Doğal yollarla nasıl gür kaşlara sahip olabiliriz? Hangi yöntemler işimize yarayabilir?

Uzun zamandır moda olan kalın kaşlara uyup kaşlarınızı yanlış almak veya sürekli boyamanın sonucundan seyrekleşmesi canınızı sıkıyor olabilir. Bu doğal yöntemleri 15 gün düzenli uygularsanız istediğiniz gibi bir sonuç alabilirsiniz.

Vazelin ile kaş gürleştirme

1 şeker kaşığı badem yağı, 1 şeker kalığı lanoline, 1 şeker kaşığı vazelin, 3 tane ceviz içi, 3 tane fındık içini ocakta ısıtın ve daha sonra bu karışımı süzün. Cam şişeye koyup dolapta donmasını bekleyin. Her akşam yatarken kaşlarınıza uygulayın.

Sarımsak ile kaş gürleştirme

1 fincan badem yağını ve sarımsak içini bir kapta 1 gün boyunca bekletin. Çıkan sıvıyı bir kaba süzün. Her akşam yatmadan önce kaşlarınıza sürün.

Hint yağı ile kaş gürleştirme

1 çay kaşığı badem yağı ve bir çay kaşığı hint yağını karıştırıp temiz kaşlarınıza uygulayın. 45 dakika bekledikten sonra yıkayabilirsiniz. Bu karışımı her akşam temiz kaşınıza uygulayın.

Maya ve süt ile kaş gürleştirme

1 çay kaşığı yaş maya ile 1 tatlı kaşığı sütü karıştırıp krem kıvamına getirdikten sonra kaşlarınıza sürün. Bu karışımı kaşınızdan çıkarırken dikkatli olun. Kaşlarınızın hasar görmemesi için ılık su ve pamuk yardımıyla çıkartın. Her akşam yatmadan önce uygulayabilirsiniz.

 

 

 

 

 

İLİŞKİLİ HABER

Horlamayı önleyen doğal karışım

İLİŞKİLİ HABER

Sağlıklı kilo vermek için yapılması gerekenler

İLİŞKİLİ HABER

1 haftada 5 kilo verdiren havuç diyeti

İLİŞKİLİ HABER

Engin Altan Düzyatan'dan ralli gösterisi

İLİŞKİLİ HABER

Organize İşler'e sürpriz kadro

BİR YORUM YAPIN 0