Mükemmel saçlarla uyanmanın sırları

04 Eylül 2018, 07:53
Mükemmel saçlarla uyanmanın sırları

Sabah uyandığınızda bozulmamış düzgün saçlarla güne iyi başlamak kim istemez ki? Mükemmel görünümlü saçlar için yatmadan önce yapmanız gerekenler...

Kadınların en önemli güzellik sırlarından birisi tabii saçlarıdır. Bu bakımdan saçların sağlıklı olması ve parlak görünmesi her kadının arzusudur.

Peki düzgün saçlarla uyanmak isteyen kadınlar bunun için ne yapmalılar?

İşte mükemmel saçlarla uyanmanın sırları...

1- YATMADAN ÖNCE SAÇLARINI ÖRÜN

Kabarık ve gür saçlara sahipseniz bunlarla baş etmenin bir yolu saçlarınızı hafif nemli ya da kuru iken örmenizdir. Düz saçlara sahipseniz normal örgüyü kullanabilir, kıvırcık saçlı iseniz burgu örgüyü tercih edebilirsiniz.

2- HİNDİSTAN CEVİZİ YAĞI

Hindistan cevizi yağını saçlarınıza uyguladığınızda elektriklenmeyi önler ve saçlarınızı parlak gösterir.

3- İPEK YASTIK KILIFLARI

İpek ya da saten çarşaflar ve yastık kılıfları kullanmak, saç kırıklıklarını ve saç dökülmelerine yol açan sürtünmeyi azaltır. İpek ve saten, kıvırcık saçlarda da mucizeler yaratır. 

4- YATMADAN ÖNCE ALOE VERA JELİ SÜRÜN

Aloe vera jelini maden suyuyla karıştırıp şişeye koyun ve yatmadan önce saç uçlarınıza sürün.

5- VÜCUT LOSYONU

Bir avuç miktarı vücut losyonunu saçlarınız arasında dağıtarak tarayın.

6- BEBEK BAKIM ÜRÜNLERİ KULLANIN

Bebek bakım ürünleri yetişkinlere göre daha hafiftir. Saçlarınızı bebek şampuanı ile yıkamayı deneyin ve yatmadan önce, özellikle de saç uçlarınıza bebe yağı uygulayın. Saçlarınız yumuşacık olacaktır.

7- BEBEK PUDRASI YÖNTEMİ

Saçlarınızdaki yağlardan kurtulmak için saç köklerinize biraz bebek pudrası serpiştirin. Saçlarınızı tarayın ve örün. Sabah uyandığınızda saçlarınızın bozulmadan oluşan dalgalar çok hoşunuza gidecek.

Pinterest'te Paylaş
Yorumlar