Evlilik kredisi başvuruları onaylandı! 141 çiftin evlilik telaşı başladı

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından evlenecek çiftleri desteklemek için kurulan Aile ve Gençlik Fonu sayesinde evlenme aşamasına gelen ve maddi ihtiyacı olan 141 çiftin evlilik kredisi onaylandı. O çiftler için evlilik telaşı başladı.

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, evlenecek çiftleri desteklemek adına Aile ve Gençlik Fonunu kurdu. Bu fon sayesinde evlenme aşamasına gelen ve maddi ihtiyacı olan çiftlere yardım yapılıyor. Fon tarafından desteklenen Evlenecek Gençlerin Desteklenmesi Projesi’nin ise ilk olarak deprem bölgesinde hayata geçirilmesi planlandı. Proje çerçevesinde Hatay’da, 15 Şubat’ta başlayan evlilik kredisine 2 bin 321’den fazla çift projeye başvuruda bulundu. Başvurusu kabul edilen 141 çiftin evlilik öncesi eğitimleri Hatay’ın ilçelerinde başladı. Depremin vurduğu Hatay’da evlilik kredisi başvurusu onaylanan ve eğitimi başarıyla tamamlayan 141 çift, dünya evine giriyor.

Aile ve Gençlik Fonu

Aile ve Gençlik Fonu

150 bin TLİLİŞKİLİ HABER150 bin TL'lik evlilik kredisi başladı! 150 bin TL Evlilik kredisi başvuru şartları 2024

141 ÇİFTİN EVLİLİK TELAŞI BAŞLADI!

Eğitimlerini tamamlayan ve evlilik kredisi başvuru yapan çiftlerin ilk nikahları 15 Nisan tarihinden itibaren başladı. Başvurusu onaylanan ve eğitimleri tamamlanan 141 çiftin nikah süreçleri başladı. Deprem bölgesinde evlenecek gençlere umut olacak olan projeyle; evliliklerinin daha sağlam temeller üzerine kurulması ve gençlerin evliliğe teşvik edilmesi hedefleniyor. Evlenecek çiftin her ikisinin de aylık toplam brüt gelirinin 2 asgari geçmiyor olması, 18 - 29 yaş aralığında olunması ve başvuru tarihi itibariyle resmi nikah gününe en az 2 en fazla 6 ay kalmış olması başvuru şartlarının temel şartları arasında yer alıyor.

Evlilik kredisi başvuruları onaylandı

Evlilik kredisi başvuruları onaylandı

"Gençlerin bu krediye başvurmalarını tavsiye ediyorum"

Gençlerin evlilik kredisine başvurmalarını tavsiye eden Vecih Yılmaz, "Evlilik kredisi bize yardımcı oldu. Gençlerin bu krediye başvurmalarını tavsiye ediyorum. Yine de bir nebzede olsa yardımcı oldu. Evlilik kredisi başvuru sürecinde herhangi bir zorluğu yok. Başvuru yapıyorsunuz. 1,5 ay bekliyorsunuz. Sizi aradıktan sonra eğitimlere katılıyorsunuz. 3 eğitim aşamasından geçiyorsunuz. Nikah kıyıldıktan sonraki ay para hesabınıza yatıyor. Nikahtan sonra 2 eğitime katılıp süreci tamamlıyoruz" dedi.

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı

"Bu kredi çok yardımcı oldu"

Evlilik kredisinin evlilik sürecinde büyük desteği olduğunu ifade eden Burcu Yılmaz, "Evlilik kredisinin miktarı çokta yüksek olmasa bile bize büyük bir desteği oldu. Evlilik aşamasında 150 bin TL’yi çok az bir miktar olarak görüyoruz ama çok yardımcı olduğu noktalarda oldu" şeklinde konuştu.

141 çiftin evlilik telaşı başladı

141 çiftin evlilik telaşı başladı

"Evlilik kredisinin miktarının iyi olduğunu belirtip devletimize teşekkür eden çiftlerimiz oldu"

Evlilik kredisi için başvuru yapan çiftlerin sayısının çok yükseldiğini belirten nikah memuru Niyazi Yalçın, "Yaz aylarına doğru giderken 2 hafta öncesine kadar evlilik kredisi öncelik olarak çok başvuru aldık. Evlilik kredisinde yüksek bir başvuru var. Pilot bölge olarak Hatay’dan başlamaları çok güzel oldu. Çiftlerimize özellikle evlilik kredisini soruyoruz. Çiftlerimiz için baya faydalı, bütçelerinin yarısından fazlasını karşıladığını ve bu miktarında iyi olduğunu belirtip devletimize teşekkür eden çiftlerimiz oldu. Biz evlilik kredisini çiftlerimize anlatıyoruz. Devletimiz evlenen genç çiftlerimize böyle bir fon hazırladığını ve pilot bölge olarak Hatay’ı seçtiklerini söyleyerek tavsiye ediyoruz" ifadelerini kullandı.

Patatesin kabuklarını sakın çöpe atmayın! Patates kabuklarından cips nasıl yapılır?

İLİŞKİLİ HABER

Patatesin kabuklarını sakın çöpe atmayın! Patates kabuklarından cips nasıl yapılır?
İlknur Gülmek Yasemin.com - Multimedya Editörü
Yasemin - İlknur Gülmek

Editör Hakkında

İstanbul Aydın Üniversitesi Yeni Medya ve İletişim bölümünden 2022 yılında mezun oldu. Eğitim hayatı boyunca çeşitli dijital medya ajanslarında sosyal medya içerik üreticisi ve video editörü olarak çalıştıktan sonra 2021 yılında internet haberciliğine başladı. Meslek hayatına Kanal7 Medya Grubu Yasemin.com bünyesinde Multimedya Editörü olarak devam etmektedir.

BİR YORUM YAPIN 0