Selülit nedir,nasıl geçer? Selülite neden olan besinler nelerdir? Nescafe selülit yapar mı?

Günlük yaşantınızda severek tükettiğiniz bazı besinler kadınların korkulu rüyası olan selülite neden oluyor. Adeta vücudun pürüzsüz görünmesini engelleyen selülit nedir, neden olur? Selülitin azalması için ne yapılmalıdır? Hangi yiyecekler selülite neden oluyor? Nescafe selülit yapar mı? Merak edilen soruların yanıtı bugünkü yazımızda.

Özellikle bacaklarda, karın bölgesinde, kollarda veya kalçada çıkan selülit, deri altında rastgele biriken yağların oluşturduğu bir görüntüye denir. Gözle görülür şekilde biriken bu yağlar, kadınların en büyük problemlerinden biridir. Sebebinin kilo alıp verme ilgili olduğu düşünülse de bu bilgi kesinlikle yanlıştır. İlerleyen yaşlarda ortaya çıkan selülitleri doğadan gelen mucize besinlerle yok edebilirsiniz. Selülit yalnızca kilolu kadınlarda görüldüğü düşünülse de kasların deriye yapışmasını sağlayan kolajenin lifli yapısından dolayı da ortaya çıkabilir. Yaşlıların ve fazla kiloluların cilt yapıları selülite meyilli olsa da normal kişilerde de görülebilir.Özellikle de kol ve bacak bölgesinde görülen selülitleri hem doğal hem de medikal yöntemlerle geçirmek mümkündür.

Yaş ilerledikçe artan selülite sebep olan bazı besinler vardır. Yapılan araştırmalara göre, severek tüketilen bazı besinler selülitin ortaya çıkmasına hatta çoğalmasına neden olabiliyor.

İşte selülitleri gideren mucize içecek tarifi:

MALZEMELER

100 gr marul
200 ml Hindistan cevizi suyu
3 halka dilim ananas
1/4 demet taze nane
1 limon suyu

İşte selülitleri gideren mucize içecek tarifi:

İşte selülitleri gideren mucize içecek tarifi:

YAPILIŞI

Bütün malzemeleri pürüzsüz hale gelene kadar blender’dan geçirin. Buzdolabında soğuttuktan sonra tüketin.

İşte bu kadar!

Selülit geçiren krem var mıdır? En etkili selülit kremleri 2024İLİŞKİLİ HABERSelülit geçiren krem var mıdır? En etkili selülit kremleri 2024

SELÜLİTLERİ GİREN YİYECEKLER

KIZARTMALAR

KIZARTMALAR

KIZARTMALAR

Türk mutfağının en çok sevilen ve en çok tüketilen kızartmalar selülite sebep olan en zararlı besinlerden biridir. Vücut sağlığı açısından da zararlı olan kızartma yöntemi yerine haşlama, ızgara veya buharda pişirme yöntemlerini tercih etmelisiniz.

ŞEKERLİ GIDALAR

ŞEKERLİ GIDALAR

ŞEKERLİ GIDALAR

Şerbetli tatlılar, çikolata veya kurabiyeler selülitin oluşmasına zemin hazırlayan besinler arasında yer alıyor. İşlenmiş şeker, kan şekerinin yükselerek vücudun yağ depolamasına olanak sağlıyor. Bunun yerine şekersiz kahve, şerbetsiz tatlılar, doğal şeker yani meyveler tüketmelisiniz.

AŞIRI TUZLU GIDALAR

AŞIRI TUZLU GIDALAR

AŞIRI TUZLU GIDALAR

Hipertansiyon, kalp ve damar hastalıkları, bazı kanser türleri, felç, karaciğer ve böbrek hastalıkları gibi ciddi hastalıkların ortaya çıkmasını sağlayan aşırı tuz tüketimi aynı zamanda selülitlerin oluşmasına da adeta yardımcı oluyor. Kan dolaşımını olumsuz yönde etkileyen tuzu mutlaka hayatınızdan çıkarmalısınız.

KATI YAĞLAR

KATI YAĞLAR

KATI YAĞLAR

Sağlıklı vücut açısından oldukça büyük önem taşıyan besinler arasında yer alan yağlar, kesinlikle katı olmamalı. Tercih ettiğiniz yağ mutlaka zeytinyağı gibi bitkisel yağlar, sağlıklı yağlar, doymamış yağlar olmalıdır. Marketlerde satılan katı yağlar, selülitlerin artmasına sebep oluyor.

NESCAFE SELÜLİT YAPAR MI?

Kafein içeren tek gıda maddesi kahve olmakla birlikte kahvenin yanında çay, çikolata ve kola gibi içeceklerde de azımsanmayacak oranda kafein olduğu bilinmektedir. Vücudun ihtiyacı olandan fazla miktarda alınan şekerin vücutta yağ olarak depolandığı görülürken selülit de vücutta yağın en çok depolandığı cilt altı bölgelerinde ortaya çıkmaktadır. Bu bilgi ışığında selülütin asıl kaynağının aslında kafein değil, şeker olduğu kolaylıkla belirtilebilir.

Busenur Karakaya Yasemin.com - Yayın Koordinatörü ve İçerik Sorumlusu
Yasemin - Busenur Karakaya

Editör Hakkında

2015 yılında Kanal 7 Medya Grubu'nun Haber7.com bünyesinde stajyerlik yaptı. 2016 yılında Haber7.com Kurumsal İletişim Sorumlusu olarak mesleğe ilk adımını atarak sonrasında İçerik Editörü ve Sosyal Medya Uzmanı olarak görev aldı. 2018 yılında yeni kurulan Yasemin.com Kadın Sitesinde önce SEO editörü sonrasında Haber Şefi olarak görev yaptı. 2021 yılında Yasemin.com'un Yayın Koordinatörü ve İçerik Sorumluluğu ünvanını alarak çalışmalarına devam ediyor.

BİR YORUM YAPIN 2

HalitBinVelit 5 yıl önce

Sağlık için ; Tatlılarda Doğal Elmadan meyve Şekerini kullanın? Normal Beyaz Toz, Rafine Şeker kesinlikle kullanmayın? Beyaz Şekerden yapılan Baklava dahil hangi tatlı olursa olsun Almayın?.

Toplam 1 beğeni

TÜRKİYE 5 yıl önce

Hiç duymadık görmedik. Nerden alınır bu şeker

Toplam 1 Beğeni