Ömer ne demek? Ömer isminin anlamı nedir? Ömer ismi Kuran'da geçiyor mu?

Son yıllarda erkek bebek isimleri arasında en çok tercih edilenlerden biri olan Ömer, anne ve babaların anlamını merak ettiği isimler arasında yer alıyor. Dört büyük halifeden birinin ismi olması nedeniyle önemli bir anlam taşıyan Ömer isminin detaylı bir şekilde araştırmasını sizler için yaptık.

Ömer ismi ülkemizde 476. 000 kişide var. Bunların 62.056 İstanbul'da yaşıyor. 4 harfli olan Ömer ismi yaşama, yaşayış, hayat, canlılık aynı zamanda İslam Devleti’nin II. Halifesi Ömer b. Hattab anlamını taşıyor. Ömer b. Hattab. Dünya durdukça adaletinden dolayı ondan bahsedilecek. Cennetle müjdelenmiştir. Hak ile Batılı çok iyi ayırt edebilen bir alim olduğu için Ömeru’1-Faruk adını almıştır. Arapça kökenli bir sözcük olan Ömer Arap, Fars ve Türk toplumlarında sıklıkla kullanılmaktadır. 

ÖMER İSMİNİN YANINA YAKIŞAN İSİMLER

ÖMER İSMİNİN YANINA YAKIŞAN İSİMLER

ÖMER İSMİNİN YANINA YAKIŞAN İSİMLER

  • Asaf: Vezir... Detaylı bilgilendirme için tıklayabilirsiniz...
  • Faruk: Haklıyı-haksızı ayırmakta güçlü olan
  • Hamza: Heybetli, azametli demektir. 
  • Efe: Ağabey, büyük kardeş.
  • Ege: Bir çocuğu koruyan, işlerine bakan ve her halinden sorumlu olan.

ÖMER İSMİ KURAN'DA GEÇİYOR MU?

Ömer ismi Kuran’ı Kerim’de geçmemektedir. Ancak buna rağmen İslamiyet’in ikinci halifesinin ismidir. Hazreti Ömer, adaletiyle nam salan bir halifedir. Hazreti Ömer döneminde İslam devleti en güçlü zamanını yaşamıştır. Hazreti Ömer, İslamiyet’in önemli büyüklerinden biridir.

Asaf ne demek? Asaf isminin anlamı nedir? Asaf ismi Kuran'da geçiyor mu?

İLİŞKİLİ HABER

Asaf ne demek? Asaf isminin anlamı nedir? Asaf ismi Kuran'da geçiyor mu?
Busenur Karakaya Yasemin.com - Yayın Koordinatörü ve İçerik Sorumlusu
Yasemin - Busenur Karakaya

Editör Hakkında

2015 yılında Kanal 7 Medya Grubu'nun Haber7.com bünyesinde stajyerlik yaptı. 2016 yılında Haber7.com Kurumsal İletişim Sorumlusu olarak mesleğe ilk adımını atarak sonrasında İçerik Editörü ve Sosyal Medya Uzmanı olarak görev aldı. 2018 yılında yeni kurulan Yasemin.com Kadın Sitesinde önce SEO editörü sonrasında Haber Şefi olarak görev yaptı. 2021 yılında Yasemin.com'un Yayın Koordinatörü ve İçerik Sorumluluğu ünvanını alarak çalışmalarına devam ediyor.

BİR YORUM YAPIN 2

Naile 2 yıl önce

Allah mene bir oglan versin insallah adi omer olsun Allah nesjb etsin mene

Toplam 2 beğeni

ömer 2 yıl önce

çok iyi şeylerdüşünüyorum

Toplam 1 beğeni