Cildi gençleştiren aspirin maskesi

22 Haziran 2018, 13:10
Cildi gençleştiren aspirin maskesi

Genç yaşta ciltte oluşan kırışıklıkların önüne geçmek için evde uygulayabileceğiniz bazı tarifler vardır. İşte kırışıklık oluşumunu engellemek için hazırlayabileceğiniz maske tarifleri...

Güneş, beslenme, sigara tüketimi ve stres nedeniyle ciltte kırışıklar oluşur. Kırışıklıklar sadece yaşlanma belirtisi olarak bilinse de hava koşulları ve yaşama biçiminden kaynaklı olarak genç yaşta kırışmalar oluşabilir.Genç yaşta oluşan kırışıklıkların önüne bazı maskeler ile geçebilirsiniz.

İşte aspirin ile hazırlayabileceğiniz maske tarifleri:

LİMON VE ASPİRİN MASKESİ

MALZEMELER:
3 adet aspirin,
3 yemek kaşığı limon suyu

YAPILIŞI:
Bir kasede aspirin ve limonu karıştırarak eritin. Aspirin yapışkan kıvama gelince yıkanmış yüze sürerek 10 dakika boyunca bekletin ve ardından yüzünüzü durulayın.

BAL, YOĞURT VE ASPİRİN MASKESİ

MALZEMELER:
5 aspirin,
1 yemek kaşığı yoğurt,
1/2 yemek kaşığı bal

YAPILIŞI:
Aspirini ufalayarak bal ve yoğurtla karıştırın. Temiz cilde maskeyi sürün ve yarım saat bekletin. Maske kuruduktan sonra ılık su ile durulayın.

ASPİRİN MASKESİ

MALZEMELER:
3 adet aspirin,
3 yemek kaşığı ılık su

YAPILIŞI:
Aspirin ve suyu yapışkan bir kıvama gelene kadar karıştırın. Temiz yüze maskeyi sürün ve 10 dakika boyunca bekletin. Daha sonra ılık suyla durulayın.

3 maskeyi de hafta 1-2 kere uygulayabilirsiniz. Her maske uygulamasından sonra cildi tonik ile silin ve nemlendirici uygulayın.

NOT : Hassas ve alerjik cilt yapısına sahip kişilerin doktor kontrolünde uygulaması gerekir.

Pinterest'te Paylaş
Yorumlar