Buzluk içi düzenleme önerileri! Derin dondurucu modelleri 2020

03 Ağustos 2020, 09:18
Buzluk içi düzenleme önerileri! Derin dondurucu modelleri 2020

Kurban Bayramı'nda beyaz eşyalar içinde en çok kullanılan ve ihtiyaç duyulan beyaz eşyalardan biri olan buzluklara, kullanımı kolaylaştırmak belirli düzenlemeler yapmanız gerekir. Peki buzluklar nasıl düzenlenebilir? Buzluk içlerini geniş tutmak için nasıl düzenlemeler uygulayabilirsiniz? Kurban Bayramı sürecinde işinizi kolaylaştıracak buzluk düzenleme önerilerini sizler için derledik.

Özellikle etleri yerleştirmek amacıyla Kurban Bayramı süreci ve sonrasında sıkça kullanılan ve fazladan enerji harcayacak olan buzluklar, kullanım açısından kolaylık sağlamalıdır. İçerisine konulacak olan et, kıyma ve yemekleri sığdırmak konusunda özel çaba harcanır. Bu nedenle buzlukları daha kullanışlı hale getirmek için belirli düzenlemelere gidilmelidir.  Yerleştirdiğiniz etlerin, yiyeceklerin hem daha uzun süre kullanmak hem de alandan kazanmak için uygulamanız gereken adımlardan ilki, kesinlikle buzdolabı poşeti haricinde bir poşet içerisinde ve ıslak olarak yerleştirme yapmamanızdır. Buzdolabı poşeti haricinde vakumlu kaplar kullanabilirsiniz.

Buzluklarda yaşanan en büyük sorunlardan biri, yiyeceklerin soslarının akması ve  besinlerin fazlalığından dolayı istemeden de olsa sıkışık bir görüntünün oluşmasıdır. Bunu önlemenin kolay yolları vardır:

Buzdolabı poşetleri de tıpkı saklama kapları gibi sağlıklıdır ancak, alandan kazanıp doluluğu ortadan kaldırmak için saklama veya vakumlu kapları kullanmanız doğru olandır. Yiyecekleri dikey değil yatay şekilde koyarak dondurun. Böylece onları kolaylıkla sıralayıp sınıflandırabilirsiniz.

Bu sınıflandırma ayrımını; aynı yiyecekleri üst üste koyarak gerçekleştirebilirsiniz. Örneğin kıymalar üst üste bir köşede durabilir. Bu sayede alandan kazanmış olursunuz.

Bu düzenlemenin ardından bozulabilir yiyecekleri unutmamanız için bir liste yapın. Bu liste sayesinde buzlukta yer alan ve çürümeye, bozulmaya yakın olan yiyecekleri bilip ona göre kullanabilirsiniz

 

Buzluk içlerinin temizliğine de dikkat etmeniz gerekir. Oluşabilecek kötü kokuları ortadan kaldırmak için kısa süreli kapağı açıp havalandırmalısınız. Rafları yerleştirirken kullanım sıklığına bakmalısınız. En sık kullandıklarınızı elinizin kolayca ulaşabileceği rafların içinde üst kısımlara yerleştirmeniz doğru olacaktır.

DERİN DONDURUCU MODELLERİ 2020

 VESTEL CD-L1103 W A+ DİKEY DERİN DONDURUCU

209 L BRÜT HACİM

STATİK

2.000 TL

BÖLME SAYISI: 7

KONTROL PANELİ: MEKANİK

HIZLI DONDURMA DÜĞMESİ:

YOK

 

BEKO BK 7103 Y ÇEKMECELİ DERİN DONDURUCU

102 L BRÜT HACİM

STATİK

1.050 TL

BÖLME YOK

KONTROL PANELİ: MEKANİK

HIZLI DONDURMA BÖLMESİ' DÜĞMESİ: 

VAR

 

 

ARÇELİK 2060 MB ÇEKMECELİ DERİN DONDURUCU

200 L BRÜT HACİM

STATİK

1.750 TL

BÖLME SAYISI: 6

KONTROL PANELİ: MEKANİK SENSÖRLÜ

HIZLI DONDURMA:

VAR

 

 

VESTEL CDE-M1102 W A+ DİKEY DERİN DONDURUCU

220 L BRÜT HACİM

STATİK

1.700 TL

BÖLME SAYISI: 6

KONTROL PANELİ: ELEKTRONİK

HIZLI DONDURMA DÜĞMESİ:

YOK

BEKO 7080 MULTİMODE EB ÇEKMECELİ DERİN DONDURUCU

300 L BRÜT HACİM

3.430 TL

BÖLÜM SAYISI: 8

KONTROL PANELİ: ELEKTRONİK

HIZLI DONDURMA:

VAR

 

 

Pinterest'te Paylaş
Yorumlar