Aymina isminin anlamı nedir ve Aymina ismi Kuran'da geçiyor mu?

Türkiye'de son yıllarda sıklıkla tercih edilen Aymina ismi, hem anlamı hem de okunuşu üzerinden değerlendirilebilecek isimlerden biridir. Kız çocuklarına verilen Aymina isminin anlamı nedir ve Aymina ismi Kuran'da geçiyor mu? sorularının yanıtı yazımızda.

Aymina ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Aymina isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Aymina isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Uzun yıllardır kullanılan ve değişik köklere sahip bir isim olduğu için, Aymina adının birçok farklı anlamı bulunmaktadır.

  • - Çok güzel, şeffaf ve parlak olan
  • - Ayın parlak ve şeffaf ayrıca çok güzel olması, nur gibi olması
  • - Mekke'deki Mina dağında görülen ve parlak olan nurlu ay
  • - Limanı aydınlatan ve güzel bir görüntü veren

Esra isminin anlamı nedir ve Esra ismi KuranİLİŞKİLİ HABEREsra isminin anlamı nedir ve Esra ismi Kuran'da geçiyor mu? Esra ne demek?

 AYMİNA İSMİ KUR

AYMİNA İSMİ KUR

Atike isminin anlamı nedir ve Atike ismi KuranİLİŞKİLİ HABERAtike isminin anlamı nedir ve Atike ismi Kuran'da geçiyor mu?

 AYMİNA İSMİ KUR'AN-I KERİM'DE GEÇİYOR MU?

Her açıdan kız çocukları için çok sevilen ve güzel isimlerden biri olan Aymina adına, aynı zamanda Kur'an'da geçip geçmediği merak ediliyor. Aymina ismi Kur'an'da yer almaz. Birçok değişik kökene sahip olması ile beraber, okunuş ve anlamı üzerinden tercih edilecek güzel kız isimlerinden biridir.

Busenur Karakaya Yasemin.com - Yayın Koordinatörü ve İçerik Sorumlusu
Yasemin - Busenur Karakaya

Editör Hakkında

2015 yılında Kanal 7 Medya Grubu'nun Haber7.com bünyesinde stajyerlik yaptı. 2016 yılında Haber7.com Kurumsal İletişim Sorumlusu olarak mesleğe ilk adımını atarak sonrasında İçerik Editörü ve Sosyal Medya Uzmanı olarak görev aldı. 2018 yılında yeni kurulan Yasemin.com Kadın Sitesinde önce SEO editörü sonrasında Haber Şefi olarak görev yaptı. 2021 yılında Yasemin.com'un Yayın Koordinatörü ve İçerik Sorumluluğu ünvanını alarak çalışmalarına devam ediyor.

BİR YORUM YAPIN 0