15 tatilde evde çocuklarla ne yapılır?

22 Ocak 2019, 08:00
15 tatilde evde çocuklarla ne yapılır?

Sömestr tatilini evde geçirecek olan ailelerin çocuklarıyla verimli bir zaman geçirmesi için beraber uygulayabilecekleri etkinlikleri bir araya getirdik. Evde sömestr tatilini verimli geçirmenin yolları...

18 Ocak Cuma günü Sömestr tatilinin gelmesiyle birlikte, kimi aileler ufak kaçamaklar yapıp şehir dışına çıkacak iken kimileri evde ailecek keyif yapmak ister. Evde durduğunuz sürece çocuklarınızla birlikte yapabileceğiniz eğlenceli etkinlikler, verimli bir sömestr tatili için en idealidir. Çocuğunuzu eğlendirmesinin yanı sıra aranızdaki bağı da güçlendirebileceğiniz faaliyetler ise şunlar olabilir:

1. BALON OYUNU

balon

Küçük yaş grubuna sahip çocuğunuz varsa onlar için en eğlenceli oyunlardan biriside balonlardır. Rengarenk balonları alıp şişirdikten sonra çocuğunuzun sevinç çığlıklarına şahit olabilirsiniz.

2. YÜZ BOYAMA

yüz boyama

Özellikle de kız çocukları süslenmeye daha meraklı olduğu için erkek çocuklara nazaran ilgilerini daha çok çeken yüz boyaları ile sevdikleri karakterleri yüzüne çizebilirsiniz. Kullanılan yüz boyalarının organik yollarla yapılmasına dikkat edin.

3. EVDEKİ NESNELERİ DEĞERLENDİREN OYUN

müzik aleti

Mutfakta yemek yaparken kullandığınız tencere, tava, çatal, kaşık gibi eşyalardan yeni bir orkestra üretin. Çocuğunuzla beraber sizde çalarak, konser ortamı oluşturabilirsiniz.

4. KÖPÜK PARTİSİ

köpük banyo

Banyo yapmayı sevmeyen çocuğunuza suyu sevdirmek için banyo esnasında onu eğlendirecek şeyler yapabilirsiniz. Banyo oyuncaklarının haricinde sizin denetiminiz altında olan köpük partisi eminiz ki çok hoşuna gidecek!

5. MEVSİM OYUNU

rüzgar gülü

Yağmur yağdığı zaman çocuğunuzu güzelce giydirip dışarı çıkartın ve damla yakalama oyunu oynayın. Hava rüzgarlıysa evinizde yapabileceğiniz ya da dışarıdan alacağınız rüzgar gülünü camdan dışarı çıkartıp hareketlerini izletebilirsiniz.

6. KARTON KUTU

Evdeki koltuk minderlerden yapılan evler, çocuklar için en keyifli oyun alanıdır. İçeriye girip saklanabileceği ya da kendi kendine oyunlar oynayabileceği diğer seçenekte karton kutulardır. İki küçük pencere açarak kartondan ev yapabilirsiniz.

Pinterest'te Paylaş
Yorumlar