Büyük sivilceler nasıl geçer?

19 Aralık 2017, 08:06
Büyük sivilceler nasıl geçer?

Cilt üzerindeki yağ kanallarının tıkanması sonucu oluşan büyük sivilcelere uyguladığınız yöntemler iz bırakabilir. İşte büyük sivilceleri iz bırakmadan geçiren doğal karışımlar...

Genellikle ergenlik döneminde sıkça görülen büyük sivilceler, cildin yağ oranın fazla olduğu kanalların tıkanması nedeniyle oluşur. Bu sivilceleri derinlemesine temizlemek için kimyasal maddeler içeren kremlere ihtiyacınız olmasın. Evde hazırlayacağınız doğal yöntemlerle kısa sürede, iz bile bırakmadan geçirebilirsiniz. Sizler için büyük sivilceleri geçiren doğal yöntemleri araştırdık... 

İşte o yöntemler;

- Karbonat

Yarım su bardağı suyun içerisine 2 yemek kaşığı karbonatı ekleyin ve karıştırın. Bu karışımı bir parça pamuğun üzerine damlatın. Büyük sivilcenizin üzerine bastırmadan uygulayın.

- Limon suyu

Limon suyu sivilcelerin kurumasına yardımcı olur. Bu yüzden taze sıkılmış limon suyunu sivilcenizin üzerine sürün. 15-20 dakika beklettikten sonra ılık su ile durulayın.

- Çay ağacı yağı

Aniden çıkan sivilcenizin üzerine 1-2 damla çay ağacı yağı, hem ağrının azalmasına hem de şişliğinin gitmesine yardımcı olur.

- Elma sirkesi

1 yemek kaşığı elma sirkesine 1 yemek kaşığı su ile karıştırın. Sivilcelerinizin üzerinde 10 dakika bekletin. Direk elma sirkesini uygulamak hassas cildinizde zarar verebilir. Bu yüzden sulandırın.

Pinterest'te Paylaş
Yorumlar
2 Yorum Var
  • Bir kız 2 yıl önce Şikayet Et
    Benim alnımda biraz sivilcelerim var aslında çok değil ama kötü görünüyorlar önerebileceğiniz yöntemler varmı ?
    Cevapla
  • defne 1 yıl önce Şikayet Et
    benim alnimda cok buyuk sivilce var nasil kuruta bilirim