Yaprak Dökümü nerede çekildi? Yaprak Dökümü'nün çekildiği köşk nerede? Laz'ın Köşkü adresi

03 Mayıs 2021, 12:51
Yaprak Dökümü nerede çekildi? Yaprak Dökümü'nün çekildiği köşk nerede? Laz'ın Köşkü adresi

Kanal D'nin unutulmaz dramalarından Yaprak Dökümü, yeniden yayınlanmaya başladı. Hafta içi her gün ekrana gelen dizi, seyircinin ilgisini yeniden yakalarken, dizinin takipçileri evin çekildiği meşhur köşkün nerede olduğunu yeniden araştırmaya başladılar. Peki Yaprak Dökümü nerede çekilmiştir? Ali Rıza Bey'in evi İstanbul'un hangi semtindedir? Yanıtı haberimizde.

Ünlü yazar Reşat Nuri Güntekin'in aynı adlı eserinden uyarlanan ve tam 5 sezon süren Yaprak Dökümü, yayınlandığı dönem reytinglere damga vurmuştu. 5 çocuğu ve eşiyle birlikte Trabzon'dan İstanbul'a göç eden Ali Rıza adlı emekli bir kaymakamın, İstanbul'a geldikten sonra yanlış yollara sapıp bocalayan 3 çocuğu sonrasında yaşadığı maddi ve manevi çöküşü anlatan dizi, hikayesiyle olduğu kadar çekildiği yerlerle de dikkat çekiyordu. Yeniden yayınlanmaya başlayan dizide özellikle, ailenin yaşadıkları büyük köşk büyük ilgi görüyor. Dizinin sıkı takipçileri, konağın nerede olduğunu araştırmaya başladılar.

YAPRAK DÖKÜMÜ NEREDE ÇEKİLDİ?

YAPRAK DÖKÜMÜ EV NEREDE?

Diziye 5 sezon boyunca ev sahipliği yapan bu köşk, Üsküdar'a 3.5 kilometre mesafe uzaklıkta olan Beylerbeyi'nde bulunmaktadır. Kuzguncuk semtinin bir durak ilerisinde bulunmaktadır.

120 yıllık bir geçmişe sahip olan ve Yeşilçam'da birçok filme ev sahipliği yapan köşk, herhangi bir ada sahip değil. Ancak köşk, sahibinin Karadenizli olmasından dolayı Laz'ın Köşkü olarak anılmaktadır.

LAZ'IN KÖŞKÜ NEREDE?

Laz'ın Köşkü adını taşıyan evin açık adresi şu şekilde:

Beylerbeyi Mahallesi - Şemsi Efendi Sokak - No:8 - Posta Kodu: 34676 Üsküdar/İstanbul

Pinterest'te Paylaş
Yorumlar