Parfüm nasıl kullanılır?

Parfüm türleri nelerdir, parfüm kullanımında dikkat edilmesi gerekenler nelerdir? İşte doğru parfüm kullanımı...

Parfüm, Latince'de kokulu duman anlamına gelen "perfumum" kelimesinden gelmektedir. Kadınların ve erkeklerin vazgeçilmezi olan parfüm, güzel kokmayı sağlayan bir kozmetik ürünüdür. Peki, parfüm kullanırken nelere dikkat edilmeli? İşte doğru parfüm kullanmanın yöntemleri...

EAU DE TOILETTE (EDT) NEDİR?

Esans yoğunluğu %7-15 arasında olan parfüm türüdür. Kıyafetlere sıkabilen ve leke yapmayan EDT parfümler, daha kalıcı olması için saçlara da sıkılabilir.

EAU DE PARFUM (EDP) NEDİR?

Esans yoğunluğu en fazla olan parfüm türüdür. İçerisinde %15-20 arasında esans içerir. En sık tercih edilen parfüm türü arasında yer alır.

PARFÜM NASIL KULLANILIR?

Daha kalıcı parfümler için parfümü kıyafetlere değil cildinize sıkabilirsiniz. Vücuda sıkılan parfüm, vücut ısısıyla birleşerek kokunun daha hızlı yayılmasını sağlar.

Doğru parfüm kullanımı için parfümü 15-20 cm uzaktan sıkın ve kendiliğinden kurumasını bekleyin. Ovalama işlemi yapılan parfüm başka bir kokunun ortaya çıkmasına sebep olabilir.

Parfümün kalıcılığını arttırmak için nabız bölgelerine sıkmanız gerekmektedir. Kulak arkası, boyun, bilek veya göğüs bölgesi damarların geçtiği noktalardır.

Saçlarının güzel kokmasını isteyen kişiler, taraklarına parfüm sıkarak saçlarını tarayabilirler.

Evde saç tokası nasıl yapılır?

İLİŞKİLİ HABER

Evde saç tokası nasıl yapılır?
Busenur Karakaya Yasemin.com - Yayın Koordinatörü ve İçerik Sorumlusu
Yasemin - Busenur Karakaya

Editör Hakkında

2015 yılında Kanal 7 Medya Grubu'nun Haber7.com bünyesinde stajyerlik yaptı. 2016 yılında Haber7.com Kurumsal İletişim Sorumlusu olarak mesleğe ilk adımını atarak sonrasında İçerik Editörü ve Sosyal Medya Uzmanı olarak görev aldı. 2018 yılında yeni kurulan Yasemin.com Kadın Sitesinde önce SEO editörü sonrasında Haber Şefi olarak görev yaptı. 2021 yılında Yasemin.com'un Yayın Koordinatörü ve İçerik Sorumluluğu ünvanını alarak çalışmalarına devam ediyor.

BİR YORUM YAPIN 0