miyiz, onları düşünüyoruz. Bunlara önümüzdeki süreç bakacağız. Bir otel kazandırılması gerekiyor. Onun da planlamasını yapmaya çalışıyoruz. Halkımızın kullanımı için hazır, hayırlı uğurlu olsun diyelim. Kayak merkezinin yapımında başta Mehmet Ali Şahin olmak üzere milletvekillerimiz ve çok sayıda yöneticinin burada emeği var. Herkese teşekkür ediyorum" şeklindeki açıklamalarını kamuoyuna duyurdu.

Google+'ta Paylaş Pinterest'te Paylaş
Yorumlar