Çiftler 29 Şubat'ta neden evlenmek istemiyor? Düğün salonları 29 Şubat'ta bomboş!

Her dört yılda bir denk gelen 29 Şubat, evlenmek isteyen gençler tarafından tercih edilmiyor. Evlilik yıl dönümlerini kutlamak için 4 yılda bir beklemek istemeyen çiftler, nikah dairelerinde o tarihte ciddi oranda düşüş yaşanmasına sebep oluyor.

Özellikle evlilik yıl dönümleri için nikah tarihlerini istedikleri günlere denk getirmek isteyen çiftler 29 Şubat'ta nikah dairelerini boş bırakıyor. Her dört yılda bir denk gelen 29 Şubat, bazı çiftler tarafından özel olması adına seçilirken çoğu çift tarafından tercih edilmiyor. 2024 yılında denk gelen 29 Şubat tarihine ilgi gösterilmezken, düğün salonu işletmeleri bu tarihin boş kalmaması için çiftlere bazı cazip indirim tekliflerinde dahi bulunuyor.

Çiftler 29 Şubatta neden evlenmek istemiyor

Çiftler 29 Şubatta neden evlenmek istemiyor

ÇİFTLER 29 ŞUBAT'TA EVLENMEK İSTEMİYOR!

Konuyla ilgili olarak paylaşımda bulunan Bağcılar Belediyesi "Artık yılın 2024'e denk gelmesi nedeniyle bu yıl şubat ayı 29 çekiyor. Evlilik yıl dönümü bu tarihe denk gelenler, kutlamayı 4 yılda bir yapmak zorunda kalıyor. Bu nedenle evlenmek isteyen, ancak hayatlarının en mutlu gününü 29 Şubat'a denk getirmek istemeyen çiftler, başka tarihleri tercih ediyor." ifadelerine yer verdi. Ortalama 10 nikahın kıyıldığı Kadir Topbaş Halk Sarayı'nda 29 Şubat için kimsenin randevu almadığı belirtilirken günde ortalama 15 evliliğin gerçekleştiği Ümraniye'de de şu ana kadar, 29 Şubat günü evlenmek isteyen bir çiftin çıkmadığı öğrenildi.

Çiftler o tarihte evlenmek istemiyor

Çiftler o tarihte evlenmek istemiyor

DÜĞÜN SALONLARI O TARİHTE BOMBOŞ!

Doğum, evlilik gibi önemli günleri her dört yılda bir gerçekleşen 29 Şubat tarihine denk gelenler bu özel günleri kutlamak için 4 yılda bir denk gelmesini beklemek zorunda kalıyor. Bu sebeple, doğum günlerini her ne kadar seçemezlerse de evlilik tarihini seçme hakları bulunan çiftler 29 Şubat tarihini tercih etmiyor. Öyle ki diğer tarihlerde 15 dakikada bir gerçekleşen nikah törenleri, 29 Şubat tarihinde neredeyse hiç gerçekleşmiyor. Ve hatta nikah gününü 29 Şubat'ta seçen çiftler arasında durumu öğrendikten sonra başvurusunu çekenler bile yer alıyor.

Düğün salonları 29 Şubatta bomboş

Düğün salonları 29 Şubatta bomboş

Kaz nasıl temizlenir? Kaz nasıl kesilir? Kaz ayıklama yöntemleri nelerdir

İLİŞKİLİ HABER

Kaz nasıl temizlenir? Kaz nasıl kesilir? Kaz ayıklama yöntemleri nelerdir
Atom çayı nedir ve içinde neler vardır? Atom çayının faydaları nelerdir?

İLİŞKİLİ HABER

Atom çayı nedir ve içinde neler vardır? Atom çayının faydaları nelerdir?

ETİKETLER

İlknur Gülmek Yasemin.com - Multimedya Editörü
Yasemin - İlknur Gülmek

Editör Hakkında

İstanbul Aydın Üniversitesi Yeni Medya ve İletişim bölümünden 2022 yılında mezun oldu. Eğitim hayatı boyunca çeşitli dijital medya ajanslarında sosyal medya içerik üreticisi ve video editörü olarak çalıştıktan sonra 2021 yılında internet haberciliğine başladı. Meslek hayatına Kanal7 Medya Grubu Yasemin.com bünyesinde Multimedya Editörü olarak devam etmektedir.

BİR YORUM YAPIN 1

JAGRRツ 2 ay önce

Bana 15k uc lazım