Siyah noktalar için doğal maske

14 Şubat 2018, 09:00
Siyah noktalar için doğal maske

Sizde evde yapacağınız doğal limon maskesiyle siyah noktalarınızdan kurtulmak ister misiniz? İşte doğal siyah nokta maskesi...

Siyah noktalar yüzün genellikle burun, çene ve alın bölgelerindeki gözeneklerin temizlenmemesi ile oluşur. Dolayısıyla siyah noktalardan kurtulmak oldukça zordur. Evde uygun fiyatlı ürünlerle kendi siyah nokta maskenizi yapabilirsiniz.

İşte doğal limon-karbonat maskesinin yapılışı;

Malzemeler:

- Yarım limon

1 yemek kaşığı karbonat

Yapılışı:

1 yemek kaşığı karbonatın üzerine yarım limonu ekleyin. Macun kıvamına gelene kadar karıştırın. Ardından siyah noktalarınızın bulunduğu sorunlu bölgelere parmaklarınızla ovalayarak sürün. İyice yaydıktan sonra 20 dakika bekletin. Son olarak yüzünüzü soğuk su ile durulayın. Çünkü soğuk su cildinizi gererek gözeneklerinizin kapanmasına yardımcı olur.

NOT: Maskeyi uygulamadan önce duş almadıysanız, bir kaba kaynar suyu koyun ve içine papatya, lavanta yada yeşil çay koyun. Biraz demlendikten sonra yüzünüzü yakmayacak şekilde gözlerinizi kapatıp kaba yaklaştırın ve 10 dakika bekleyin. Bu sayede gözenekleriniz açılacaktır ve kirlerin temizlenmesi daha kolay olacaktır.

Pinterest'te Paylaş
Yorumlar