Yağmur suyu ne işe yarar? Yağmur suyunun cilde ve saçlara faydaları nelerdir?

Yağmur suyunun cilde iyi geldiğini aynı zamanda saçların sağlıklı bir şekilde uzamasını sağladığını biliyor muydunuz? Uzmanların yaptığı bir araştırmalara göre yağmur suyu hem saç uzatıyor hem de cildin nemlenmesini sağlıyor. Peki bu fayda nasıl sağlanıyor? Gelin birlikte inceleyelim...

Yağmur, özellikle Mart ve Nisan ayında ülkemizde en çok etkisini gösteren ve bereketiyle gelen bir hava koşuludur. Yağmurlu havalarda pek çok kadın hem makyajı hem de saçları bozulacağı için zorluk çeker. Farklı farklı yöntemlerle saçlarının kabartmaması için yağmurdan gizleyen kadınlar, aslında yağmur suyunun saçlara ve cilde birbirinden olumlu etkileri olduğunu bilmemektedir. Önümüzdeki günlerde yağmurun bol bol olacağını hatırlatmak hem de cilde ve saçlara bilinmeyen faydalarını detaylı bir şekilde araştırdık.

  • - Yağmur suyu, içerisinde bulunan zengin mineral sayesinde saçları besleyerek yumuşacık olmasını sağlar. Aynı zamanda saçlara parlaklık vererek canlı görünmesine de yardımcı olur.
  • - Tam bir doğal mucize olan yağmur suyunu normal sudan ayıran özellik klor, ağır metaller ve kimyasallar içermemesidir.
  • - Bir çok uzman tarafından yapılan araştırmalar sonucunda özellikle Nisan yağmurunun suyu, saçları besleyerek, hızlı uzamasına da olanak sağlar. Ancak yağmur suyu yeryüzündeki suların buharlaşıp gökyüzüne ulaştıktan sonra gökyüzünden tekrar yoğunlaşarak yeryüzüne inmesiyle oluşması nedeniyle banyo şeklinde saçlara uygulamak yarardan çok saçlara zarar verebilir.
  • Bu adımda mutlaka abartmadan sadece yeterli miktarda yağmur suyunun saçlara temas etmesini sağlamalısınız.

Yağmur suyunun saçlara kadar cilde de faydaları vardır. Peki bu faydalar nelerdir?

Yağmur suyu, cilt gözeneklerini açarak, nemli ve parlak bir hale gelmesini sağlar. Aynı zamanda cildi temizleyen yağmur suyu, rahatlatıcı etkisi sayesinde tıkalı gözeneklerin hatta siyah noktaların temizlenmesine de olanak sağlar.

yağmur suyu

yağmur suyu

Elinizle yağmur suyunu cildinize masaj yaparak uyguladığınızda adeta bir maske görevi taşıyan yağmur suyunun kesinlikle cilde faydalı olduğu söylenmektedir.

Busenur Karakaya Yasemin.com - Yayın Koordinatörü ve İçerik Sorumlusu
Yasemin - Busenur Karakaya

Editör Hakkında

2015 yılında Kanal 7 Medya Grubu'nun Haber7.com bünyesinde stajyerlik yaptı. 2016 yılında Haber7.com Kurumsal İletişim Sorumlusu olarak mesleğe ilk adımını atarak sonrasında İçerik Editörü ve Sosyal Medya Uzmanı olarak görev aldı. 2018 yılında yeni kurulan Yasemin.com Kadın Sitesinde önce SEO editörü sonrasında Haber Şefi olarak görev yaptı. 2021 yılında Yasemin.com'un Yayın Koordinatörü ve İçerik Sorumluluğu ünvanını alarak çalışmalarına devam ediyor.

BİR YORUM YAPIN 8

Selda 1 yıl önce

Güneş sonrası tüm vücudumda küçük beyaz lekeler daha sonra kahverengiye dönüştü.Doktora gittim yapılacak bir şey yok dedi pigment sorunu dedi.Ne yapmalıyım?

Didem 2 yıl önce

Saça gerçek zeytin yağı sürün nasıl uzadığını görürsünüz, size çok soran olacaktır saçlarınız neden bu kadar parlak diye resmen ipek görünümü veriyo ve yumuşacık oluyo

Toplam 1 beğeni

Aslıhan Güner 3 yıl önce

Sizin sayenizde sacım istediğim kadar uzadı hata filimdede görmüşsünüzdür çok çok teşekkür ederim

Dilek 3 yıl önce

Hamur suyu saçları uzatı. Gerçek bu

Toplam 1 beğeni

... 3 yıl önce

İçimi faydalı mı?

Toplam 1 beğeni
Yorumların Tümünü Okuyun