Ciltte oluşan bozulmaların sebepleri

02 Ekim 2017, 09:16
Ciltte oluşan bozulmaların sebepleri

Cildinizde oluşan bozulmaların gerçek sebeplerini biliyor musunuz?

Peki korumak için avuç dolusu para ve emek harcadığınız cildinizi bozan şey aslında kendi hatalarınızsa?

İşte cilt bozulmasına neden olan hatalar...

Aşırı bakım

Hemen herkes cildine bakım yapmak amaçlı farklı kür ve bakım ürünleri kullanır. Fakat cilde haftada birden fazla peeling uygulamak ikiden fazla maske kullanmak cilde sadece zarar verir. Bununla beraber sık sık bakım ürünü değiştirmekte ciltte olumsuz etki bırakacaktır.

Sert davranmak

Cildi temizlerken en sık yapılan hatalardan birisi hızlı ve sert davranmanın cildi daha çok temizleyeceği kanısıdır. Cilt, neredeyse insan vücudunun en hassas noktasıdır bu yüzden sert hareketler ciltte bozulmaya neden olur.

Düzensiz uyku

Yetersiz uyku, vücudun salgılaması gereken hormonları salgılayamamasına sebep olur. Buda cildin ihtiyacı olan salgılardan mahrum kalması demektir.

Rutini aksatmak

Cilt temizliği rutinini aksatmadan ve şu şekilde gerçekleştirmek gerekir; İlk olarak sabun içermeye köpük jel veya bebek şampuanı ile yüz yıkanmalı. Ardından  tonik uygulanmalı ve cilt biraz dinlendikten sonra nemlendirici krem sürülmeli.

Akşamda sabahki uygulamalar tekrarlanmalı makyaj temizlenmeli ve bu rutin mümkün olduğunca aksatılmamalı. Yapılan aksaklık ciltte bozulma, gözeneklerde kapanma vb gibi sonuçlar doğurur.

 

 

 

Pinterest'te Paylaş
Yorumlar