Canan Karatay'dan çocuklar için Türk kahvesi önerisi: "Çok güçlü bir antioksidandır"

Sağlıklı beslenme ile ilgili verdiği önerilerle sık sık gündeme gelen Prof. Canan Karatay, gelişme çağındaki çocukların beslenmesine yönelik tavsiyelerde bulunurken özellikle okula giden çocukların kahve tüketmesinin oldukça faydalı olduğuna dair ailelere önerilerde bulundu.

Gelişim dönemi içinde yer alan, okul çağındaki çocukların sağlıklı bir gelişim süreci geçirebilmeleri için beslenmelerine oldukça fazla dikkat etmeleri gerekir. Bu dönemde kendi beslenme düzenlerini kendileri sağlayamayan yaş grupları için bu düzeni sağlama görevi ise anne babalara düşmektedir. Çocuklarının sağlıklı bir gelişim süreci geçirerek büyümelerini isteyen ebeveynlerin akıllarındaki en önemli soru ise "çocukların sağlıklı bir gelişim süreci için nasıl beslenmeleri gerekir?" olmaktadır. Konuyla ilgili olarak internet üzerinden çok sayıda bilgiye ulaşmak mümkündür. Fakat asıl önemli olan alanında uzman kişilerden alınan cevaplardır. 

Çocuklar Türk kahvesi tüketebilir mi

Çocuklar Türk kahvesi tüketebilir mi

Bu cevaplardan biri de Prof. Canan Karatay'dan geldi. Karatay'ın çocuklar için verdiği "Türk kahvesi tüketsinler" önerisi kafaları karıştırdı. Peki çocuklar Türk kahvesi tüketebilir mi? Türk kahvesinin çocuklar üzerindeki etkileri nelerdir? İşte Karatay'ın o önerileri...

Çocuklar Türk kahvesi içmeli mi? Kahve kaç yaş için uygundur?İLİŞKİLİ HABERÇocuklar Türk kahvesi içmeli mi? Kahve kaç yaş için uygundur?

ŞAŞIRTAN TÜRK KAHVESİ ÖNERİSİ

Sağlıklı beslenme konusundaki önerileriyle sık sık gündeme gelen Prof. Canan Karatay, şimdi de çocuklar için Türk kahvesi önerisi ile gündemde. Karatay, çocukların Türk kahvesi içmesi gerektiğini ancak bunu tüketirken dikkat edilmesi gereken bir takım durumların olduğunu ifade etti. Karatay önerilerini şu ifadelerle aktardı:

"Çocuklar, Türk kahvesini şekersiz olmak şartıyla istedikleri kadar içebilir. Kahve çok güçlü bir antioksidandır. Şeker beyinde tahribat yapar, Türk kahvesi onu düzeltir, cin gibi yapar.."

Canan Karatay çocuklar için Türk kahvesi önerisi

Canan Karatay çocuklar için Türk kahvesi önerisi

"DOĞAL KARBONHİDRAT, YAĞ, PROTEİN, MİNERAL VE..."

Sağlıklı kuruyemişlerin önemine de vurgu yapan Karatay "Fındık ve fıstıkta doğal karbonhidrat, yağ, protein, mineral ve vitaminler vardır. Fındık, fıstık doğanın vitamin ve mineral kaynağıdır.." ifadelerini kullanarak çocuklara, kan yapıcı ve vücudu ısıtıcı özelliği bulunan fındık ve fıstığı bolca yemeleri tavsiyesinde bulundu.

Çocuklarda kuruyemiş tüketimi

Çocuklarda kuruyemiş tüketimi

Koyungözü meyvesinin faydaları nelerdir? Koyungözü neye iyi gelir?

İLİŞKİLİ HABER

Koyungözü meyvesinin faydaları nelerdir? Koyungözü neye iyi gelir?

ETİKETLER

İlknur Gülmek Yasemin.com - Multimedya Editörü
Yasemin - İlknur Gülmek

Editör Hakkında

İstanbul Aydın Üniversitesi Yeni Medya ve İletişim bölümünden 2022 yılında mezun oldu. Eğitim hayatı boyunca çeşitli dijital medya ajanslarında sosyal medya içerik üreticisi ve video editörü olarak çalıştıktan sonra 2021 yılında internet haberciliğine başladı. Meslek hayatına Kanal7 Medya Grubu Yasemin.com bünyesinde Multimedya Editörü olarak devam etmektedir.

BİR YORUM YAPIN 4

Biz 9 ay önce

Doğru demiş şekersiz belli aralıklar 40 yıldır kahve içerim hem de demlik demlik.

zafer gülten 9 ay önce

5-6 yaşı bilmemde,9-10 ve üstünün marketlerden tüp paket nescafe çeşitleri aldığına rastlıyorum,Türk kahvesi değilde,nescafeyi seviyorlar,

fahri 9 ay önce

Kafein bağımlısı çocuklar yetiştirelim oldu yahu bu kadını çok ciddiye almayın.

Biz 9 ay önce

Doğru demiş, ben 10 yaşımdan itibaren şekersiz hem de demlikte yapıp içtim bazen de sütlü. halen daha içiyorum. Çünkü seviyorum.