Kısa sürede göz altı morluklarından kurtulmak için etkili kremleri kullanmalısınız. Bu kremler her yıl kozmetik dünyasında değişime uğruyor. Adeta milyonlarca kişinin rahatsız olduğu göz altı morluklarından kısa sürede kurtulmanın çaresi bu kremlerde. 2021 göz altı morluklarına iyi gelen kremler listesi bugünkü haberimizde.

Göz altı morlukları olarak da adlandırılan ve alt göz kapaklarının altında koyu halkalar şeklinde ortaya çıkan durum, kadınlarda ve erkeklerde yaygın olarak görülür. Yapılan araştırmaların bir çoğu genetik olduğunu ortaya koysa da bazen yoğun tempo, az uyku, stres gibi nedenler de göz altı morluklarının belirginleşmesine sebep olur. Çoğu zaman göz altı torbalarının da eşlik ettiği göz altı morlukları kişinin olduğundan daha yaşlı görünmesine de neden olur. Göz altı morlukları endişe edilecek bir sağlık sorununa işaret etmez ve tıbbi müdahale gerektirmez. Ancak kremlerle bunu ortadan kaldırabilirsiniz. Peki bu kremler hangisi? Göz altı morluklarına iyi gelen etkili kremler neler? Gelin birlikte öğrenelim:

Göz altı morlukları için risk faktörleri nelerdir? 
Göz altı morlukları herhangi bir kişiyi etkileyebilmesine rağmen, en çok aşağıdaki kişilerde görülür:

Yaşlılar
Genetik yatkınlığı olanlar:
Bazı bireylerde ailesel yatkınlık nedeniyle periorbital hiperpigmentasyon adı verilen göz çevresi cildinde koyulaşma vardır.
Beyaz ırk dışındaki etnik gruplar: Beyazlar dışındaki etnik gruplar, özellikle de koyu ten tonlarına sahip olanlar göz çevresinde hiperpigmentasyon yani koyuluğa daha yatkındır.

- Kiehl's Clearly Corrective Dark Circle Perfector SPF3 / 480,00TL

BB kremin rengini ve dokusunu anımsatan bu krem, uygulandığı anda göz çevresindeki tüm gözaltı morluklarını ve kahverengi halkaları yok ediyor.

2- Estée Lauder Advanced Night Repair Eye Synchronized Complex II / 530,00 TL

Yaşlanma karşıtı olarak da bilinen bu krem, göz altlarına şaşırtıcı bir şekilde pürüzsüz bir görünüm kazandırıyor.

3- La Mer Eye Balm Intense Göz Kremi / 1520 TL

 

Yoğun formüllü krem, gözaltı bölgesindeki deriyi güçlendirir. Buradaki şişkinliği indirir ve ince çizgilerin oluşumunu engeller. 

4- Origins GinZing Göz Kremi / 235 TL

Kafein içeren bu krem göz çevrenizde ihtiyacınız olan dolaşımı hızlandıracaktır. Bu sayede, şişkinlik, koyu halkalara veda edebilirsiniz.

5- Murad Instant Radiance Göz Kremi / 553,00 TL

İçeriğindeki C vitamini ve hyalüronik asit birlikte çalışarak gözaltı bölgesindeki hücrelerin sağlıklı çalışmasını destekliyor. Aynı anda oluşan çizgilerle savaşıyor ve koyu halkaları yok ediyor.

İLİŞKİLİ HABER

Yosun sabununun cilde faydaları nelerdir? Yosun sabunu kullanımı

İLİŞKİLİ HABER

Sırt ağrısı neden olur? Sırt ağrısına ne iyi gelir? Sırt ağrılarını 10 dakikada bitiren karışım

İLİŞKİLİ HABER

Bebekler ne zaman gülümser? Aylara göre bebeklerde gülme refleksi...

BİR YORUM YAPIN 8

gülçin 9 ay önce

kesinlikle Zİgavus Anti Aging Etkili göz altı makyaj bazını öneririm tedavi ediyor ve eser kalmıyor

süreyya 9 ay önce

en zor kapanan ve geçmesi zor sandığımız göz altı morluklarımı Zigavus Anti Aging Etkili makyaj bazı ile çözüm buldum memnun kaldım tavsiye ederim

Toplam 1 beğeni

hülya 9 ay önce

göz altı morluklarıma Zigavuz Anti-Aging etkili Göz altlarına özel makyaj bazını kullanıyorum hem iyileştiriyor hem kusursuz bir makyaj görüntüsü elde ediyor tavsiye ederim

Alâra 11 ay önce

Fiyatları çok uygunmuş

Ayşe 1 yıl önce

Bir dahaki sefere Türkiye'de satılan ürünleri koyarsanız daha iyi olur..

Toplam 1 beğeni

merve 1 yıl önce

hepsi türkiyede var zaten

Toplam 0 beğeni
Yorumların Tümünü Okuyun