Özellikle hanımların vücutlarında en çok şikayet ettikleri ve inceltilmesi en zor olan bölge olan basenler nasıl eritilir? İşte, hızlı bir şekilde yağ yakmak ve kısa sürede basenleri eritmek için günlük yeme alışkanlığınıza eklemeniz gereken basen eriten 5 faydalı besin...

Bahsedeceğimiz yiyecekler basen eritme konusunda kendine rakip tanımıyor. Aynı zamanda yağ yakımı konusunda da mucize etkileri olan bu besinlerin çoğu günlük rutinimizde yer alan yiyeceklerdir. Aynı zamanda basen eritmenin anahtarı bazı egzersizleri yapmak da bu süreci hızlandıracaktır. İşte, hızlı bir şekilde yağ yakarak basen eritebileceğiniz o yiyecekler...

Greyfurt; İçeriğinde bulunan yüksek miktarlı enzim ve su ile sağlık deposu olan greyfurt, günlük hayatınıza ister posalı hali olan meyvesiyle ister taze sıkılmış meyve suyuyla günlük hayatınızın parçası olmayı hak ediyor.

greyfurtla basen eritme

Yoğurt; doğal mucizelerden en önemlisi yoğurt, sadece basen değil göbek yağlarının yakılması için de vazgeçilmez bir yiyecektir. Günlük beslenmenize dahil edeceğiniz yoğurdu tarçın, zencefil ve zerdeçal ile zenginleştirerek hızlı bir şekilde yağ yakımının önünü açabilirsiniz. 

yoğurtla basen eritme

Yumurta; Uzun süre tok tutan yumurta, günlük protein ve kalsiyum ihtiyacını büyük ölçüde sağlarken, aynı zamanda da kasları kuvvetlendirerek yağlara veda etmeye yardımcı olur.

yumurtayla basen eritme

Roka; yeşilliklerin en orjinal tada sahip olanı roka, içeriğindeki vitamin ve minerallerle tam bir sağlık deposudur. Yağ yakıcı enzimleriyle şaşırtan roka aynı zamanda tokluk hissi vermesiyle de dikkat çeker.

roka ile basen eritme

Yağsız tavuk eti (Göğüs); yüksek protein kaynağı olan tavukgöğsü eti, tavuğun yağlı bölgelerine nazaran tokluk hissi vermekte çok daha başarılıdır. Sindirim noktasında da rahatlık sağlayan göğüs etinin haftada 3-4 kez tüketilmesi tavsiye edilir. 

tavuk eti ile basen eritme

İLİŞKİLİ HABER

Bu egzersizlerle fazlalıklardan kurtulun: Göbek eritme için 8 hareket!

İLİŞKİLİ HABER

Ömrü 10 yıl uzatan diyet: Pioppi Diyeti

İLİŞKİLİ HABER

Bütçe dostu 30 TL'nin altında 10 makyaj ürünü

İLİŞKİLİ HABER

Çöp sanıp attığımız mandalina kabuğunun bilinmeyen faydaları...

İLİŞKİLİ HABER

Yeni güzellik sırrı 'Shea yağı' Türkiye'de!

İLİŞKİLİ HABER

Yağ yakan ev yapımı içecek tarifleri

BİR YORUM YAPIN 0