Uyku öncesi cilt bakımı nasıl yapılır? Gece yatmadan yüze ne sürülür?

Her gece uyumadan düzenli bir şekilde yaptığınız bakım, uyurken harekete geçen bakterileri öldürerek yaşlanmaya neden olan faktörleri de en aza indirir. Cildine her daim bebek gibi bakan kadınların mutlaka gece bakımlarını da düzenli bir şekilde yapmaları gerekir. Peki gece uyumadan önce nasıl bir bakım yapılmalı ve hangi ürünler kullanılmalıdır? Tüm bu soruların yanıtını haberimizin detaylarında bulabilirsiniz.

Cilt, gece uykuya geçtiğinizde kendini daha fazla yeniler. Bu sırada oluşabilecek kötü cilt problemlerine davetiye çıkarak durumlarda bulunmaması gerekir. Örneğin makyaj ile uyuma, sigara içme gibi. Uyandığınızda cildinizi aydınlık, nemli ve parlak bir halde görmek için bazı dikkat etmeniz gerekenler dışında, yapmanız gereken bazı adımlar bulunuyor. Gün boyunca dış etkenlere maruz kalan cildin yaşlanma hızı arttığı için kullandığınız ürünlerin içeriklerini iyi bir şekilde kontrol etmeli hem de makyaj kalıntılarının temizlendiğinden emin olmalısınız. Peki gece cilt bakımı nasıl olmalı, gece cilde hangi ürünler sürülmeli? Detaylar haberimizde...

  • ÖNCELİKLE CİLDİ YENİLEYEN BİR TEMİZLEYİCİ KULLANIN

Dr. Murad Aha:bha Exfoliating Cleanser

Dr. Murad Aha:bha Exfoliating Cleanser

Cildinizdeki makyaj kalıntılarını, dışarıdan gelen kötü havayı aynı zamanda yoğun geçen günün ardından yüzde biriken kirleri narin bir eksfoliasyon yaparak yenileyen temizleyicileri mutlaka uyumadan önce kullanmalısınız.

Bunun için "Dr. Murad Exfoliating Cleanser" kullanabilirsiniz.

Fiyatı: 2. 889 TL

  • NEMLENDİRİCİYİ KESİNLİKLE ATLAMAYIN

SkinCeuticals Hydrating B5 Serum

SkinCeuticals Hydrating B5 Serum

Gece uyurken cildinizde kırışıkların oluşmaması ve cildinizdeki bakımı ikiye katlamak istiyorsanız nemlendirici şart. Nemlendirmek için iyi bir ürün arıyorsanız "SkinCeuticals Hydrating B5 Serum" kullanabilirsiniz.

Fiyatı: 2. 360 TL

  • YATIŞTIRMAK İÇİN HAFİF JEL MASKE KULLANIN

Peter Thomas Roth Rose Stem Cell Bio-Repair Gel Mask

Peter Thomas Roth Rose Stem Cell Bio-Repair Gel Mask

Gece yatmadan önce cildinizde uzun süre maske bekletecek vaktiniz yok aynı zamanda kalın tabakalı maskelerden hoşlanmıyorsanız hem hızlı emilen hem de temizlenmesi çok kolay olan jel formüllü maskeler ile cildinizin yatışmasını sağlayabilirsiniz.

Bu adım için en uygun ürün, "Peter Thomas Roth Rose Stem Cell Bio-Repair Gel Mask" dir.

Fiyatı: 770 TL

  • GÜÇLÜ GÖZ ÇEVRESİ BAKIMI

Shiseido Benefiance WrinkleResist24 Pure Retinol Express Smoothing Eye Mask

Shiseido Benefiance WrinkleResist24 Pure Retinol Express Smoothing Eye Mask

Gece uyumadan önce sadece cildinize değil göz çevrenize de ayrı özen göstermelisiniz. Çünkü kırışıklıklar ilk göz çevresinde kendini gösterir. Zengin ürünlerle göz çevrenize ekstra nem sağlayabilir ya da ihtiyacınıza göre kırışıklık giderici ve yenileyici bakım maskeleriyle çıtayı bir üst seviyeye çıkarabilirsiniz. Bunun için ise "Shiseido Benefiance WrinkleResist24 Pure Retinol Express Smoothing Eye Mask" kullanabilirsiniz. 

Fiyatı: 3400TL

Sonbaharda giyebileceğiniz altıgen motifli hırka yapılışı! Motifli hırka kol birleşimi yapımı

İLİŞKİLİ HABER

Sonbaharda giyebileceğiniz altıgen motifli hırka yapılışı! Motifli hırka kol birleşimi yapımı
En güzel düğün takı seti modelleri hangisi? 2023 en şık düğün takı seti modelleri

İLİŞKİLİ HABER

En güzel düğün takı seti modelleri hangisi? 2023 en şık düğün takı seti modelleri
Busenur Karakaya Yasemin.com - Yayın Koordinatörü ve İçerik Sorumlusu
Yasemin - Busenur Karakaya

Editör Hakkında

2015 yılında Kanal 7 Medya Grubu'nun Haber7.com bünyesinde stajyerlik yaptı. 2016 yılında Haber7.com Kurumsal İletişim Sorumlusu olarak mesleğe ilk adımını atarak sonrasında İçerik Editörü ve Sosyal Medya Uzmanı olarak görev aldı. 2018 yılında yeni kurulan Yasemin.com Kadın Sitesinde önce SEO editörü sonrasında Haber Şefi olarak görev yaptı. 2021 yılında Yasemin.com'un Yayın Koordinatörü ve İçerik Sorumluluğu ünvanını alarak çalışmalarına devam ediyor.

BİR YORUM YAPIN 8

meri 4 yıl önce

ne alaka burada sadece parayla ilgili güzellik tüyoları vermiyorlar farklı tüyolar da var ve bu insanlara karşı ön yargın nedir burada senden daha da çok parası olanda var belkide indanlar boş şeyleri satın almak istemiyorlar ama para avcısı insanlar bunu anlamazlar çünki onlar güzelliğin ve zenginliyin güzel birşey olduğunu sanıyor ama asıl olan şey iç güzellik

Toplam 3 beğeni

şükran 5 yıl önce

50 yaşındayım.yüzümde kırışık yok.yatmadan bir bardak su içiyorum.yemeklerimizi sızma zeytinyağı kullanıyorum.cildini güneşten koruyorum... Krema gerek yok...

Toplam 8 beğeni

Hilal 5 yıl önce

Oo 500 lira sudan ucuz hemen almam lazım!

Toplam 9 beğeni

ebru 4 yıl önce

al o zaman

Toplam 1 Beğeni

Hilal 5 yıl önce

Çok güzelmiş de bu fiyata bu kadar güzellik fazla ...Bu fiyatlardaki ürünleri kullanıpta güzelleşemiyorsa insan yazıklar olsun yani ne diyelim.

Toplam 12 beğeni

İlker 5 yıl önce

Kısa ve öz yazmışsınız tebrik ederim

Toplam 4 Beğeni

tugce 5 yıl önce

valla guzellik iyide para olsada alabilsek bizim gibilere zor

Toplam 14 beğeni

Hebe 5 yıl önce

Hayata alamam cok pahali

Toplam 8 Beğeni
Yorumların Tümünü Okuyun